Sa oled siin

Ratas osaleb Euroopa Liidu ja Lääne-Balkani tippkohtumisel

16. mai 2018 - 5:20

Stenbocki maja, Tallinn, 16. mai 2018 – Peaminister Jüri Ratas sõidab täna pärastlõunal Bulgaaria pealinna Sofiasse, kus toimub homme, 17. mail Euroopa Liidu ja Lääne-Balkani tippkohtumine.


Tippkohtumise eesmärk on süstida uut energiat Euroopa Liidu ja Lääne-Balkani riikide suhetesse. Arutelude keskseks teemaks on ühenduvus kõige laiemas tähenduses ehk nii transpordi-, energia-, digitaalsed ühendused kui ka inimeste vahelised ühendused, õppimisvõimalused. Lisaks pühendutakse rände ja julgeoleku teemadele, mis nõuavad ühiseid jõupingutusi.


„Lääne-Balkani riigid on selgel teel Euroopa Liitu. Mida tugevamad, kiirema arenguga ja samu demokraatlikke väärtusi jagavad on need riigid, seda turvalisem ja igas mõttes rikkam on ka Euroopa Liit, sealhulgas Eesti. Paremad ühendused toovad Lääne-Balkanit Euroopa Liidule veelgi lähemale,“ ütles Ratas.


Euroopa Liidu riigid võtavad tippkohtumisel vastu Sofia ühisavalduse ja prioriteetide kava, mis sisaldab konkreetseid tegevusi edaspidiseks koostööks Lääne-Balkani riikidega.


Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tuski kutsel arutavad Euroopa Liidu juhid täna, tippkohtumise eelõhtul, mida on üheskoos vaja teha innovatsiooni ja digitaalse arengu toetamiseks, sest Euroopa on maha jäämas USAst ja Aasiast. Täpsemalt ootab Tusk arvamusi, kuidas toetada läbimurdelist innovatsiooni ning muuta Euroopa Liit maailmas juhtivaks suurandmete kasutamises. Lisaks on kõne all päevakajalised teemad nagu Iraani tuumalepe ja kaubandussuhted USAga.


Bulgaaria peaminister Boyko Borisov annab Euroopa Liidu Nõukogu eesistujana liidritele ülevaate, kuidas edeneb ühise varjupaigasüsteemi uuendamine.


Ratas kohtub Sofias eraldi ka Makedoonia peaminister Zoran Zaevi ja Albaania peaminister Edi Ramaga, kellega arutab riikide reforme ja püüdlusi teel Euroopa Liitu.   


Peaminister on tagasi Eestis homme, 17. mai õhtul.

Veel uudiseid samal teemal

17.05.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas: kinnitasime Lääne-Balkanile, et Euroopa Liidu uks on avatud

Sofia, Bulgaaria, 17. mai 2018 – „Tänane Euroopa Liidu ja Lääne-Balkani tippkohtumine oli oluline verstapost, viimati toimus selline kohtumine 15 aastat tagasi. Kinnitasime meie Lääne-Balkani partneritele veelkord, et Euroopa Liidu uks on neile avatud. See on meie lubadus,“ rääkis peaminister Jüri Ratas pärast tippkohtumist.

Eesti peaminister Jüri Ratas ja Soome peaminister Juha Sipilä Tallinnas Stenbocki maja rõdul. Foto: Arno Mikkor
07.05.2018|Vabariigi Valitsus

Peaminister Ratas kohtus valitsuste ühisistungi eel Soome ametikaaslase Juha Sipiläga

Stenbocki maja, Tallinn, 7. mai 2018 – Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Eesti ja Soome valitsuse juubeliistungi eel Soome ametikaaslase Juha Sipiläga, et arutada ühishuvisid Euroopa Liidus.