Sa oled siin

Ratas rõhutas riigi ja omavalitsuste partnerluse olulisust

6. veebruar 2019 - 12:15

Stenbocki maja, 6. veebruar 2019 - Peaminister Jüri Ratas ütles täna omavalitsuskonverentsil, et riik ja omavalitsused peavad saama täieõiguslikeks partneriteks ning selle nimel tuleb veel ühiselt vaeva näha.

"Olen kindlalt veendunud, et riigi ja omavalitsuste suhe ei tohiks meenutada alluva ja tööandja, vaid täieõiguslike partnerite suhet. Partnerlus eeldab ennekõike usaldust ja kaasotsustamist, aga ka kompromisse ja üksteisemõistmist," ütles Ratas. "Tunnistades seda riigi ja omavalitsuse peamise toimepõhimõttena, on võimalik liikuda sealt edasi praktiliste probleemide lahendamise juurde."

Ratase sõnul on omavalitsuste tegevuses ja arengus olulisel kohal subsidiaarsus ning kohaliku omavalitsuse autonoomia, mis on põhimõtetena kirjas ka Eesti põhiseaduses ning Euroopa kohaliku omavalitsuse hartas. "Neile tegeliku sisu andmiseks omavalitsuspoliitika kujundamisel ja elluviimisel on nii riigil kui omavalitsustel vaja veel ühiselt vaeva näha," ütles ta.

Tema sõnul peavad riik ja omavalitsused läbima koostöövaimus ja dialoogi abil veel haldusreformi lõpusirge, sest reform ei saa piirduda pelgalt kohalike omavalitsuste piiride ümberkujundamisega.

"Peame edasi liikuma omavalitsuste finantsautonoomia ja nende võimestamise küsimustega. See loob eeldused, et ka kohalikud omavalitsused on huvitatud ettevõtluskeskkonna arendamisest enda territooriumil, suurema rolli kandmisest ühiskonnaelu korraldamisel ja elanikele kvaliteetsete avalike teenuste osutamisest," ütles peaminister konverentsil "Tugev omavalitsus – tugev riik?“.

Fotod: https://www.dropbox.com/sh/iydw4bvkp2gibu8/AADwHFGhQz9UBoWl5iAKlYIma?dl=...
 

Veel uudiseid samal teemal

16.08.2019|Vabariigi Valitsus

Ratas: regionaalpoliitika eesmärk on head elutingimused nii metsatalus kui suures linnas

Tõrva, 16. august 2019 – Peaminister Jüri Ratas osales täna loometalgudes, mis võtavad kokku mitme ministeeriumi ametnike välitööd Kagu-Eestis. Valitsusjuhi sõnul nõuab Eesti regionaalpoliitika elluviimine laiapõhjalist läbiarutamist ja koostööd, terviklikku lähenemist ja järjepidevust. 

 

„Me peame looma oma inimestele võimalused valida enesele vabalt elukoht ükskõik kus Eesti 43 465 ruutkilomeetril. Elu väikesaarel või metsatalus erineb väga palju elust suurtes linnades, kuid sõltumata sellest peab olema kõikjal hea ja turvaline elada ning riigi ja omavalitsuste teenused võrreldava kvaliteediga ja kättesaadavad,“ toonitas Ratas.

04.06.2019|Vabariigi Valitsus

Peaminister Ratas: Eesti lipp on ühendaja!

Eesti Rahva Muuseum, Tartu, 4. juuni 2019 – Sinimustvalge lipp on Eesti rahva keele ja kultuuri, iseteadvuse ja sihikindluse sümbol, ütles peaminister Jüri Ratas oma kõnes pidulikul aktusel Eesti Rahva Muuseumis, mis oli pühendatud Eesti lipu 135. sünnipäevale.