Sa oled siin

Ratas: Tööandjate kaasamine aitab valitsusel keskenduda tootlikkust tõstvatele tegevustele

17. jaanuar 2018 - 14:22

Tallinn, Stenbocki maja, 17. jaanuar 2018 – Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Eesti Tööandjate Keskliidu (TAKL) volikoguga, et arutada suurimaid väljakutseid, millega Eesti majandus silmitsi seisab. Kohtumisel toodi esile välistööjõu kaasamise teema ning koostöö majandusarengu valitsuskomisjoniga.

 

“Tööjõuturg on majandusarengu üks peamiseid kitsaskohti, mistõttu on oluline üle vaadata nii välistööjõu kaasamise põhimõtted kui ka sisemised tööjõureservid. Välistööjõudu peab kaasama viisil, mis vähendab tööturu kitsaskohti ning teeb meie inimkapitali mitmekesisemaks,“ ütles Ratas. Peaminister lisas, et välistöötajate osakaalu kasv soosib innovatsiooni ja suurendab SKP-d. 
 

Kohtumise osapooled leidsid, et TAKLi tihedam koostöö majandusarengu valitsuskomisjoniga on igati tervitatav ning peagi toimub ka esimene ühisistung. Peaministri sõnul aitab tööandjate suurem kaasamine komisjonil veel paremini keskenduda tootlikkust tõstvatele ja jätkusuutlikku majanduskasvu toetavatele küsimustele.


“Kiire majanduskasvu tagatiseks on eelkõige ettevõtjate targad otsused ning nende valmisolek nii riski võtta kui ka oma töötajate ja terve ühiskonna heaolusse panustada. Riigi roll on neid siinkohal igati toetada,“ rõhutas Jüri Ratas. Ta tõi ühtlasi välja, et meie naaberriigis Soomes osalevad analoogse komisjoni töös regulaarselt nii tööandjate kui ka töötajate esindajad.


Peaminister ja TAKLi volikogu esindajad arutasid ka rahvusvahelist koostööd ning Eesti tegevust enda kui digiühiskonna tutvustamisel ja välisinvestorite kaasamisel. Samuti lahati meie võimalusi aktiivselt osaleda Euroopa ja maailma tulevikku puudutavates diskussioonides.


Fotod kohtumiselt: https://www.dropbox.com/sh/h4eqwkinhtu9iq6/AADBRGwN102PmA_soGFVDGNKa?dl=0

 

Veel uudiseid samal teemal

11.04.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas: kõrg- ja erialakoolide tihedam koostöö ettevõtetega on vundamendiks elavamale majandusele

Stenbocki maja, 11. aprill 2018 – Peaminister Jüri Ratas külastas eile õhtul energeetika- ja automaatikafirma ABB Jüris asuvat tehnoloogialinnakut ning tutvus kontserni tegevusega.
04.04.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas tööandjate konverentsil: neljanda tööstusrevolutsiooni hakul pangu riik ja erasektor seljad kokku

Tallinn, Stenbocki maja, 4. aprill 2018 – Ühiskonna areng sünnib üksnes era- ja avaliku sektori koostöös, mis seab keskmesse inimese huvid, ütles peaminister Jüri Ratas, esinedes kõnega Eesti Tööandjate Keskliidu konverentsil Tuulelohe lend 2018 – „Kuidas me kestame?“