Sa oled siin

Ratas Põhjala Tuleviku Foorumil: tuleviku tervishoius tegeleme haiguste ennetamisega

30. oktoober 2018 - 14:30
Põhjamaade, Balti riikide ja Suurbritannia juhid Oslo vähiuuringute klastris. Foto: Norra peaministri büroo
Põhjamaade, Balti riikide ja Suurbritannia juhid Oslo vähiuuringute klastris. Foto: Norra peaministri büroo

Oslo, Norra, 30. oktoober 2018 – Peaminister Jüri Ratas kinnitas täna tervisetehnoloogiatele keskendunud Põhjala Tuleviku Foorumil, et patsiendikeskse tervishoiusüsteemi arendamine on Eesti üks prioriteete. “Meie eesmärk on, et suudaksime meditsiinis võtta tehisintellekti kasutades arvesse iga inimese eripärasid ning aidata juba enne terviseprobleemide avaldumist,” rääkis Ratas.


Eestis kasutab tehisintellekt oma töös nelja suurt andmebaasi. Erinevalt inimesest suudab masin toime tulla tuhandete otsustuskohtadega. Siiski ei võta tehismõistus üle arsti tööd, vaid võimaldab tõsta personaalmeditsiini uuele tasemele.


“Kui tehisintellekt aitab arstidel langetada otsuseid inimese terviseseisundi üle, pääsevad inimesed loodetavasti kiiremini vastuvõtule või saavad vältida tarbetuid visiite. Samuti võimaldab patsiendi vajadustest lähtuv tervishoiu rahastamine pakkuda just selliseid teenuseid, nagu vajatakse. Terviseandmete kasutamisel tuleb muidugi kogu aeg mõelda inimeste privaatsuse tagamisele ja otsustusõigusele oma andmete üle,” ütles Ratas.


Põhjala Tuleviku Foorumi kutsus 2011. aastal ellu Suurbritannia. Ürituse eesmärgiks on pakkuda Põhjamaade, Balti riikide ja Suurbritannia juhtidele võimalust arutada vabamas vormis oma ala ekspertidega tulevikunägemusi. Seekordne kohtumine keskendus tervisetehnoloogiatele ehk kuidas tehnoloogia abil viia terviseteenused patsientideni ja vältida tarbetuid vastuvõtte, soodustada parema rahastuse kaudu innovatsiooni ning arendada tehnoloogiat vastavalt patsientide vajadustele.


Peaminister Ratast saatsid ekspertidena Tõnu Esko Geenivaramust, Priit Kruus Dermtestist ja Priit Tohver Sotsiaalministeeriumist.
Foorumi ajal kohtus Ratas põgusalt Soome ametikaaslase Juha Sipiläga, et rääkida põhjanaabrite Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ettevalmistustest. Soome suunab Euroopa Liidu liikmesriikide läbirääkimisi järgmise aasta teises pooles.


Pärast foorumit arutas Ratas peaminister Theresa Mayga Suurbritannia Euroopa Liidust lahkumise läbirääkimiste hetkeseisu. Ratas ütles, et on veendunud 27 liikmesriigi ja Suurbritannia soovis jõuda kokkuleppele. „Samas ei saa eirata tõsiasja, et ükskord võib kätte jõuda hetk, kus me peame lahku minema leppeta. Peame ka selleks võimaluseks valmistuma. Siiski ei ole see hetk veel käes ning kokkulepe on endiselt parim lahendus nii Euroopa Liidu kui ka Suurbritannia inimestele ja ettevõtetele,“ rääkis Ratas.


Täna pärastlõunal kohtub Ratas koos äridelegatsiooniga Eestisse investeerimist kaaluvate ja siin juba tegutsevate Norra ettevõtjatega, et rääkida Eesti majanduskeskkonnast ja tulevikuplaanidest.


Ametlikud fotod Põhjala Tuleviku Foorumist: https://www.flickr.com/photos/statsministerenskontor/albums/721576997259...


Valitsuse kommunikatsioonibüroo fotod: https://www.dropbox.com/sh/e6ngi7cdojqkm3p/AACzyiNro0fEhUCaEOHKjKYia?dl=0

Veel uudiseid samal teemal

20.11.2018|Vabariigi Valitsus

Valitsuse majandusarengu komisjon: äridiplomaatia jõuab Eestis uuele tasemele

Stenbocki maja- 20. november 2018

Valitsuse majandusarengu komisjon sai ülevaate ärivisiitide planeerimise ja infojagamise portaalist www.visiidid.ee, mille aktiivne kasutus annab võimaluse viia Eesti äridiplomaatia täiesti uuele tasemele.

15.11.2018|Vabariigi Valitsus

Valitsus ei jõudnud ÜRO ränderaamistiku küsimuses konsensusele

Stenbocki maja, 15. november 2018 - Valitsus ei jõudnud täna kabinetinõupidamisel ÜRO globaalse ränderaamistiku toetamise küsimuses konsensusele. Seega ei antud ränderaamistikuga ühinemisele valitsuse toetust.