Sa oled siin

Ratas tänas president Rüütlit tema teenete eest

5. mai 2018 - 11:17

Tartu, 5. mai 2018 – Peaminister Jüri Ratas ütles täna Tartus president Arnold Rüütli 90 aasta juubelile pühendatud konverentsil, et Rüütlil on suuri teeneid Eesti iseseisvuse taastamise otsustavatel hetkedel, riigi taas üles ehitamisel ning Eesti viimisel Euroopa Liitu.


Ratas tuletas meelde, et Eestil täitus 1. mail 14 aastat Euroopa Liidu liikmeks saamisest.


"Eelmisel aastal, Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise aegu, oli mul korduvalt juhust ja põhjust mõelda tagasi pea poolteise kümnendi taha. Siis alles peeti Eestis laiapõhjalisi debatte, kas peaksime Euroopa Liitu astuma või jätkama oma teekonda üksinda," rääkis ta konverentsil peetud kõnes. „Toona oli vaja riigi ja rahva juhte, kel olid need küsimused juba läbi kaalutud ning kes teadsid, et vaba Eesti tulevik ja iseolemine on kindel just koos oma mõttekaaslastega Euroopas.“


Ratase sõnul oli president Rüütel toona üks olulisi eestvedajaid, kes veenis laiemat avalikkust selle tulevikku vaatava otsuse tõelist väärtust nägema. „Paljuski just tema aitas jõuda nii linna- kui maainimestel selgusele, et me kõik võidame Euroopaga taasühinemisest," ütles peaminister ja lisas, et 14. septembril 2003. aastal toetaski Eesti ühinemist Euroopa Liiduga 64 protsenti valimas käinud kodanikest. "Toonase valiku õigsust kinnitab teadmine, et praeguseks on meie inimeste veendumus Euroopa Liitu kuulumise osas veelgi selgem."


Fotod (Maanus Kullamaa / valitsuse kommunikatsioonibüroo): https://www.dropbox.com/sh/e4w5mgzsuc81u9k/AAD2cO538tV5XB5pS_GrJJRla?dl=0

Veel uudiseid samal teemal

17.08.2018|Vabariigi Valitsus

Endised peaministrid ja riigisekretärid said kingituseks Eesti lipud

Stenbocki maja, 17. august 2018 – Täna Stenbocki majja kogunenud endised Eesti Vabariigi Valitsuste juhid ja riigisekretärid said peaminister Jüri Ratase käest kingituseks riigilipud, mis lehvisid Stenbocki maja katusel veebruaris, vahetult enne Eesti sajandat sünnipäeva. Ratase sõnul sümboliseerib see üllatuskingitus väga hästi tema eelkäijate olulist panust iseseisva Eesti riigi arengusse.

16.08.2018|Vabariigi Valitsus

Eesti senised peaministrid tähistavad reedel Stenbocki majas riigi juubelit

Stenbocki maja, 16. august 2018 – Peaminister Jüri Ratas võõrustab homme, 17. augustil, Stenbocki majas endiseid Vabariigi Valitsuse juhte ja riigisekretäre. Koos tähistatakse Eesti Vabariigi saja-aastast juubelit ning vahetatakse mõtteid riigi tuleviku üle.