Sa oled siin

Ratas Toronto Ülikoolis: Loodan, et tänane koostöö laieneb õppejõudude ja teadlaste vahetusele

26. mai 2018 - 7:42
Peaminister Jüri Ratas ja professor Andres Kasekamp
Peaminister Jüri Ratas ja professor Andres Kasekamp

Toronto, Kanada, 26. mai 2018 – Eile Toronto Ülikooli külastanud ja seal loengu andnud peaminister Jüri Ratas avaldas lootust, et Tartu ja Toronto ülikoolide hea teaduskoostöö laieneb lisaks üliõpilasvahetusele ka õppejõududele ja teadlastele. See võimaldaks meil üleilmses teadusloomes paremini kaasa lüüa ja hoogustada teadmiste siiret.


Toronto Ülikooli ja Tartu Ülikooli koostöö algas 1991. aastal ning tihedat sidet Eestiga märgib seal näiteks Elmar Tampõllu nimeline Eesti õppetool. Toronto Ülikooli rektori professor Meric S. Gertleriga kohtunud Ratas lisas, et koostöö võiks tulevikus hõlmata ka Tallinna Tehnikaülikooli.
Ratas andis Toronto Ülikoolis loengu „Digitaalne Eesti – uued tehnoloogiad ja valitsemine“, kus selgitas kuulajaile, kuidas Eesti arendab uue põlvkonna, n-ö nähtamatuid e-riigi teenuseid.


Samas tõi Ratas esile Toronto Ülikooli tugeva teadus- ja innovatsioonitegevuse, eriti tehisintellekti uurimisel. „Kanada on maailmas üks juhtivaid riike tehisintellekti põneva maailma avastamises ning võttis eelmisel aastal vastu vastava strateegia. See kannustas ka Euroopa Liitu oma tehisintellekti strateegiat koostama,“ märkis peaminister ning tõdes, et maailmas käib selles valdkonnas tihe võidujooks ning Eestil on siin kindlasti Kanadalt mõndagi õppida.


Ratase sõnul pakub tehisintellekt lugematul hulgal võimalusi inimeste elu paremaks muutmiseks, seda kiirust ületavate autode numbrimärkide tuvastamisest kuni haiguste ravimiseni. „Paljusid meie igapäevaseid tegevusi saaks teha palju odavamalt ja väiksema ajakuluga,“ rääkis peaminister. „Siiski, ei saa unustada, et tehnoloogiad on meie inimeste ja ettevõtete teenistuses ning tehisintellekt peab inimvõimeid täiendama, mitte asendama. Nende arengutega kaasnevatesse eetilistesse ja juriidilistesse küsimustesse tuleb suhtuda väga tõsiselt.“


Peaminister rääkis ka sellest, et Eesti analüüsib praegu võimalust anda tehisintellektile eraldiseisev juriidiline staatus, mille eesmärgiks oleks hoogustada uue tehnoloogia kiiremat kasutuselevõttu.


Täna tutvub peaminister Ratas Torontos eesti pärandiga ja kohtub väliseesti kogukonnaga. Õhtul osaleb ta meie Vabariigi 100. sünnipäeva auks korraldatud Maarja Nuudi ja vokaalansambel Vox Clamantise kontserdil. „Mul on suur au ja äärmiselt hea meel tähistada Torontos Eesti 100. sünnipäeva ühe suurima väliseesti kogukonnaga,“ ütles Ratas.


Fotod: https://www.dropbox.com/sh/0ac3xmz1xxh3r68/AACbV1MpQQsUIOCbQpLmRHEta?dl=0

Veel uudiseid samal teemal

10.02.2019|Vabariigi Valitsus

Peaminister Ratas: loodame peatset otselennuliini avamist Dubaiga

Dubai, Araabia Ühendemiraadid, 10. veebruar 2019 - Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Dubai emiraadi valitseja šeik Mohammed bin Rashid Al Maktoumiga. Valitsusjuhid leppisid kokku, et Eesti ja Araabia Ühendemiraadid tihendavad majanduskoostööd.

09.02.2019|Vabariigi Valitsus

Peaminister Jüri Ratas osaleb Dubais kõrgetasemelisel konverentsil ja avab EASi esinduse


Stenbocki maja, 9. veebruar 2019 - Peaminister Jüri Ratas sõidab täna Araabia Ühendemiraatidesse Dubaisse, kus ta peab homme, 10. veebruaril  kõne kõrgetasemelisel konverentsil World Government Summit ja avab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) esinduse Dubais. Eesti on tänavu World Government Summiti ametlik külalisriik.