Sa oled siin

Ratas tõstis Norra investoritele esile Eesti e-riiki, nutikaid ettevõtjaid ja lihtsat ärikeskkonda

30. oktoober 2018 - 17:38

Oslo, Norra, 30. oktoober 2018 – Peaminister Jüri Ratas tutvustas täna enam kui paarikümnele Norra ettevõtjale ja ettevõtlusorganisatsiooni esindajale Eestit kui tugeva pangandussektori ja eelarvepoliitika ning lihtsa ärikeskkonnaga riiki, kuhu investeerida. Samas soovis peaminister kuulda välisinvestorite kogemusi Eesti turule sisenemisel.


„Eestil on pikaajalised ja stabiilsed ärisidemed Põhjamaadega, jagame ühiseid väärtusi. Seda on raske alahinnata. Loodan, et see kogemus näitab, et Eestisse saab investeerida südamerahuga. Meie jooksevkonto on ülejäägis, pankadel on palju kapitali, eelarve on tasakaalus ja võlakoormus madal. Meie majandus, sisemajanduslik kogutoodang kasvab juba üheksandat aastat järjest,“ julgustas Ratas Norra ettevõtjaid Eestisse investeerima.


„Meie kõige väärtuslikum vara on aga haritud ja nutikad inimesed, meie talendid,“ rõhutas Ratas. „Tean, et praegu on ettevõtjate üks tõsisemaid kitsaskohti töökäte puudus. Tegeleme sellega. Kuid ka ettevõtted peavad mõtlema tehnoloogiamahukamate ärimudelite peale.“


Norra on Eestile oluline ekspordi sihtriik, kellega kaubandusbilanss on tugevalt positiivne ning on Eesti kaubanduspartnerite seas 11-12. kohal. Norra ettevõtjad investeerivad Eestis peamiselt kutse-, teadus- ja tehnikaalasesse tegevusse (42%), hulgi- ja jaekaubandusesse (24%) ning kinnisvarasse (14%).


Kohtumine Norra investoritega toimus koostöös Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusega.


Fotod (valitsuse kommunikatsioonibüroo): https://www.dropbox.com/sh/c09qcemnlmp886g/AAD0_QqdNffZpEqwe4u8XYbba?dl=0

Veel uudiseid samal teemal

22.01.2019|Vabariigi Valitsus

Peaminister Ratas osaleb Maailma Majandusfoorumil Davosis

Tallinn, Stenbocki maja, 22. jaanuar 2019 – Peaminister Jüri Ratas suundub täna õhtul Šveitsi, kus ta osaleb homsest kuni reedeni Davosis toimuval Maailma Majandusfoorumil.
 

Maailma Majandusfoorum keskendub üleilmastumist puudutavatele küsimustele, mis on tekkinud neljanda tööstusrevolutsiooniga. Foorum toob Davosi kokku riigipead, akadeemikud, rahvusvaheliste suurettevõtete juhid ja kolmanda sektori eeskõnelejad. Olukorras, kus majanduskasv on aeglustumas, riikidevaheline konkurents tihe, tehnoloogia areng ülikiire ja ettearvamatu ning ökoloogilised mured nõuavad enam tähelepanu, arutavad maailma liidrid võimalusi, kuidas paremini edendada riikide ja regioonide vahelist koostööd.

08.01.2019|Vabariigi Valitsus

Valitsuskomisjon: EV100 välisprogramm on kultuuriekspordi edendamise edulugu

Stenbocki maja, 8. jaanuar 2019 - Täna kogunenud Eesti Vabariik 100 valitsuskomisjon tõdes, et lõppenud EV100 välisprogramm oli kõigi aegade võimsaim Eestit tutvustav ja keskselt rahastatud kultuuriekspordi edendamise projekt.