Sa oled siin

Ratas suundub visiidile Kasahstani

4. november 2018 - 9:30

Stenbocki maja, Tallinn, 4. november 2018 – Peaminister Jüri Ratas suundub täna visiidile Kasahstani. Peaministrit saadavad külaskäigul 25 Eesti ettevõtte esindajad, kes otsivad Kasahstanis koostöövõimalusi muu hulgas transpordi ja logistika, jäätmekäitluse ning e-teenuste valdkonnas.


Kasahstan on Kesk-Aasia suurima majandusega riik ning oluline strateegiline partner Euroopa Liidule. Ratase sõnul on Eesti ettevõtjate huvi Kasahstani turu vastu suur ja kaubavahetus viimastel aastatel mõnevõrra kasvanud, kuid üldiselt on majandussuhted siiski tagasihoidlikud.


„Meie ettevõtjad näevad koostöövõimalusi kõiges, mis puudutab innovatsiooni ja e-teenuseid, aga ka masina-, toiduaine- ja kaitsetööstuses. Lisaks on külastuse eesmärk edendada Eesti ja Kasahstani haridus- ja teaduskoostööd. Eesti ja Kasahstani ülikoolides on küllalt ruumi teadmishimulistele üliõpilastele ja teadlastele mõlemast riigist,“ märkis Ratas.  


Peaminister osaleb Astana ärikeskuse avamisel ning tutvustab foorumil „Digitaalne sild“ Eesti e-riigi arengut ja võimalusi ning annab üle parima digialgatuse auhinna. Ees seisavad kohtumised Kasahstani president Nursultan Nazarbajevi, peaminister Bakõtzhan Sagintajevi, Senati esimees Kassym-Jomart Tokajevi ja parlamendi alamkoja Eesti-Kasahstani sõprusgrupiga.


Teisipäeval külastab Ratas 125 aasta vanust Eesti juurtega küla Petrovka ning avab Alžiri mälestuskivi.   


Peaministrit saatva äridelegatsiooni visiiti korraldab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.


Peaminister on tagasi Eestis teisipäeva, 6. novembri õhtul.

Veel uudiseid samal teemal

18.06.2019|Vabariigi Valitsus

Ratas: Eesti ja Horvaatia koostöös on palju võimalusi

Stenbocki maja, 18. juuni - Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Horvaatia presidendi Kolinda Grabar-Kitarovićiga, et arutada koostööd Euroopa Liidus ja NATOs, kolme mere algatust ja kahepoolseid suhteid.
 

14.06.2019|Vabariigi Valitsus

Ratas: koostöö lähedase sõbra Soomega on muutuvas maailmas järjest olulisem

Stenbocki maja, 14. juuni 2019 - Peaminister Jüri Ratas arutas tänasel kohtumisel Soome peaministri Antti Rinnega riikidevahelist koostööd, olulisi projekte Läänemere piirkonnas ja juulis algavat Soome eesistumist Euroopa Liidu Nõukogus.