Sa oled siin

Ratas rõhutas riigi ja omavalitsuste partnerluse olulisust

6. veebruar 2019 - 12:15

Stenbocki maja, 6. veebruar 2019 - Peaminister Jüri Ratas ütles täna omavalitsuskonverentsil, et riik ja omavalitsused peavad saama täieõiguslikeks partneriteks ning selle nimel tuleb veel ühiselt vaeva näha.

"Olen kindlalt veendunud, et riigi ja omavalitsuste suhe ei tohiks meenutada alluva ja tööandja, vaid täieõiguslike partnerite suhet. Partnerlus eeldab ennekõike usaldust ja kaasotsustamist, aga ka kompromisse ja üksteisemõistmist," ütles Ratas. "Tunnistades seda riigi ja omavalitsuse peamise toimepõhimõttena, on võimalik liikuda sealt edasi praktiliste probleemide lahendamise juurde."

Ratase sõnul on omavalitsuste tegevuses ja arengus olulisel kohal subsidiaarsus ning kohaliku omavalitsuse autonoomia, mis on põhimõtetena kirjas ka Eesti põhiseaduses ning Euroopa kohaliku omavalitsuse hartas. "Neile tegeliku sisu andmiseks omavalitsuspoliitika kujundamisel ja elluviimisel on nii riigil kui omavalitsustel vaja veel ühiselt vaeva näha," ütles ta.

Tema sõnul peavad riik ja omavalitsused läbima koostöövaimus ja dialoogi abil veel haldusreformi lõpusirge, sest reform ei saa piirduda pelgalt kohalike omavalitsuste piiride ümberkujundamisega.

"Peame edasi liikuma omavalitsuste finantsautonoomia ja nende võimestamise küsimustega. See loob eeldused, et ka kohalikud omavalitsused on huvitatud ettevõtluskeskkonna arendamisest enda territooriumil, suurema rolli kandmisest ühiskonnaelu korraldamisel ja elanikele kvaliteetsete avalike teenuste osutamisest," ütles peaminister konverentsil "Tugev omavalitsus – tugev riik?“.

Fotod: https://www.dropbox.com/sh/iydw4bvkp2gibu8/AADwHFGhQz9UBoWl5iAKlYIma?dl=...
 

Veel uudiseid samal teemal

08.01.2019|Vabariigi Valitsus

Valitsuskomisjon: EV100 välisprogramm on kultuuriekspordi edendamise edulugu

Stenbocki maja, 8. jaanuar 2019 - Täna kogunenud Eesti Vabariik 100 valitsuskomisjon tõdes, et lõppenud EV100 välisprogramm oli kõigi aegade võimsaim Eestit tutvustav ja keskselt rahastatud kultuuriekspordi edendamise projekt.

17.11.2018|Vabariigi Valitsus

Peaminister Ratas politsei 100. aastapäeval: Eesti elanike kõrge usaldus politsei vastu on suur tunnustus

Stenbocki maja, 17. november 2018 – „Eestis elamine on muutunud aasta-aastalt turvalisemaks ning see on suuresti just politsei- ja piirivalveameti tublide inimeste pikaajalise töö tulemus,“ sõnas peaminister Jüri Ratas Eesti politsei 100. aastapäeva tervituskõnes.