Sa oled siin

Ratas telefonivestluses Oleksi Hontšarukiga: kodanikuühiskond on parim reformide vedur

1. oktoober 2019 - 17:58

Stenbocki maja, Tallinn, 1. oktoober 2019 – Peaminister Jüri Ratas helistas täna augusti lõpus ametisse astunud Ukraina kolleegile Oleksi Hontšarukile, et kinnitada Eesti jätkuvat toetust Ukraina reformidele, suveräänsusele ning territoriaalsele terviklikkusele.

 

Ratas õnnitles Hontšaruki Ukraina ajaloos tugevaima mandaadi puhul ning ütles, et see väljendab inimeste soovi muutuste järele. „Teie valitsuse reformide plaan on muljetavaldav. Kui Ukrainal õnnestub need edukalt teoks teha, saab riigist juba mõne aasta pärast palju tugevam ja efektiivsem majandus,“ ütles Ratas.


„Omast kogemusest teame, kui tähtis on siinjuures saavutada reformidele rahva ulatuslik toetus. Kodanikuühiskond on parim positiivsete muutuste vedur,“ toonitas peaminister. Ratase sõnul on Eesti valmis Ukrainaga kogemusi jagama ja riiki igati aitama, näiteks e-riigi ülesehitamisel või haridusvallas.

 

Ratas kinnitas Eesti jõulist toetust Ukraina suveräänsusele ja territoriaalsele terviklikkusele ning kutsus lõpetuseks ka peaminister Hontšaruki Eestit külastama. Juba sel sügisel tuleb Tallinnasse ka Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi.

 

Foto:https://flic.kr/s/aHsmHpnxFu

Veel uudiseid samal teemal

13.12.2019|Vabariigi Valitsus

Ülemkogu arutas järgmisi samme suhetes Ühendkuningriigiga ning toimus euroala tippkohtumine

Brüssel, 13. detsember 2019 – Euroopa Liidu 27 liikmesriigi riigijuhid arutasid täna Ühendkuningriigi EList väljaastumisega seonduvat ja tegid ettevalmistusi läbirääkimisteks tulevaste suhete üle pärast ühendusest lahkumist.

11.12.2019|Vabariigi Valitsus

Fotouudis: peaminister Ratas tervitas Tšehhi õhuväelasi

Ämari lennubaas, 11. detsember 2019 – Peaminister Jüri Ratas külastas Ämari lennubaasi, kus tutvus NATO Balti õhuturbe missiooni täitva Tšehhi lennusalgaga.