Sa oled siin

Ratas: rahvusvahelised õppused näitavad Eesti kaitsevõime ja rahvusvahelise koostöö tõsiseltvõetavust

4. juuli 2019 - 10:34

Valkla, Kuusalu vald, 4. juuli 2019 – Peaminister Jüri Ratas külastas täna mereõppust Baltic Protector, mis tema sõnul näitab nii liitlaste ja partnerite pühendumust kui ka seda, et üheskoos ollakse valmis ohtudele reageerima.


Maikuus Taanist alanud ning läbi kogu Läänemere kulgev õppus kulmineerub meredessandiga Valkla-Salmistu piirkonnas. Ühendkuningriigi juhitava ühendekspeditsiooniväe Joint Expeditionary Force (JEF) õppusest võtavad osa Eesti, Läti, Leedu, Hollandi, Norra, Taani, Rootsi ja Soome sõjaväelased, kokku ligi 3000 sõdurit ja 20 sõjalaeva. Õppuse eesmärgiks on kontrollida riikidevahelist kaitsevägede koostöövõimet ning harjutada mereväe manöövreid, rünnakuid merelt ja meredessanti.


Peaministri sõnul on tegemist selle aasta ühe suurima rahvusvahelise õppusega Eestis, mis on oluline mitmeti. „Eesti kaitsmist saab koos liitlastega kõige paremini harjutada just Eestis. Tõenäoliselt kasutataks meie regiooni puudutava kriisi korral esimese abiväena just ühendekspeditsiooniväe üksuseid. Seega aitavad need õppused Eesti jaoks eelkõige rahu tagamist kindlustada. Teisalt kehastavad need aga liitlaste ühtsust, tugevust ja meelekindlust ning on selge kinnitus liitlasvägede koostöövõimest,“ rõhutas Ratas.


Samuti näitab peaministri sõnul õppus Eesti riigikaitse arengut. „Täna nähtu põhjal võin kindlalt öelda, et meie kaitsevõime on tegelik ja tõsiseltvõetav. Soovin tänada kõiki kaitseliidu, mereväe ning politsei ja piirivalve üksuseid, kes on õppuse õnnestumisele kaasa aidanud,“ lausus peaminister.


Briti mereväelastega kohtunud Ratase sõnul Suurbritannia panus Balti regiooni julgeoleku tagamisse muljetavaldav. Ühendkuningriigi väed on õppuse Baltic Protector ajal Eestis esindatud nii õhus, maal kui merel ning brittide kohalolek Läänemerel suurim alates Vabadussõjast.


Fotod õppuse külastamiselt: https://flic.kr/s/aHsmELXCEh

Veel uudiseid samal teemal

22.05.2020|Vabariigi Valitsus

Ratas: COVID-19 kriis on küberturvalisuse tähtsust tõstnud

Stenbocki maja, 22. mai 2020 - Peaminister Jüri Ratas rõhutas tänases kõnes Eesti ÜRO Julgeolekunõukogu eesistumise raames toimuval mitteametlikul kohtumisel, et globaalne pandeemia on näidanud, kui oluline on turvaline küberruum.

Peaminister Jüri Ratas ja NATO peasekretär Jens Stoltenberg NATO tippkohtumisel 2018. aasta juulis
13.05.2020|Vabariigi Valitsus

Ratas arutas NATO peasekretäriga julgeolekuteemasid

Stenbocki maja, 13. mai 2020 – Peaminister Jüri Ratas pidas täna videokõne NATO peasekretäri Jens Stoltenbergiga, et arutada liitlaste ja nende kaitsevägede rolli koroonaviiruse vastases võitluses.