Sa oled siin

Ratas Riigikogus: meie armas Eesti peab olema heaks koduks ja hoolivaks ühiskonnaks kõigi jaoks

30. august 2019 - 11:08

Riigikogu, 30. august 2019

Täna Riigikogus peetud kõnes märkis peaminister Jüri Ratas, et poliitilises võitluses kipub ununema, et meie eesmärk on üks ja seesama – meie armas Eesti peab olema heaks koduks ja hoolivaks ühiskonnaks kõigi jaoks. Sõltumata meie sünnikohast, elujärjest, elukutsest, emakeelest, soost, rahvusest, tõekspidamistest või millestki muust.

„Poliitiku ja peaministrina on minu jaoks alati olnud oluline, et suudaksime Eestit ühendada, ühiskonna lõhesid tasandada ning suurendada meie kõigi vahelist sidet,“ ütles Ratas täna Riigikogus rahvasaadikutele peetud kõnes. Ta lisas, et pikkade aastate jooksul on meie ühiskonnas tekkinud ja püsinud mitmed vastuolud – seda meie kõigi parematest soovidest hoolimata. „Seepärast olen öelnud, et peaminister peab olema peaminister kõigile Eestimaa inimestele, mitte ainult oma toetajatele või valijatele,“ lisas peaminister.

Ta tõi välja, et nii ei saa ka valitsuses või Riigikogus olla teistest õigemaid poliitikuid, kui me kõik oleme tõotanud jääda ustavaks Eesti Vabariigile ja tema põhiseaduslikule korrale. „Samuti ei saa meie ühiskonnas olla teistest õigemaid inimesi, kui meil kõigil on võrdsed õigused, vabadused ja kohustused,“ märkis peaminister.

„Usun südamest, et poliitikutena hinnataksegi meid lõpuks mitte selle järgi, mida me teeme oma valijate heaks, vaid kuidas me kohtleme oma ühiskonnas neid, kes tunnevad, et nad on seni iga päev jäetud millestki ilma,“ rõhutas peaminister oma kõnes. Ta lisas, et peab oluliseks töötada iga päev kõigi Eestimaa inimeste nimel ning mitte jagada meie riiki ja ühiskonda ühtede või teiste Eestiks. Meil on ainult üks Eesti ning teist ei ole meil kuskilt võtta.

Hiljaaegu täitus Eesti Keskerakonna, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ja Isamaa Erakonna valitsusel sada päeva, milleks seatud eesmärkidest täideti osaliselt või täielikult pea 80%. „Kõik need otsused on teeninud just seda sama eesmärki, milleks on õiglasema, sidusama ja solidaarsema riigi ehitamine, et kõik meie inimesed tunneksid, et Eesti riik on ka nende jaoks olemas. Seda nii väikestel saartel ja kaugetes valdades kui maakonnakeskustes või suurtes linnades,“ lõpetas Ratas.

Täna kutsus Riigikogu esimees Henn Põlluaas 44 Riigikogu liikme ettepanekul kokku erakorralise istungjärgu peaminister Jüri Ratasele umbusalduse avaldamiseks.

Peaministri kõne täistekst.

Videosalvestis peaministri kõnest: http://bit.ly/2ZFwJgS

Fotod (Erik Peinar / Riigikogu): https://www.flickr.com/photos/stenbockimaja/albums/72157710610646677

Veel uudiseid samal teemal

24.02.2020|Vabariigi Valitsus

Peaminister Jüri Ratase kõne pärgade asetamisel Vabadussõja võidusamba juurde, 24.02.2020

Austatud Eesti Vabariigi president ja Riigikogu esimees!
Head Eestimaa inimesed!
Õnnitlen kõiki tänase Eesti riigi sünnipäeva puhul!

23.02.2020|Vabariigi Valitsus

Jüri Ratase kõne riiklike preemiate üleandmisel Teaduste Akadeemias 23.02.2020

Lugupeetud Teaduste Akadeemia president!
Auväärilised laureaadid!
Väga austatud ministrid!
Head teadlased, loomeinimesed, sportlased!
Kõik külalised!