Sa oled siin

Ratas tööandjate konverentsil: neljanda tööstusrevolutsiooni hakul pangu riik ja erasektor seljad kokku

4. aprill 2018 - 9:57

Tallinn, Stenbocki maja, 4. aprill 2018 – Ühiskonna areng sünnib üksnes era- ja avaliku sektori koostöös, mis seab keskmesse inimese huvid, ütles peaminister Jüri Ratas, esinedes kõnega Eesti Tööandjate Keskliidu konverentsil Tuulelohe lend 2018 – „Kuidas me kestame?“

Ratas kutsus tööandjaid üles rohkem nägema riigis konstruktiivset partnerit, kes mitte ainult ei suuna rahaliste vahendite jaotust, vaid mitmel moel aitab kaasa innovatsiooni kiirendamisele ning tootlikkuse kasvule. „Areng tähendab tegutsemist korraga paljudel rinnetel. Neljanda tööstusrevolutsiooni hakul on eriti oluline, et era- ja avalik sektor panevad seljad omavahel kokku,“ ütles peaminister.


Tema sõnul seisneb tuleviku edu võti nii rahvusvaheliselt kui ka riigisiseselt meie avatuses, paindlikkuses ning selles, kui kaasav on meie areng ja kui hästi me suudame teha koostööd erinevatesse väärtusruumidesse kuulumisele vaatamata. „See tähendab avatust uutele ideedele ning ümberkorraldustele, valmidust võtta riski ja minna üle uutele tehnoloogiatele,“ ütles Ratas ning rõhutas, et nii riik kui ka erasektor peavad rohkem panustama innovatsiooni heaks.


Eesti Tööandjate Keskliidu konverents Tuulelohe Lend 2018 keskendus tänase Eesti kõige suuremale väljakutsele – vähenevale rahvastikule ja sellest tulenevatele probleemidele, sealhulgas tööjõuturul.


„Eestis on tööstusroboteid töötaja kohta ligikaudu seitse korda vähem maailma keskmisest. Eestit edestavad näiteks Kreeka ja Rumeenia, meile järgneb Brasiilia, kuid kõrge sissetulekuga riikidele jääme kümnetes kordades alla. See on kasutamata võimalus, mida valitsuses heaks kiidetud tööstuspoliitika rohelise raamatu rakendamine peab adresseerima,“ sõnas peaminister, lisades samas, et peab olema rohkem avatud nii välistöötajate Eestisse lubamise suhtes kui ka arvestama ressursiga, mida pakub väliseestlaskond. „Meie majandus on korduvalt näidanud paindlikkust ja kohanenud kiiresti muutuvate oludega ning see omadus tuleb kindlasti säilitada,“  toonitas peaminister.

Fotod ürituselt:  https://www.dropbox.com/sh/kpw6v8knme4q7pu/AADzIlfPZOfSkP49p2trc86fa?dl=0

Veel uudiseid samal teemal

15.07.2020|Vabariigi Valitsus

Ratas: uuendusmeelsus aitab Eestil säästvas arengus esirinnas olla

Stenbocki maja, 15. juuli 2020 – Peaminister Jüri Ratas andis ÜRO kõrgetasemelisel poliitilisel foorumil ülevaate säästva arengu tegevuskava elluviimisest Eestis. Ülevaate kohaselt on Eesti viimase nelja aastaga parandanud olukorda mitmes valdkonnas ning on ülemaailmse säästva arengu indeksi tabelis kokkuvõttes 10. kohal.

09.07.2020|Vabariigi Valitsus

Valitsus kiitis heaks Alexela laenu põhitingimused

Tallinn, Stenbocki maja, 9. juuli 2020 – Valitsus arutas täna kabinetis Alexela Varahalduse Aktsiaseltsi käibekapitalilaenu põhitingimusi ja kinnitas need istungiotsusega.

Laenu suurus on 37 miljonit eurot, tähtaeg kuni 5 aastat. Intress on 12 kuu EURIBOR pluss 2 protsenti aastas. Lepingutasu moodustab 0,2 protsenti laenulimiidi summast.