Sa oled siin

Ratas telefonivestluses Oleksi Hontšarukiga: kodanikuühiskond on parim reformide vedur

1. oktoober 2019 - 17:58

Stenbocki maja, Tallinn, 1. oktoober 2019 – Peaminister Jüri Ratas helistas täna augusti lõpus ametisse astunud Ukraina kolleegile Oleksi Hontšarukile, et kinnitada Eesti jätkuvat toetust Ukraina reformidele, suveräänsusele ning territoriaalsele terviklikkusele.

 

Ratas õnnitles Hontšaruki Ukraina ajaloos tugevaima mandaadi puhul ning ütles, et see väljendab inimeste soovi muutuste järele. „Teie valitsuse reformide plaan on muljetavaldav. Kui Ukrainal õnnestub need edukalt teoks teha, saab riigist juba mõne aasta pärast palju tugevam ja efektiivsem majandus,“ ütles Ratas.


„Omast kogemusest teame, kui tähtis on siinjuures saavutada reformidele rahva ulatuslik toetus. Kodanikuühiskond on parim positiivsete muutuste vedur,“ toonitas peaminister. Ratase sõnul on Eesti valmis Ukrainaga kogemusi jagama ja riiki igati aitama, näiteks e-riigi ülesehitamisel või haridusvallas.

 

Ratas kinnitas Eesti jõulist toetust Ukraina suveräänsusele ja territoriaalsele terviklikkusele ning kutsus lõpetuseks ka peaminister Hontšaruki Eestit külastama. Juba sel sügisel tuleb Tallinnasse ka Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi.

 

Foto:https://flic.kr/s/aHsmHpnxFu

Veel uudiseid samal teemal

19.02.2020|Vabariigi Valitsus

Peaminister Ratas kohtub Helsingis Soome presidendi ja eestlaskonnaga

Stenbocki maja, 19. veebruar 2020 - Peaminister Jüri Ratas on täna visiidil Helsingis, kus kohtub Soome presidendi Sauli Niinistö ja rahandusministri Katri Kulmuniga. Samuti kohtub Ratas Eestile oluliste Soome ettevõtjatega ning peab Eesti Vabariigi aastapäeva vastuvõtul kõne Eesti kogukonna esindajatele.

18.02.2020|Vabariigi Valitsus

Peaminister Jüri Ratas arutas Tšehhi ametikaaslasega kaitsekoostööd ja ELi küsimusi

Stenbocki maja, 18. veebruar 2020 – Jüri Ratas kohtus täna Tšehhi peaministri Andrej Babišiga, et arutada Tšehhi ja Eesti koostööd kaitsepoliitikas ja ELi järgmise eelarvekava läbirääkimisi. Lisaks puudutasid peaministrid koostööd digi- ja küberkaitse valdkonnas.