Sa oled siin

Ratas: riik ja pealinn päevad käima ühte sammu

15. mai 2019 - 11:47

Stenbocki maja, 15. mai 2019 – Peaminister Jüri Ratas rõhutas täna Tallinna päeva puhul riigi ja pealinna koostöö tähtsust.

Ratase sõnul on seekordne Tallinna päev pühendatud eesti keele aastale. "Keele ja linna vahele saab tuua ühe selge paralleeli, milleks on pidev areng ja muutumine. Seepärast saame ka Tallinna päeva puhul väärtustada ühelt poolt linna ajalugu ja seniseid saavutusi. Teisalt on tegemist päevaga, mil saame mõelda tulevikule ja erinevatele võimalustele, mis sellega kaasnevad," rääkis ta raekojas Tallinna päevale pühendatud aktusel.

Ratas tõi näiteks Tallinnast alguse saanud Euroopa Rohelise Pealinna algatuse ja tasuta ühistranspordi pakkumise oma elanikele ning ütles, et nüüdki kasvama pandud mõttest võib saada tulevikus suur ja inspireeriv idee ning eeskuju paljudele teistele linnadele.

"Tänane kohtumine Lühikese jala väravas kinnitab, et koostöö on kõikide lukkude võti ning avab ka kõige raskemad uksed. Selleks, et Tallinn ja terve Eesti saaks olla tugevad, tuleb meil käia ühte sammu," ütles peaminister.

Tallinna päeva peetakse 15. mail, et tähistada Tallinnale Lübecki linnaõiguse andmise aastapäeva. Tänavu möödub sellest 771 aastat.

Fotod (autor: Raul Mee): https://flic.kr/s/aHskRi5BWt