Sa oled siin

Ratas: mul on hea meel, et omavalitsuspäev toimub tänavu just Narvas

28. september 2018 - 16:14

Narva, 28. september 2018 – Narva linna ja selle potentsiaali on sel aastal eriti rohkelt märgatud, ka Vabariigi Valitsuse tasemel, ütles peaminister Jüri Ratas esinedes ettekandega III Omavalitsuspäeval Narva kultuurikeskuses Rugodiv.

„Minu meelest on jumet ideel muuta Narva 21. sajandi noortekeskseks piirilinnaks. Igati tervitatav on seejuures Narva ambitsioon pürgida Euroopa kultuuripealinnaks 2024. aastal,“ lausus peaminister. „Ideele noortekesksest Narvast on oma õla alla pannud ka Vabariigi Valitsus, kes on toetanud Narva Vaba Lava teatrikeskuse ehitamist ja Sisekaitseakadeemia Narva õppehoone rajamist. Septembris kinnitas valitsus põhikooli õppehoonete investeeringute kava, mille raames valmib Narva Kesklinna Põhikooli uus õppehoone,“ lisas ta.

 

Ratas avaldas lootust, et tänavu riikliku tähtpäevana kehtestatud omavalitsuspäev, mida tähistatakse 1. oktoobril, toob omavalitsuslikku mõtteviisi ja tegevust inimestele lähemale. Peaministri sõnul pani haldusreform kohalikule võimule ja riigile suurema vastutuse teha viljakat koostööd inimeste heaolu nimel. „Hästi toimiv partnerlus ei tähenda üksnes seda, et omavalitsusel on head suhted riigiga ja vastupidi. Nii riik, omavalitsus kui kogukond peavad vaeva nägema, et väikestest kohtadest ei kostuks meieni muredest vaevatud hääl, ning omavalitsuste liitmise ja ümberorganiseerimise lainetes ei tekiks uusi ääremaid,“ rõhutas ta.

 

Koostööst riigi ja omavalitsuse vahel ettevõtluse toetamiseks ning noortekeskse Ida-Virumaa loomise heaks räägiti ka teistel peaministri kohtumistel, mis toimusid täna nii Narvas, Kohtla-Järvel kui Jõhvis. Kokkusaamistel kohalike ettevõtjatega toonitas Ratas, et juulis käivitatud Ida-Virumaa programm, mille järgmise aasta eelarveks on ligi 5 miljonit eurot, on alles esimene väike samm piirkonna aktiivsema toetamise protsessis. „Ida-Virumaa annab Eestile rohkem ressursse, kui tagasi saab. See proportsioon peab tulevikus muutuma,“ sõnas Ratas.

 

Hommikul tutvus peaminister Tallinna Tehnika Ülikooli Virumaa Kolledži laboritega ning arutas tudengitega tehisintellekti teemadel ja Euroopa Liidu tuleviku üle. Seejärel toimus tal kohtumine OÜ Järve Biopuhastus juhtkonnaga. Koos otsiti lahendust probleemile, kuidas vähendada puhastuskompleksi mõju keskkonnale ja õhukvaliteedile. Kõlarite eksportööri AUDES esindajatega tuli jutuks riigi toetus robotiseerimisele, ekspordi väljakutsed, mis seisavad ees seoses Brexitiga ning küsimus, kuidas meelitada Ida-Virumaale rohkem noorte spetsialistide peresid.

 

Pärastlõunal sai peaminister kokku Jõhvi vallajuhtide ja rahvaga ning tutvus linnapargi ja jalgpallistaadioni arendusplaaniga. Päeva lõpus toimuvad tal kohtumised Kohtla-Järve elanike ning kohalike võimuesindajatega, samuti saab peaminister ülevaate Aidu veespordikeskuse tulevikuplaanidest.

 

Fotod (Jürgen Randma / Valitsuse kommunikatsioonibüroo): https://www.dropbox.com/sh/mguenplf545kfw7/AACa4r72gvHWWY-Xq8Nl1wCIa?dl=0

Veel uudiseid samal teemal

27.09.2018|Vabariigi Valitsus

Valitsus sai ülevaate regionaalarengu strateegia elluviimisest

Stenbocki maja, 27. september 2018

Riigihalduse minister andis täna valitsuskabinetile ülevaate regionaalarengu strateegiast ning sellega seotud Ida-Virumaa ja Kagu-Eesti tegevuskava 2015-2020 elluviimisest.

25.09.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas kohtumisel omavalitsusliitude esindajatega: tugev kohalik tasand on Eesti arengu võtmeks

Stenbocki maja, Tallinn, 25. september 2018 – Täna võõrustas peaminister Jüri Ratas Stenbocki majas Eesti Linnade ja Valdade Liidu esindajaid, kes andsid valitsusjuhile üle valitsuskomisjoni ning omavalitsusliitude koostöökogu riigieelarve läbirääkimiste lõpp-protokolli.