Sa oled siin

Ratas toetab erihoolekandeteenuste kättesaadavuse parandamist

16. aprill 2018 - 18:48

Stenbocki maja, 16. aprill 2018 – Peaminister Jüri Ratas külastas täna erihooldusteenust pakkuvat Vääna-Viti Kodu, kus kinnitas soovi parandada erihoolekandeteenuste kättesaadavust ja tõsta hoolekandetöötajate palka.

Ratase sõnul on riik võtnud suunaks pakkuda psüühiliste erivajadustega inimestele enam abi kodus või kodusarnases keskkonnas. "Peame püüdlema selle poole, et inimesed saaksid erivajadustest hoolimata hakkama võimalikult iseseisvalt – elada, töötada, õppida ja kasutada muid avalikke teenuseid nagu kõik teised inimesed," ütles ta.

Ratase sõnul on oluline, et üha rohkem erivajadustega inimesi leiaks tee tagasi kogukonda. "Sama oluline on, et kogukond aktsepteeriks neid kui ühiskonna täisväärtuslikke liikmeid, kel on teistega võrdsed õigused ja võimalused," lausus ta.

Tema kinnitusel on vaja parandada ka erihoolekandeteenuste kättesaadavust ning vähendada teenuste järjekordi. Erihoolekandeteenuste kättesaadavuse parandamiseks ja hoolekandetöötajate palgatõusuks leidis valitsus järgmiseks neljaks aastaks lisaraha riigi eelarvestrateegias, mille põhijoontes saavutati kokkulepe eelmise nädala lõpus. "Olukorras, kus Eesti riigil läheb paremini kui kunagi varem, on meie ülesanne tagada väärikas elu igale Eestimaa inimesele. Tunnustan ka kõiki erihoolekandetöötajaid, kes teevad keerulist, kuid tänuväärset tööd erivajadustega inimeste igapäevaelu toetamisel," ütles ta.

Psüühiliste erivajadustega inimestele ööpäevaringset erihooldusteenust pakkuv Vääna-Viti Kodu tegutseb 2008. aastast. 2013. aasta sügisest osutatakse teenust ka viies peremajas. Kokku elab AS Hoolekandeteenuste Vääna-Viti Kodus ligi 90 inimest, neist 60 peremajades.

Fotod: https://www.dropbox.com/sh/p3dl9s5iein7hq8/AABauA1NShIr5YjCSkWWwcGYa?dl=0