Sa oled siin

Ratas teeb presidendile ettepaneku nimetada ametisse uus siseminister

23. november 2018 - 13:12

Stenbocki maja, 25. november 2018 – Peaminister Jüri Ratas edastab esmaspäeva hommikul presidendile siseminister Andres Anvelti tagasiastumisavalduse ning teeb ettepaneku nimetada uueks ministriks Katri Raik.

"Tänan Andres Anveltit kogu senise pühendumuse ja panuse eest valitsuse töösse. Ta on oma valdkonda kirglikult kaitsnud, mida muu hulgas näitavad väga olulised, vajalikud ja oodatud palgatõusud sisejulgeoleku valdkonnas," ütles peaminister Ratas. "Andres Anvelt on seisnud meie kõigi ohutuma igapäevaelu ja turvatunde eest ning olen kindel, et Katri Raik seda olulist tööd ministriks saades jätkab."

Senise ministri vabastab ja uue nimetab ametisse president Kersti Kaljulaid. Uus minister astub ametisse ametivande andmisega riigikogu ees. Parlament koguneb täiendavale istungile esmaspäeval kell 11.

Ajakirjanikel ja fotograafidel, kes soovivad presidendi kantseleis kell 8 algavat kohtumist kajastada, palume anda sellest täna kella 17ks teada aadressil press[at]vpk[dot]ee, märkides ära oma nime ja isikukoodi, ning olla Kadriorus kohal hiljemalt kell 7.45.