Sa oled siin

Ratas tänas Eesti iseseisvuse taastajaid nende toonase ja praeguse panuse eest

13. juuni 2018 - 18:54

Tallinn, Poska maja, 13. juuni 2018 – Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Jaan Poska muuseumis MTÜ Eesti Vabaduse Eest! ja 20. Augusti Klubi liikmetega.
 

Ratas tänas neid nii olulise panuse eest Eesti iseseisvuse taastamisse kui ka soovi eest jätkuvalt riigi arengus kaasa rääkida. „Teie elutöö – mis on olnud, on täna ja jätkub ka tulevikus – on taganud mulle ning meie rahvale võimaluse elada vabas Eestis ning vaadata iga päev maailma kõige ilusamat lippu Pika Hermanni tornis,“ lausus peaminister.
 

Kohtumise käigus tutvustas Ratas ühenduste liikmetele Eesti seisukohti Euroopa Liidu ja transatlantiliste suhete tuleviku osas ning lahkas Eesti ja Euroopa Liidu olulisemaid väljakutseid. Endised rahvasaadikud avaldasid heameelt selle üle, et tänane kohtumine toimus samas majas, kus sada aastat tagasi arutati Eesti iseseisvuse välja kuulutamist. Samuti rõhutasid nad riigi ja selle ühtsuse säilitamise olulisust tänapäeval.
 

MTÜ Eesti Vabaduse Eest! on asutatud 1989. aasta NSV Liidu rahvasaadikute kongressi endiste liikmete poolt eesmärgiga toonaseid sündmusi süstematiseerida ning sulandada neid üldisse ajaloopilti. 20. Augusti Klubi lõid Eesti Vabariigi Ülemnõukogu liikmed, kes 20. augustil 1991 hääletasid Eesti iseseisvuse taastamise poolt. Klubi loomise idee sündis soovist Eesti arengus ja lähiajaloo kajastamises kaasa rääkida.

 

Fotod: https://www.dropbox.com/sh/njns6eh4tdi92sj/AACCUnGUhHaQ7HHSApGh3LkRa?dl=0

Veel uudiseid samal teemal

28.09.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas: mul on hea meel, et omavalitsuspäev toimub tänavu just Narvas

Narva, 28. september 2018 – Narva linna ja selle potentsiaali on sel aastal eriti rohkelt märgatud, ka Vabariigi Valitsuse tasemel, ütles peaminister Jüri Ratas esinedes ettekandega III Omavalitsuspäeval Narva kultuurikeskuses Rugodiv.

27.09.2018|Vabariigi Valitsus

Valitsus sai ülevaate regionaalarengu strateegia elluviimisest

Stenbocki maja, 27. september 2018

Riigihalduse minister andis täna valitsuskabinetile ülevaate regionaalarengu strateegiast ning sellega seotud Ida-Virumaa ja Kagu-Eesti tegevuskava 2015-2020 elluviimisest.