Sa oled siin

Ratas: Taani on meie lähedane sõber, kes panustab Eesti ja kogu NATO julgeolekusse

11. september 2020 - 17:47

Stenbocki maja, 11. september 2020 – Peaminister Jüri Ratas rõhutas kohtumisel Taani ametikaaslase Mette Frederikseniga, et Eesti hindab kõrgelt lähedast sõprust Taaniga ning panust Eesti ja kogu NATO julgeolekusse.


Peaminister Frederiksen andis kohtumisel teada Taani valitsuse otsusest naasta Eestisse NATO lahingugruppi tagasi aastal 2022. Otsusele on veel vaja Taani parlamendi heakskiitu. „On suur rõõm, et Taani valitsus on teinud sellise otsuse. Taani kaitseväelaste professionaalsus ja hea koostöö Eesti ning teiste liitlasriikidega on aidanud kindlustada kogu NATO julgeolekut meie regioonis,“ sõnas Ratas. „Taani tugevat kohalolekut on ka täna tunda laiemalt nii Põhjadiviisi staabis Lätis, NATO Balti õhuturbemissioonil kui ka NATO Küberkaitsekeskuses,“ lausus peaminister ning tõi esile, et Taanit ja Eestit ühendab ka transatlantilise sideme väärtustamine.


Ratas ja Frederiksen külastasid täna Tapal paiknevat NATO lahingugruppi (Enhanced Forward Presence, eFP), kus teenib üle 200 taanlase. Eesti ja Taani vaatavad peaminister Ratase sõnul ka mõlemad oma piiridest kaugemale ja on korduvalt näidanud valmisolekut võtta vastutus üleilmse julgeoleku eest. „Meie sõdurid teenisid aastaid ühiselt kõige keerulisemates tingimustes Afganistani lõunaosas. Täna panustame mõlemad Iraagi ja Mali julgeoleku ning stabiilsuse tagamisse,“ sõnas peaminister.


Valgevenega seonduvast kõneledes rõhutas Ratas vajadust hoida sealsed sündmused rahvusvahelise kogukonna tähelepanu all ning liikuda kiiremas korras edasi EL-i sanktsioonidega nende suhtes, kes on vägivalla ja valimispettuste eest vastutavad.


Eesti ja Taani peaminister kõnelesid ka eesseisvast Euroopa Ülemkogust, kus on teemaks ka Euroopa digitaalse siseturu arendamine. Samuti rääkisid nad kliimaküsimustest ning taastuvenergia alasest koostööst eelkõige meretuuleparkide rajamisel, mis võiks laieneda kogu Läänemere regioonile. „Soovime Taaniga seda koostööd arendada ja nende pikaajalisest kogemusest õppida,“ ütles peaminister.


Peaministrid arutasid ka väljakutseid COVID-19 leviku vastasel võitlusel ning tervisekriisi lahendamist.Fotod Tapal käigust: https://www.flickr.com/photos/stenbockimaja/albums/72157715924739706


Fotod kohtumisest Stenbocki majas: https://www.flickr.com/photos/stenbockimaja/albums/72157715927872923/wit...

Veel uudiseid samal teemal

10.09.2020|Vabariigi Valitsus

Korduskutse: Eestit külastab Taani peaminister Mette Frederiksen

Stenbocki maja, 10. september 2020 - Homme, 11. septembril viibib Eestis Taani peaminister Mette Frederiksen, kes külastab koos peaminister Jüri Ratasega Tapal paiknevat NATO lahingugruppi (Enhanced Forward Presence, eFP) ja tervitab seal teenivaid Taani kaitseväelasi.

26.08.2020|Vabariigi Valitsus

Peaminister Ratas külastas Ämari lennubaasi

Stenbocki maja, 26. august 2020 – Peaminister Jüri Ratas külastas Ämari lennubaasi, kus tutvus NATO Balti õhuturbe missiooni täitva Prantsuse lennusalga ning Eesti toetusmeeskonna tööga.