Sa oled siin

Ratas Toronto Ülikoolis: Loodan, et tänane koostöö laieneb õppejõudude ja teadlaste vahetusele

26. mai 2018 - 7:42
Peaminister Jüri Ratas ja professor Andres Kasekamp
Peaminister Jüri Ratas ja professor Andres Kasekamp

Toronto, Kanada, 26. mai 2018 – Eile Toronto Ülikooli külastanud ja seal loengu andnud peaminister Jüri Ratas avaldas lootust, et Tartu ja Toronto ülikoolide hea teaduskoostöö laieneb lisaks üliõpilasvahetusele ka õppejõududele ja teadlastele. See võimaldaks meil üleilmses teadusloomes paremini kaasa lüüa ja hoogustada teadmiste siiret.


Toronto Ülikooli ja Tartu Ülikooli koostöö algas 1991. aastal ning tihedat sidet Eestiga märgib seal näiteks Elmar Tampõllu nimeline Eesti õppetool. Toronto Ülikooli rektori professor Meric S. Gertleriga kohtunud Ratas lisas, et koostöö võiks tulevikus hõlmata ka Tallinna Tehnikaülikooli.
Ratas andis Toronto Ülikoolis loengu „Digitaalne Eesti – uued tehnoloogiad ja valitsemine“, kus selgitas kuulajaile, kuidas Eesti arendab uue põlvkonna, n-ö nähtamatuid e-riigi teenuseid.


Samas tõi Ratas esile Toronto Ülikooli tugeva teadus- ja innovatsioonitegevuse, eriti tehisintellekti uurimisel. „Kanada on maailmas üks juhtivaid riike tehisintellekti põneva maailma avastamises ning võttis eelmisel aastal vastu vastava strateegia. See kannustas ka Euroopa Liitu oma tehisintellekti strateegiat koostama,“ märkis peaminister ning tõdes, et maailmas käib selles valdkonnas tihe võidujooks ning Eestil on siin kindlasti Kanadalt mõndagi õppida.


Ratase sõnul pakub tehisintellekt lugematul hulgal võimalusi inimeste elu paremaks muutmiseks, seda kiirust ületavate autode numbrimärkide tuvastamisest kuni haiguste ravimiseni. „Paljusid meie igapäevaseid tegevusi saaks teha palju odavamalt ja väiksema ajakuluga,“ rääkis peaminister. „Siiski, ei saa unustada, et tehnoloogiad on meie inimeste ja ettevõtete teenistuses ning tehisintellekt peab inimvõimeid täiendama, mitte asendama. Nende arengutega kaasnevatesse eetilistesse ja juriidilistesse küsimustesse tuleb suhtuda väga tõsiselt.“


Peaminister rääkis ka sellest, et Eesti analüüsib praegu võimalust anda tehisintellektile eraldiseisev juriidiline staatus, mille eesmärgiks oleks hoogustada uue tehnoloogia kiiremat kasutuselevõttu.


Täna tutvub peaminister Ratas Torontos eesti pärandiga ja kohtub väliseesti kogukonnaga. Õhtul osaleb ta meie Vabariigi 100. sünnipäeva auks korraldatud Maarja Nuudi ja vokaalansambel Vox Clamantise kontserdil. „Mul on suur au ja äärmiselt hea meel tähistada Torontos Eesti 100. sünnipäeva ühe suurima väliseesti kogukonnaga,“ ütles Ratas.


Fotod: https://www.dropbox.com/sh/0ac3xmz1xxh3r68/AACbV1MpQQsUIOCbQpLmRHEta?dl=0

Veel uudiseid samal teemal

21.06.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas Gruusia presidendile: toetame NATO avatud uste poliitika jätkumist

Stenbocki maja, Tallinn, 21. juuni 2018 – Peaminister Jüri Ratas kinnitas täna Gruusia president Giorgi Margvelašvilile, et Eesti toetab NATO avatud uste poliitikat ning Gruusiat teel NATO-sse.


Pavel Filip ja Jüri Ratas
18.06.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas Moldovas: Eesti käivitab koos Moldovaga peagi 10 uut arengukoostöö projekti

Chișinău, Moldova, 18. juuni 2018 – Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Chișinăus Moldova riigijuhtidega ning tutvus Eesti arengukoostöö tulemustega. Praegu on Eestil Moldovaga töös 18 ühisprojekti ning peagi lisandub neile veel 10.