Sa oled siin

Ratas suundub visiidile Kasahstani

4. november 2018 - 9:30

Stenbocki maja, Tallinn, 4. november 2018 – Peaminister Jüri Ratas suundub täna visiidile Kasahstani. Peaministrit saadavad külaskäigul 25 Eesti ettevõtte esindajad, kes otsivad Kasahstanis koostöövõimalusi muu hulgas transpordi ja logistika, jäätmekäitluse ning e-teenuste valdkonnas.


Kasahstan on Kesk-Aasia suurima majandusega riik ning oluline strateegiline partner Euroopa Liidule. Ratase sõnul on Eesti ettevõtjate huvi Kasahstani turu vastu suur ja kaubavahetus viimastel aastatel mõnevõrra kasvanud, kuid üldiselt on majandussuhted siiski tagasihoidlikud.


„Meie ettevõtjad näevad koostöövõimalusi kõiges, mis puudutab innovatsiooni ja e-teenuseid, aga ka masina-, toiduaine- ja kaitsetööstuses. Lisaks on külastuse eesmärk edendada Eesti ja Kasahstani haridus- ja teaduskoostööd. Eesti ja Kasahstani ülikoolides on küllalt ruumi teadmishimulistele üliõpilastele ja teadlastele mõlemast riigist,“ märkis Ratas.  


Peaminister osaleb Astana ärikeskuse avamisel ning tutvustab foorumil „Digitaalne sild“ Eesti e-riigi arengut ja võimalusi ning annab üle parima digialgatuse auhinna. Ees seisavad kohtumised Kasahstani president Nursultan Nazarbajevi, peaminister Bakõtzhan Sagintajevi, Senati esimees Kassym-Jomart Tokajevi ja parlamendi alamkoja Eesti-Kasahstani sõprusgrupiga.


Teisipäeval külastab Ratas 125 aasta vanust Eesti juurtega küla Petrovka ning avab Alžiri mälestuskivi.   


Peaministrit saatva äridelegatsiooni visiiti korraldab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.


Peaminister on tagasi Eestis teisipäeva, 6. novembri õhtul.

Veel uudiseid samal teemal

12.04.2019|Vabariigi Valitsus

Ratas: Eesti ja Hiina majanduskoostöös on palju kasutamata potentsiaali

Dubrovnik, Horvaatia, 12. aprill 2019 – Peaminister Jüri Ratas rõhutas tänasel kohtumisel Hiina peaministri Li Keqiangiga, et mõlema riigi majandussuhetes on palju kasutamata võimalusi.