Sa oled siin

Ratas Paldiskis: siinsel piirkonnal on hea võimalus kujuneda Läänemere regiooni oluliseks tööstuskeskuseks

28. august 2019 - 12:37

Paldiski, 28. august 2019 – Peaminister Jüri Ratas osales täna investeerimiskonverentsil “Teistmoodi Paldiski“. Ratase sõnul on Paldiski ees seisvad väljakutsed paljuski sarnased nendele, mis on omased nii ülejäänud Eestile kui ka tervele maailmale, kuid piirkonnal on mitmed head eeldused kujuneda terves regioonis oluliseks tööstuskeskuseks.

 

„Paldiskil on olemas soodne asukoht, kiired ühendused ning kõik eeldused edukaks ettevõtluseks. Seetõttu tegutsevad siin ka juba mitmed ettevõtted, kes on meie majanduse lipulaevadeks nii energeetika, transpordi kui ka tööstuse vallas,“ ütles peaminister. „Praegu üha enam hoogu koguvate ja väärt kliimaaruteludega seoses väärib esile tõstmist näiteks Paldiski tuuleenergeetika arendus, mis on kohaliku majanduse kõrval oluline ka terve Eesti elektritootmise tuleviku mõttes.“

 

„Toormete ja odava tööjõu asemel saame me tulevikus panna üha rohkem rõhku oma tegevustes efektiivsuse otsimisele, innovatsioonile ja uutele tehnoloogiatele. See aitab meil püsida ning olla konkurentsivõimeline ka edaspidi,“ selgitas Ratas. "Tänu Paldiski soodsatele tingimustele on siinsel piirkonnal hea võimalus kujuneda Läänemere regioonis oluliseks tööstuskeskuseks, mis eristub teistest just oma konkurentsivõimelisuse, kõrgtehnoloogilise ja keskkonnasõbraliku ettevõtluse ning mugava elukeskkonna poolest,“ lausus peaminister.

 

Ratase sõnul on valitsuse roll Paldiski ettevõtlust ja ettevõtjaid toetada. „Teeme seda stabiilse ja soodsa ettevõtluskeskkonna arendamise abil, näiteks e-riigi lahenduste täiustamise ning ettevõtlustoetuste pakkumisega või siis ka näiteks omanikuna Eesti Energia või Tallinna Sadama kaudu.“

 

Konverents „Teistmoodi Paldiski“ toob Paldiskisse kokku investoreid Soomest, Norrast ja Rootsist, samuti eksperte, teadlasi, riigi- ja omavalitsustegelasi. Valitsuse liikmetest osalevad konverentsil veel majandus- ja taristuminister Taavi Aas ning väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo.

 

Fotod konverentsilt: Raigo Pajula https://flic.kr/s/aHsmGxwXAr

 

 

Veel uudiseid samal teemal

15.07.2020|Vabariigi Valitsus

Ratas: uuendusmeelsus aitab Eestil säästvas arengus esirinnas olla

Stenbocki maja, 15. juuli 2020 – Peaminister Jüri Ratas andis ÜRO kõrgetasemelisel poliitilisel foorumil ülevaate säästva arengu tegevuskava elluviimisest Eestis. Ülevaate kohaselt on Eesti viimase nelja aastaga parandanud olukorda mitmes valdkonnas ning on ülemaailmse säästva arengu indeksi tabelis kokkuvõttes 10. kohal.

09.07.2020|Vabariigi Valitsus

Valitsus kiitis heaks Alexela laenu põhitingimused

Tallinn, Stenbocki maja, 9. juuli 2020 – Valitsus arutas täna kabinetis Alexela Varahalduse Aktsiaseltsi käibekapitalilaenu põhitingimusi ja kinnitas need istungiotsusega.

Laenu suurus on 37 miljonit eurot, tähtaeg kuni 5 aastat. Intress on 12 kuu EURIBOR pluss 2 protsenti aastas. Lepingutasu moodustab 0,2 protsenti laenulimiidi summast.