Sa oled siin

Ratas: maailmakoristuspäev on muutunud meie riigi brändiks

24. jaanuar 2020 - 16:30

Tallinn, 24. jaanuar 2020 – Peaminister Jüri Ratas pidas avakõne Tallinnas toimuval Maailmakoristupäeva konverentsil, kus rõhutas, et maailmakoristuspäev toimub ainult kord aastas, kuid puhta looduse ja keskkonna tagamiseks peab igaüks meist panustama igapäevaselt.

Peaministri sõnul on maailmakoristuspäev suutnud muuta eestlastele omase talgukultuuri ülemaailmseks puhtuse liikumiseks. "Mul on hea meel, et Eestist alguse saanud maailmakoristuspäev on muutunud meie rahva traditsiooniks ning meie riigi brändiks. Tänan südamest igaühte teist, kes te panustate enda aega ja energiat meie kõigi tulevikku,“ sõnas Ratas Nordic Hotel Forumis toimunud maailmakoristuspäeva konverentsil.

Keskkonna ja kliimamuutustest laiemalt rääkides tõi peaminister esile, et koristuspäev on enamat, kui vaid maailma suurim kodanikualgatus. Lisaks koduplaneedi puhtaks tegemisele annab see võimaluse mõelda igapäevaste tarbimisharjumuste muutmisele. „Eesti näitel tuleb tõdeda, et kliimaneutraalsuse saavutamine sõltub vaid 20% ulatuses avalikust sektorist. Ülejäänud on ettevõtluse kätes ning kõigi uuenduse alustalaks on inimeste igapäevaharjumused,“ sõnas Ratas.

„Meie koduks on planeet, mida oleme mitte vanematelt pärinud, vaid oma järeltulijatelt laenanud. On oluline, et läbime kliimaneutraalsuse maratoni üheskoos ja mõtestatult. See tähendab, et lahendusi otsivad ja kasutavad kõik, kelle käes need on: riigivalitsejad, ettevõtjad, teadlased ja inimesed. Nii on meie järeltulijatel parem elada,“ kinnitas peaminister.

Tema sõnul on keskkonnahoiu seisukohalt ees veel palju küsimusi ja valikuid. Näiteks vajavad vastust küsimused, mida uuendada hariduses, et hoida keskkonda igapäevaselt või kuidas kaasata suurem osa ühiskonnast ilma, et noored loobuksid laste saamisest ja liha söömisest.

Peaministri sõnul kavatseb ta ka sel aastal 19. septembril toimuvast maailmakoristuspäevast osa võtta ning töötada selle nimel, et koristusaktsioonis osaleks rohkem teisi riigijuhte.

Fotod konverentsilt (Kristi Sits): https://flic.kr/s/aHsmKWZWSS

Veel uudiseid samal teemal

04.02.2020|Vabariigi Valitsus

Meeldetuletus: Balti peaministrite ja Euroopa Komisjoni eelarve- ja haldusvoliniku kohtumine ning ühine pressikonverents

Stenbocki maja, 4. veebruar, 2020 – Homme, 7. veebruaril kohtuvad Tallinnas Balti Ministrite Nõukogu raames Eesti peaminister Jüri Ratas, Läti peaminister Krišjānis Kariņš ja Leedu peaminister Saulius Skvernelis.

01.02.2020|Vabariigi Valitsus

Ratas: ELi järgmine pikaajaline eelarve peab aitama liikmesriikidel kiiremini kliimaeesmärkideni jõuda

Beja, Portugal, 1. veebruar 2020 – Peaminister Jüri Ratas rõhutas Euroopa Liidu tugevat eelarvet ja ühtekuuluvuspoliitikat toetavate 17 liikmesriigi juhtidega kohtudes, et järgmise pikaajalise eelarve maht ei tohi liialt järsult kahaneda ning ühtekuuluvuspoliitika ja ühise põllumajanduspoliitika eelarveid ebamõistlikult vähendada.