Sa oled siin

Ratas Paldiskis: siinsel piirkonnal on hea võimalus kujuneda Läänemere regiooni oluliseks tööstuskeskuseks

28. august 2019 - 12:37

Paldiski, 28. august 2019 – Peaminister Jüri Ratas osales täna investeerimiskonverentsil “Teistmoodi Paldiski“. Ratase sõnul on Paldiski ees seisvad väljakutsed paljuski sarnased nendele, mis on omased nii ülejäänud Eestile kui ka tervele maailmale, kuid piirkonnal on mitmed head eeldused kujuneda terves regioonis oluliseks tööstuskeskuseks.

 

„Paldiskil on olemas soodne asukoht, kiired ühendused ning kõik eeldused edukaks ettevõtluseks. Seetõttu tegutsevad siin ka juba mitmed ettevõtted, kes on meie majanduse lipulaevadeks nii energeetika, transpordi kui ka tööstuse vallas,“ ütles peaminister. „Praegu üha enam hoogu koguvate ja väärt kliimaaruteludega seoses väärib esile tõstmist näiteks Paldiski tuuleenergeetika arendus, mis on kohaliku majanduse kõrval oluline ka terve Eesti elektritootmise tuleviku mõttes.“

 

„Toormete ja odava tööjõu asemel saame me tulevikus panna üha rohkem rõhku oma tegevustes efektiivsuse otsimisele, innovatsioonile ja uutele tehnoloogiatele. See aitab meil püsida ning olla konkurentsivõimeline ka edaspidi,“ selgitas Ratas. "Tänu Paldiski soodsatele tingimustele on siinsel piirkonnal hea võimalus kujuneda Läänemere regioonis oluliseks tööstuskeskuseks, mis eristub teistest just oma konkurentsivõimelisuse, kõrgtehnoloogilise ja keskkonnasõbraliku ettevõtluse ning mugava elukeskkonna poolest,“ lausus peaminister.

 

Ratase sõnul on valitsuse roll Paldiski ettevõtlust ja ettevõtjaid toetada. „Teeme seda stabiilse ja soodsa ettevõtluskeskkonna arendamise abil, näiteks e-riigi lahenduste täiustamise ning ettevõtlustoetuste pakkumisega või siis ka näiteks omanikuna Eesti Energia või Tallinna Sadama kaudu.“

 

Konverents „Teistmoodi Paldiski“ toob Paldiskisse kokku investoreid Soomest, Norrast ja Rootsist, samuti eksperte, teadlasi, riigi- ja omavalitsustegelasi. Valitsuse liikmetest osalevad konverentsil veel majandus- ja taristuminister Taavi Aas ning väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo.

 

Fotod konverentsilt: Raigo Pajula https://flic.kr/s/aHsmGxwXAr

 

 

Veel uudiseid samal teemal

24.09.2019|Vabariigi Valitsus

Peaminister Ratas: riigid ja ettevõtjad peavad tihendama koostööd kliimamuutuste pidurdamisel

New York, 24. september 2019 - Peaminister Jüri Ratas kõneles Maailma Majandusfoorumi kõrgetasemelisel kestliku arengu konverentsil üleilmsetest väljakutsetest ja digilahenduste kasutamisest kliimamuutuste pidurdamisel ning tõi esile vajadust tihedamaks koostööks riikide ja ettevõtjate vahel.

19.09.2019|Vabariigi Valitsus

Teise pensionisamba raha iseseisvaks investeerimiseks luuakse pensioni investeerimiskonto süsteem

Stenbocki maja- 19. september 2019     

Valitsus arutas täna valituskabinetis, kuidas pakkuda inimestele võimalusi oma pensioniraha iseseisvaks investeerimiseks ilma teisest pensionisambast lahkumata. See eeldab teise pensionisamba jaoks mõeldud pensioni investeerimiskonto avamist.