Sa oled siin

Ratas: Tööandjate kaasamine aitab valitsusel keskenduda tootlikkust tõstvatele tegevustele

17. jaanuar 2018 - 14:22

Tallinn, Stenbocki maja, 17. jaanuar 2018 – Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Eesti Tööandjate Keskliidu (TAKL) volikoguga, et arutada suurimaid väljakutseid, millega Eesti majandus silmitsi seisab. Kohtumisel toodi esile välistööjõu kaasamise teema ning koostöö majandusarengu valitsuskomisjoniga.

 

“Tööjõuturg on majandusarengu üks peamiseid kitsaskohti, mistõttu on oluline üle vaadata nii välistööjõu kaasamise põhimõtted kui ka sisemised tööjõureservid. Välistööjõudu peab kaasama viisil, mis vähendab tööturu kitsaskohti ning teeb meie inimkapitali mitmekesisemaks,“ ütles Ratas. Peaminister lisas, et välistöötajate osakaalu kasv soosib innovatsiooni ja suurendab SKP-d. 
 

Kohtumise osapooled leidsid, et TAKLi tihedam koostöö majandusarengu valitsuskomisjoniga on igati tervitatav ning peagi toimub ka esimene ühisistung. Peaministri sõnul aitab tööandjate suurem kaasamine komisjonil veel paremini keskenduda tootlikkust tõstvatele ja jätkusuutlikku majanduskasvu toetavatele küsimustele.


“Kiire majanduskasvu tagatiseks on eelkõige ettevõtjate targad otsused ning nende valmisolek nii riski võtta kui ka oma töötajate ja terve ühiskonna heaolusse panustada. Riigi roll on neid siinkohal igati toetada,“ rõhutas Jüri Ratas. Ta tõi ühtlasi välja, et meie naaberriigis Soomes osalevad analoogse komisjoni töös regulaarselt nii tööandjate kui ka töötajate esindajad.


Peaminister ja TAKLi volikogu esindajad arutasid ka rahvusvahelist koostööd ning Eesti tegevust enda kui digiühiskonna tutvustamisel ja välisinvestorite kaasamisel. Samuti lahati meie võimalusi aktiivselt osaleda Euroopa ja maailma tulevikku puudutavates diskussioonides.


Fotod kohtumiselt: https://www.dropbox.com/sh/h4eqwkinhtu9iq6/AADBRGwN102PmA_soGFVDGNKa?dl=0

 

Veel uudiseid samal teemal

23.01.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas külastab Euroopa Tuumauuringute Keskust ning osaleb Maailma Majandusfoorumil Davosis

Tallinn, Stenbocki maja, 23. jaanuar 2018 – Peaminister Jüri Ratas suundub täna pärastlõunal Šveitsi, kus külastab homme Euroopa Tuumauuringute Keskust (CERN) ning suundub seejärel Davosi, et osaleda Maailma Majandusfoorumi aastakoosolekul.

Foto: EAS
17.01.2018|Vabariigi Valitsus

Ratase kohtumisel ettevõtjatega Hamburgis tõstatati tööjõu küsimus

Saksamaa, Hamburg, 17. jaanuar 2018 – Peaminister Jüri Ratas kinnitas eile Hamburgis Eestis Saksa kapitalil tegutsevate ettevõtete juhtidega kohtudes, et valitsuskabinet arutab lähiajal välistööjõu küsimusi. Ettevõtjad tõid esile vajaduse rohkema oskustööjõu järele.