Sa oled siin

Ratas Paldiskis: siinsel piirkonnal on hea võimalus kujuneda Läänemere regiooni oluliseks tööstuskeskuseks

28. august 2019 - 12:37

Paldiski, 28. august 2019 – Peaminister Jüri Ratas osales täna investeerimiskonverentsil “Teistmoodi Paldiski“. Ratase sõnul on Paldiski ees seisvad väljakutsed paljuski sarnased nendele, mis on omased nii ülejäänud Eestile kui ka tervele maailmale, kuid piirkonnal on mitmed head eeldused kujuneda terves regioonis oluliseks tööstuskeskuseks.

 

„Paldiskil on olemas soodne asukoht, kiired ühendused ning kõik eeldused edukaks ettevõtluseks. Seetõttu tegutsevad siin ka juba mitmed ettevõtted, kes on meie majanduse lipulaevadeks nii energeetika, transpordi kui ka tööstuse vallas,“ ütles peaminister. „Praegu üha enam hoogu koguvate ja väärt kliimaaruteludega seoses väärib esile tõstmist näiteks Paldiski tuuleenergeetika arendus, mis on kohaliku majanduse kõrval oluline ka terve Eesti elektritootmise tuleviku mõttes.“

 

„Toormete ja odava tööjõu asemel saame me tulevikus panna üha rohkem rõhku oma tegevustes efektiivsuse otsimisele, innovatsioonile ja uutele tehnoloogiatele. See aitab meil püsida ning olla konkurentsivõimeline ka edaspidi,“ selgitas Ratas. "Tänu Paldiski soodsatele tingimustele on siinsel piirkonnal hea võimalus kujuneda Läänemere regioonis oluliseks tööstuskeskuseks, mis eristub teistest just oma konkurentsivõimelisuse, kõrgtehnoloogilise ja keskkonnasõbraliku ettevõtluse ning mugava elukeskkonna poolest,“ lausus peaminister.

 

Ratase sõnul on valitsuse roll Paldiski ettevõtlust ja ettevõtjaid toetada. „Teeme seda stabiilse ja soodsa ettevõtluskeskkonna arendamise abil, näiteks e-riigi lahenduste täiustamise ning ettevõtlustoetuste pakkumisega või siis ka näiteks omanikuna Eesti Energia või Tallinna Sadama kaudu.“

 

Konverents „Teistmoodi Paldiski“ toob Paldiskisse kokku investoreid Soomest, Norrast ja Rootsist, samuti eksperte, teadlasi, riigi- ja omavalitsustegelasi. Valitsuse liikmetest osalevad konverentsil veel majandus- ja taristuminister Taavi Aas ning väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo.

 

Fotod konverentsilt: Raigo Pajula https://flic.kr/s/aHsmGxwXAr

 

 

Veel uudiseid samal teemal

19.11.2019|Vabariigi Valitsus

Valitsuse majandusarengu komisjon toetab Eesti hariduse tugevuste aktiivsemat kasutamist äridiplomaatias

Stenbocki maja, Tallinn, 19. november 2019 – Valitsuse majandusarengu komisjon (VMK) tutvus tänasel istungil haridus- ja teadusministeeriumi ning SA Innove ettepanekutega, kuidas paremini kasutada Eesti hariduse saavutusi ja kõrget mainet riigi äridiplomaatia ja rahvusvahelise kuvandi osana.

16.10.2019|Vabariigi Valitsus

Valitsuse majandusarengu komisjon sai ülevaate maksejõuetusõiguse revisjonist

Stenbocki maja, 16. oktoober 2019 – Täna valitsuse majandusarengu komisjonile antud maksejõuetusõiguse revisjonist selgub, et üheks viisiks ausa ärikeskkonna säilitamiseks on luua maksejõuetuse teenistus, mis hakkab tegelema riigipoolse järelevalvega.