Sa oled siin

Ratas osaleb Euroopa Liidu ja Lääne-Balkani tippkohtumisel

16. mai 2018 - 5:20

Stenbocki maja, Tallinn, 16. mai 2018 – Peaminister Jüri Ratas sõidab täna pärastlõunal Bulgaaria pealinna Sofiasse, kus toimub homme, 17. mail Euroopa Liidu ja Lääne-Balkani tippkohtumine.


Tippkohtumise eesmärk on süstida uut energiat Euroopa Liidu ja Lääne-Balkani riikide suhetesse. Arutelude keskseks teemaks on ühenduvus kõige laiemas tähenduses ehk nii transpordi-, energia-, digitaalsed ühendused kui ka inimeste vahelised ühendused, õppimisvõimalused. Lisaks pühendutakse rände ja julgeoleku teemadele, mis nõuavad ühiseid jõupingutusi.


„Lääne-Balkani riigid on selgel teel Euroopa Liitu. Mida tugevamad, kiirema arenguga ja samu demokraatlikke väärtusi jagavad on need riigid, seda turvalisem ja igas mõttes rikkam on ka Euroopa Liit, sealhulgas Eesti. Paremad ühendused toovad Lääne-Balkanit Euroopa Liidule veelgi lähemale,“ ütles Ratas.


Euroopa Liidu riigid võtavad tippkohtumisel vastu Sofia ühisavalduse ja prioriteetide kava, mis sisaldab konkreetseid tegevusi edaspidiseks koostööks Lääne-Balkani riikidega.


Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tuski kutsel arutavad Euroopa Liidu juhid täna, tippkohtumise eelõhtul, mida on üheskoos vaja teha innovatsiooni ja digitaalse arengu toetamiseks, sest Euroopa on maha jäämas USAst ja Aasiast. Täpsemalt ootab Tusk arvamusi, kuidas toetada läbimurdelist innovatsiooni ning muuta Euroopa Liit maailmas juhtivaks suurandmete kasutamises. Lisaks on kõne all päevakajalised teemad nagu Iraani tuumalepe ja kaubandussuhted USAga.


Bulgaaria peaminister Boyko Borisov annab Euroopa Liidu Nõukogu eesistujana liidritele ülevaate, kuidas edeneb ühise varjupaigasüsteemi uuendamine.


Ratas kohtub Sofias eraldi ka Makedoonia peaminister Zoran Zaevi ja Albaania peaminister Edi Ramaga, kellega arutab riikide reforme ja püüdlusi teel Euroopa Liitu.   


Peaminister on tagasi Eestis homme, 17. mai õhtul.

Veel uudiseid samal teemal

12.04.2019|Vabariigi Valitsus

Ratas: Eesti ja Hiina majanduskoostöös on palju kasutamata potentsiaali

Dubrovnik, Horvaatia, 12. aprill 2019 – Peaminister Jüri Ratas rõhutas tänasel kohtumisel Hiina peaministri Li Keqiangiga, et mõlema riigi majandussuhetes on palju kasutamata võimalusi.