Sa oled siin

Ratas tänas president Rüütlit tema teenete eest

5. mai 2018 - 11:17

Tartu, 5. mai 2018 – Peaminister Jüri Ratas ütles täna Tartus president Arnold Rüütli 90 aasta juubelile pühendatud konverentsil, et Rüütlil on suuri teeneid Eesti iseseisvuse taastamise otsustavatel hetkedel, riigi taas üles ehitamisel ning Eesti viimisel Euroopa Liitu.


Ratas tuletas meelde, et Eestil täitus 1. mail 14 aastat Euroopa Liidu liikmeks saamisest.


"Eelmisel aastal, Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise aegu, oli mul korduvalt juhust ja põhjust mõelda tagasi pea poolteise kümnendi taha. Siis alles peeti Eestis laiapõhjalisi debatte, kas peaksime Euroopa Liitu astuma või jätkama oma teekonda üksinda," rääkis ta konverentsil peetud kõnes. „Toona oli vaja riigi ja rahva juhte, kel olid need küsimused juba läbi kaalutud ning kes teadsid, et vaba Eesti tulevik ja iseolemine on kindel just koos oma mõttekaaslastega Euroopas.“


Ratase sõnul oli president Rüütel toona üks olulisi eestvedajaid, kes veenis laiemat avalikkust selle tulevikku vaatava otsuse tõelist väärtust nägema. „Paljuski just tema aitas jõuda nii linna- kui maainimestel selgusele, et me kõik võidame Euroopaga taasühinemisest," ütles peaminister ja lisas, et 14. septembril 2003. aastal toetaski Eesti ühinemist Euroopa Liiduga 64 protsenti valimas käinud kodanikest. "Toonase valiku õigsust kinnitab teadmine, et praeguseks on meie inimeste veendumus Euroopa Liitu kuulumise osas veelgi selgem."


Fotod (Maanus Kullamaa / valitsuse kommunikatsioonibüroo): https://www.dropbox.com/sh/e4w5mgzsuc81u9k/AAD2cO538tV5XB5pS_GrJJRla?dl=0

Veel uudiseid samal teemal

09.05.2018|Vabariigi Valitsus

Euroopa päeval on kõik oodatud Stenbocki maja hoovi

Stenbocki maja, Tallinn, 9. mai 2018 – Täna, Euroopa päeval on kell 15-18 kõik huvilised oodatud Stenbocki maja hoovi, kus asub sel aastal traditsioonilise passimängu Eesti esindus.

18.04.2018|Vabariigi Valitsus

Peaminister külastab Narvat ja Kuremäed

Tallinn, Stenbocki maja, 18. aprill 2018 – Peaminister Jüri Ratas on reedel, 20. aprillil ringreisil Narvas ja Kuremäel. Narvas külastab valitsusjuht piiripunkti, politseijaoskonda ja päästekomandot, esineb loenguga Ida-Virumaa kutsehariduskeskuses, tutvub Narva lastekodu ja lasteaia „Päikene“ perega ning käib ka Vaba Lava ehitusplatsil. Samuti kohtub peaminister linnavõimu esindajate, ajakirjanike ning linnaelanikega. Õhtul külastab Jüri Ratas Kuremäe kloostrit.