Sa oled siin

Ratas tunnustas Eestis teenivaid Prantsuse sõdureid professionaalse liitlaskoostöö eest

11. juuni 2019 - 15:17

Läsna, Lääne-Virumaa, 11. juuni 2019 – Peaminister Jüri Ratas külastas täna kaitseväe keskpolügoonil Eestis NATO lahingugrupi koosseisus teenivaid Prantusmaa kaitseväelasi. Nädalase väliõppe lõpetanud prantslased andsid valitsusjuhile ülevaate oma relvastusest ja tegevusest.

„Eestis, Lätis, Leedus ja Poolas paiknevad liitlasväed aitavad tugevdada kogu allianssi ja saadavad sõnumi NATO solidaarsusest ja otsustavusest,“ sõnas Ratas.

Peaministri sõnul on tal hea meel, et algusest peale on üheks NATO lahingugruppi panustavaks osapooleks olnud prantslased. „Eesti ja Prantsusmaa on väga lähedased liitlased. Oleme sarnased, sest võtame riigikaitset tõsiselt ning oleme valmis panustama sinna, kuhu reaalselt vaja,“ lausus Ratas ning lisas, et prantslastel on olnud oluline roll NATO lahingugrupi edulooks kujunemisel.

„Lisaks väga aktiivsele julgeolekukoostööle ühendavad meie riike ka tihedad poliitilised, majanduslikud ja kultuurilised sidemed,“ kinnitas peaminister.

Alates 2018. aastast panustab Eesti 50-liikmelise jalaväerühmaga Prantsusmaa juhitud terrorismivastasesse operatsiooni Barkhane Mali Vabariigis. Varasemalt on Prantsusmaaga koostööd tehtud mitme ÜRO ja Euroopa Liidu missiooni raames.

Peaministri sõnul on väga oluline jätkata meie enda kaitseväe ja tugevamate liitlassuhete arendamist. „Eesti ja kõigi liitlaste julgeoleku kindlustamine ning järgmised sammud heidutus- ja kaitsehoiaku tugevdamiseks on üks aasta lõpus toimuva NATO liidrite kohtumise põhiteemasid,“ rõhutas Ratas.

Prantsusmaa on alates 2017. aastast osalenud NATO suurendatud kohaloleku (enhanced Forward Presence) lahingugrupis Eestis. Lisaks on Prantsusmaa üks olulisemaid Balti riikide õhuturbe missiooni toetajaid.


Fotod:Kohtumine Prantsuse eFP sõduritega, 11.06.2019

Veel uudiseid samal teemal

19.02.2020|Vabariigi Valitsus

Peaminister Ratas kohtub Helsingis Soome presidendi ja eestlaskonnaga

Stenbocki maja, 19. veebruar 2020 - Peaminister Jüri Ratas on täna visiidil Helsingis, kus kohtub Soome presidendi Sauli Niinistö ja rahandusministri Katri Kulmuniga. Samuti kohtub Ratas Eestile oluliste Soome ettevõtjatega ning peab Eesti Vabariigi aastapäeva vastuvõtul kõne Eesti kogukonna esindajatele.

18.02.2020|Vabariigi Valitsus

Peaminister Jüri Ratas arutas Tšehhi ametikaaslasega kaitsekoostööd ja ELi küsimusi

Stenbocki maja, 18. veebruar 2020 – Jüri Ratas kohtus täna Tšehhi peaministri Andrej Babišiga, et arutada Tšehhi ja Eesti koostööd kaitsepoliitikas ja ELi järgmise eelarvekava läbirääkimisi. Lisaks puudutasid peaministrid koostööd digi- ja küberkaitse valdkonnas.