Sa oled siin

Ratas rõhutas riigi ja omavalitsuste partnerluse olulisust

6. veebruar 2019 - 12:15

Stenbocki maja, 6. veebruar 2019 - Peaminister Jüri Ratas ütles täna omavalitsuskonverentsil, et riik ja omavalitsused peavad saama täieõiguslikeks partneriteks ning selle nimel tuleb veel ühiselt vaeva näha.

"Olen kindlalt veendunud, et riigi ja omavalitsuste suhe ei tohiks meenutada alluva ja tööandja, vaid täieõiguslike partnerite suhet. Partnerlus eeldab ennekõike usaldust ja kaasotsustamist, aga ka kompromisse ja üksteisemõistmist," ütles Ratas. "Tunnistades seda riigi ja omavalitsuse peamise toimepõhimõttena, on võimalik liikuda sealt edasi praktiliste probleemide lahendamise juurde."

Ratase sõnul on omavalitsuste tegevuses ja arengus olulisel kohal subsidiaarsus ning kohaliku omavalitsuse autonoomia, mis on põhimõtetena kirjas ka Eesti põhiseaduses ning Euroopa kohaliku omavalitsuse hartas. "Neile tegeliku sisu andmiseks omavalitsuspoliitika kujundamisel ja elluviimisel on nii riigil kui omavalitsustel vaja veel ühiselt vaeva näha," ütles ta.

Tema sõnul peavad riik ja omavalitsused läbima koostöövaimus ja dialoogi abil veel haldusreformi lõpusirge, sest reform ei saa piirduda pelgalt kohalike omavalitsuste piiride ümberkujundamisega.

"Peame edasi liikuma omavalitsuste finantsautonoomia ja nende võimestamise küsimustega. See loob eeldused, et ka kohalikud omavalitsused on huvitatud ettevõtluskeskkonna arendamisest enda territooriumil, suurema rolli kandmisest ühiskonnaelu korraldamisel ja elanikele kvaliteetsete avalike teenuste osutamisest," ütles peaminister konverentsil "Tugev omavalitsus – tugev riik?“.

Fotod: https://www.dropbox.com/sh/iydw4bvkp2gibu8/AADwHFGhQz9UBoWl5iAKlYIma?dl=...
 

Veel uudiseid samal teemal

04.04.2019|Vabariigi Valitsus

Peaminister teatas valitsuse tagasiastumisest

Riigikogu, 4. aprill 2019 - Peaminister Jüri Ratas teatas täna riigikogu XIV koosseisu avaistungil valitsuse tagasiastumisest. Tulenevalt seadusest peab valitsus astuma tagasi riigikogu uue koosseisu kokkuastumisel, kuid jätkab oma tegevust uue valitsuse ametisse asumiseni.

01.04.2019|Vabariigi Valitsus

Infoleht uue valitsuse ametisse astumise etappide ja ajakava kohta

Lugupeetud toimetused ja partnerid, saadame teile infolehe uue valitsuse ametisse astumisega seotud etappidest ja seadusest tulenevatest kuupäevadest.

Infoleht uue valitsuse ametisse astumise kohta (PDF): http://bit.ly/Valitsus2019