Sa oled siin

Ratas: suurõppus Siil kinnitab Eestimaa inimeste kaitsetahet

4. mai 2018 - 13:12

Tartu, 4. mai 2018 – Peaminister Jüri Ratas külastas täna Tartus Eesti lähiajaloo suurimat õppust Siil, mis tema sõnul näitab nii eestimaalaste valmisolekut oma riiki kaitsta kui ka seda, et laiapindse riigikaitse mudel toimib.


Ratase sõnul on tegu kogu Eesti õppusega, mis kinnitab, et Eestimaa inimesed on valmis oma riiki kaitsma, teades – nagu õppuse juhtmõte ütleb –, et iga okas loeb. "Tegu on isegi NATO kontekstis suure õppusega, aga selle tähtsus Eesti jaoks on mõõtmatult suurem,“ ütles ta.


Tema sõnul leiavad tõenäoliselt pea kõik Eesti inimesed Siiliga kokkupuutekoha. Olgu selleks õppekogunemisele läinud pereliige, töökaaslane, sõber või tuttav. "Maailmas on väga vähe riike, kes suudavad reaalselt korraldada õppuseid, mis toovad kokku üle ühe protsendi elanikkonnast. See näitab parimal moel, milline on eestimaalaste kaitsetahe ja mida me laiapindse riigikaitse all silmas peame,“ lausus Ratas.


Peaminister Ratas külastas täna ennelõunal Kaitseliidu Tartu malevat, kus toimus kahe kompanii formeerimine, ja Lõuna maakaitseringkonna ning Politsei- ja Piirivalveameti ühendstaapi, kus sai ülevaate 14. maini kestva õppuse käigust.


Ratas tänas kõiki suurõppusel osalevaid kaitseliitlasi ja naiskodukaitsjaid, kaitseväelasi ning politsei- ja päästetöötajaid, kes on valmis andma riigikaitsesse oma panuse. Samuti on kiiduväärt kõigi osalejate pereliikmete ja lähedaste mõistev suhtumine, mis võimaldab neil õppusest osa võtta. Loomulikult väärivad eraldi äramärkimist ka õppeasutused, tööandjad, maaomanikud ja ettevõtjad, kelle toetusel niivõrd mastaapne riigi kaitsevõime harjutamine teoks saab.


Fotod: https://www.dropbox.com/sh/0nhey7agli6izj8/AAACFrzOTvhbZfZlsewAQjGUa?dl=0