Sa oled siin

Ratas suundub visiidile Kasahstani

4. november 2018 - 9:30

Stenbocki maja, Tallinn, 4. november 2018 – Peaminister Jüri Ratas suundub täna visiidile Kasahstani. Peaministrit saadavad külaskäigul 25 Eesti ettevõtte esindajad, kes otsivad Kasahstanis koostöövõimalusi muu hulgas transpordi ja logistika, jäätmekäitluse ning e-teenuste valdkonnas.


Kasahstan on Kesk-Aasia suurima majandusega riik ning oluline strateegiline partner Euroopa Liidule. Ratase sõnul on Eesti ettevõtjate huvi Kasahstani turu vastu suur ja kaubavahetus viimastel aastatel mõnevõrra kasvanud, kuid üldiselt on majandussuhted siiski tagasihoidlikud.


„Meie ettevõtjad näevad koostöövõimalusi kõiges, mis puudutab innovatsiooni ja e-teenuseid, aga ka masina-, toiduaine- ja kaitsetööstuses. Lisaks on külastuse eesmärk edendada Eesti ja Kasahstani haridus- ja teaduskoostööd. Eesti ja Kasahstani ülikoolides on küllalt ruumi teadmishimulistele üliõpilastele ja teadlastele mõlemast riigist,“ märkis Ratas.  


Peaminister osaleb Astana ärikeskuse avamisel ning tutvustab foorumil „Digitaalne sild“ Eesti e-riigi arengut ja võimalusi ning annab üle parima digialgatuse auhinna. Ees seisavad kohtumised Kasahstani president Nursultan Nazarbajevi, peaminister Bakõtzhan Sagintajevi, Senati esimees Kassym-Jomart Tokajevi ja parlamendi alamkoja Eesti-Kasahstani sõprusgrupiga.


Teisipäeval külastab Ratas 125 aasta vanust Eesti juurtega küla Petrovka ning avab Alžiri mälestuskivi.   


Peaministrit saatva äridelegatsiooni visiiti korraldab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.


Peaminister on tagasi Eestis teisipäeva, 6. novembri õhtul.

Veel uudiseid samal teemal

19.02.2020|Vabariigi Valitsus

Peaminister Ratas kohtub Helsingis Soome presidendi ja eestlaskonnaga

Stenbocki maja, 19. veebruar 2020 - Peaminister Jüri Ratas on täna visiidil Helsingis, kus kohtub Soome presidendi Sauli Niinistö ja rahandusministri Katri Kulmuniga. Samuti kohtub Ratas Eestile oluliste Soome ettevõtjatega ning peab Eesti Vabariigi aastapäeva vastuvõtul kõne Eesti kogukonna esindajatele.

18.02.2020|Vabariigi Valitsus

Peaminister Jüri Ratas arutas Tšehhi ametikaaslasega kaitsekoostööd ja ELi küsimusi

Stenbocki maja, 18. veebruar 2020 – Jüri Ratas kohtus täna Tšehhi peaministri Andrej Babišiga, et arutada Tšehhi ja Eesti koostööd kaitsepoliitikas ja ELi järgmise eelarvekava läbirääkimisi. Lisaks puudutasid peaministrid koostööd digi- ja küberkaitse valdkonnas.