Sa oled siin

Ratas: õppused kasvatavad meie kiirreageerimisvõimet

2. november 2018 - 13:33

Stenbocki maja, Tallinn, 2. november 2018 – Peaminister Jüri Ratas külastas täna lisaõppekogunemist Okas 2018.

"Lisaõppekogunemised on olulised, et testida meie suutlikkust olla valmis ükskõik millisele juhtumile kiirelt reageerimiseks," tõdes peaminister külaskäigul. Ratas lisas, et neljandat korda toimuv lisaõppekogunemine on märk õppuste üha igapäevasemaks muutumisest nii kaitseväe kui reservväelaste, aga ka reservväelaste lähedaste või tööandjate jaoks.

Seekordsele lisaõppekogunemisele kutsuti toetuse väejuhatuse 51. logistikapataljoni reservüksuse reservväelased. Ratase sõnul on kiire reageerimise eeldus just kaitseväe logistikute valmisolek organiseerida tehnika, varustuse ja inimeste liikumist.

"Soovin tunnustada kõiki kohaletulnud reservväelasi, kes pidid väga lühikese etteteatamisega jätma mõneks päevaks kõrvale oma igapäevatoimetused. See näitab väga selgelt, et Eesti suudab oma kaitsevõimet vajadusel märkimisväärselt tugevdada. Tänan ka neid, kelle mõistev suhtumine tööl, õpingutel või kodus on toeks lisaõppekogunemisel osalevatele naistele ja meestele," sõnas peaminister Ratas.

Logistikapataljoni ülem kolonelleitnant Argo Reidla andis peaministrile ülevaate õppuse käigust, reservväelaste teavitamisest ja eriti kaitseväe logistikute jaoks olulisest koostööst tsiviilsektoriga. Reidla sõnul aitas üksuste kokkutulemisele kaasa reservväelaste omavaheline suhtlus nii üksteise teavitamisel kui ka kogunemiskohta ühise transpordi korraldamisel.

Valitsus otsustas 31. oktoobri erakorralisel istungil kutsuda 1248 reservväelast lisaõppekogenemisele Okas 2018. Õppuse eesmärk on kontrollida riigikaitse käsuahela toimimist valitsuse otsuste langetamisest kuni kiirreageerimisstruktuuri reservväelaste kogunemise ja lahinguvalmiduse kontrollini.

Fotod (Eesti Kaitsevägi/Egert Kruberg, Martin Hiir): https://www.dropbox.com/sh/dxwprtogwr1zanl/AABGTaxukxcEpCkSERmWdqxWa?dl=0
 

Veel uudiseid samal teemal

17.11.2018|Vabariigi Valitsus

Peaminister Ratas politsei 100. aastapäeval: Eesti elanike kõrge usaldus politsei vastu on suur tunnustus

Stenbocki maja, 17. november 2018 – „Eestis elamine on muutunud aasta-aastalt turvalisemaks ning see on suuresti just politsei- ja piirivalveameti tublide inimeste pikaajalise töö tulemus,“ sõnas peaminister Jüri Ratas Eesti politsei 100. aastapäeva tervituskõnes.


11.11.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas tunnustas Kaitseliidu panust riigi ehitamisel ja ühiskonna üheks sidumisel

Stenbocki maja, 11. november 2018 – Peaminister Jüri Ratas kinnitas Kaitseliidu 100. aastapäeval, et vabatahtlikest koosnev organisatsioon annab üle maa laiuva turvavõrgustikuna hindamatu panuse Eesti julgeoleku tagamisse.