Sa oled siin

Ratas tänas president Rüütlit tema teenete eest

5. mai 2018 - 11:17

Tartu, 5. mai 2018 – Peaminister Jüri Ratas ütles täna Tartus president Arnold Rüütli 90 aasta juubelile pühendatud konverentsil, et Rüütlil on suuri teeneid Eesti iseseisvuse taastamise otsustavatel hetkedel, riigi taas üles ehitamisel ning Eesti viimisel Euroopa Liitu.


Ratas tuletas meelde, et Eestil täitus 1. mail 14 aastat Euroopa Liidu liikmeks saamisest.


"Eelmisel aastal, Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise aegu, oli mul korduvalt juhust ja põhjust mõelda tagasi pea poolteise kümnendi taha. Siis alles peeti Eestis laiapõhjalisi debatte, kas peaksime Euroopa Liitu astuma või jätkama oma teekonda üksinda," rääkis ta konverentsil peetud kõnes. „Toona oli vaja riigi ja rahva juhte, kel olid need küsimused juba läbi kaalutud ning kes teadsid, et vaba Eesti tulevik ja iseolemine on kindel just koos oma mõttekaaslastega Euroopas.“


Ratase sõnul oli president Rüütel toona üks olulisi eestvedajaid, kes veenis laiemat avalikkust selle tulevikku vaatava otsuse tõelist väärtust nägema. „Paljuski just tema aitas jõuda nii linna- kui maainimestel selgusele, et me kõik võidame Euroopaga taasühinemisest," ütles peaminister ja lisas, et 14. septembril 2003. aastal toetaski Eesti ühinemist Euroopa Liiduga 64 protsenti valimas käinud kodanikest. "Toonase valiku õigsust kinnitab teadmine, et praeguseks on meie inimeste veendumus Euroopa Liitu kuulumise osas veelgi selgem."


Fotod (Maanus Kullamaa / valitsuse kommunikatsioonibüroo): https://www.dropbox.com/sh/e4w5mgzsuc81u9k/AAD2cO538tV5XB5pS_GrJJRla?dl=0

Veel uudiseid samal teemal

06.02.2019|Vabariigi Valitsus

Ratas rõhutas riigi ja omavalitsuste partnerluse olulisust

Stenbocki maja, 6. veebruar 2019 - Peaminister Jüri Ratas ütles täna omavalitsuskonverentsil, et riik ja omavalitsused peavad saama täieõiguslikeks partneriteks ning selle nimel tuleb veel ühiselt vaeva näha.

08.01.2019|Vabariigi Valitsus

Valitsuskomisjon: EV100 välisprogramm on kultuuriekspordi edendamise edulugu

Stenbocki maja, 8. jaanuar 2019 - Täna kogunenud Eesti Vabariik 100 valitsuskomisjon tõdes, et lõppenud EV100 välisprogramm oli kõigi aegade võimsaim Eestit tutvustav ja keskselt rahastatud kultuuriekspordi edendamise projekt.