Sa oled siin

Ratas suundub visiidile Kasahstani

4. november 2018 - 9:30

Stenbocki maja, Tallinn, 4. november 2018 – Peaminister Jüri Ratas suundub täna visiidile Kasahstani. Peaministrit saadavad külaskäigul 25 Eesti ettevõtte esindajad, kes otsivad Kasahstanis koostöövõimalusi muu hulgas transpordi ja logistika, jäätmekäitluse ning e-teenuste valdkonnas.


Kasahstan on Kesk-Aasia suurima majandusega riik ning oluline strateegiline partner Euroopa Liidule. Ratase sõnul on Eesti ettevõtjate huvi Kasahstani turu vastu suur ja kaubavahetus viimastel aastatel mõnevõrra kasvanud, kuid üldiselt on majandussuhted siiski tagasihoidlikud.


„Meie ettevõtjad näevad koostöövõimalusi kõiges, mis puudutab innovatsiooni ja e-teenuseid, aga ka masina-, toiduaine- ja kaitsetööstuses. Lisaks on külastuse eesmärk edendada Eesti ja Kasahstani haridus- ja teaduskoostööd. Eesti ja Kasahstani ülikoolides on küllalt ruumi teadmishimulistele üliõpilastele ja teadlastele mõlemast riigist,“ märkis Ratas.  


Peaminister osaleb Astana ärikeskuse avamisel ning tutvustab foorumil „Digitaalne sild“ Eesti e-riigi arengut ja võimalusi ning annab üle parima digialgatuse auhinna. Ees seisavad kohtumised Kasahstani president Nursultan Nazarbajevi, peaminister Bakõtzhan Sagintajevi, Senati esimees Kassym-Jomart Tokajevi ja parlamendi alamkoja Eesti-Kasahstani sõprusgrupiga.


Teisipäeval külastab Ratas 125 aasta vanust Eesti juurtega küla Petrovka ning avab Alžiri mälestuskivi.   


Peaministrit saatva äridelegatsiooni visiiti korraldab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.


Peaminister on tagasi Eestis teisipäeva, 6. novembri õhtul.

Veel uudiseid samal teemal

22.01.2019|Vabariigi Valitsus

Peaminister Ratas osaleb Maailma Majandusfoorumil Davosis

Tallinn, Stenbocki maja, 22. jaanuar 2019 – Peaminister Jüri Ratas suundub täna õhtul Šveitsi, kus ta osaleb homsest kuni reedeni Davosis toimuval Maailma Majandusfoorumil.
 

Maailma Majandusfoorum keskendub üleilmastumist puudutavatele küsimustele, mis on tekkinud neljanda tööstusrevolutsiooniga. Foorum toob Davosi kokku riigipead, akadeemikud, rahvusvaheliste suurettevõtete juhid ja kolmanda sektori eeskõnelejad. Olukorras, kus majanduskasv on aeglustumas, riikidevaheline konkurents tihe, tehnoloogia areng ülikiire ja ettearvamatu ning ökoloogilised mured nõuavad enam tähelepanu, arutavad maailma liidrid võimalusi, kuidas paremini edendada riikide ja regioonide vahelist koostööd.

08.01.2019|Vabariigi Valitsus

Valitsuskomisjon: EV100 välisprogramm on kultuuriekspordi edendamise edulugu

Stenbocki maja, 8. jaanuar 2019 - Täna kogunenud Eesti Vabariik 100 valitsuskomisjon tõdes, et lõppenud EV100 välisprogramm oli kõigi aegade võimsaim Eestit tutvustav ja keskselt rahastatud kultuuriekspordi edendamise projekt.