Sa oled siin

Ratas: maailmakoristuspäev on muutunud meie riigi brändiks

24. jaanuar 2020 - 16:30

Tallinn, 24. jaanuar 2020 – Peaminister Jüri Ratas pidas avakõne Tallinnas toimuval Maailmakoristupäeva konverentsil, kus rõhutas, et maailmakoristuspäev toimub ainult kord aastas, kuid puhta looduse ja keskkonna tagamiseks peab igaüks meist panustama igapäevaselt.

Peaministri sõnul on maailmakoristuspäev suutnud muuta eestlastele omase talgukultuuri ülemaailmseks puhtuse liikumiseks. "Mul on hea meel, et Eestist alguse saanud maailmakoristuspäev on muutunud meie rahva traditsiooniks ning meie riigi brändiks. Tänan südamest igaühte teist, kes te panustate enda aega ja energiat meie kõigi tulevikku,“ sõnas Ratas Nordic Hotel Forumis toimunud maailmakoristuspäeva konverentsil.

Keskkonna ja kliimamuutustest laiemalt rääkides tõi peaminister esile, et koristuspäev on enamat, kui vaid maailma suurim kodanikualgatus. Lisaks koduplaneedi puhtaks tegemisele annab see võimaluse mõelda igapäevaste tarbimisharjumuste muutmisele. „Eesti näitel tuleb tõdeda, et kliimaneutraalsuse saavutamine sõltub vaid 20% ulatuses avalikust sektorist. Ülejäänud on ettevõtluse kätes ning kõigi uuenduse alustalaks on inimeste igapäevaharjumused,“ sõnas Ratas.

„Meie koduks on planeet, mida oleme mitte vanematelt pärinud, vaid oma järeltulijatelt laenanud. On oluline, et läbime kliimaneutraalsuse maratoni üheskoos ja mõtestatult. See tähendab, et lahendusi otsivad ja kasutavad kõik, kelle käes need on: riigivalitsejad, ettevõtjad, teadlased ja inimesed. Nii on meie järeltulijatel parem elada,“ kinnitas peaminister.

Tema sõnul on keskkonnahoiu seisukohalt ees veel palju küsimusi ja valikuid. Näiteks vajavad vastust küsimused, mida uuendada hariduses, et hoida keskkonda igapäevaselt või kuidas kaasata suurem osa ühiskonnast ilma, et noored loobuksid laste saamisest ja liha söömisest.

Peaministri sõnul kavatseb ta ka sel aastal 19. septembril toimuvast maailmakoristuspäevast osa võtta ning töötada selle nimel, et koristusaktsioonis osaleks rohkem teisi riigijuhte.

Fotod konverentsilt (Kristi Sits): https://flic.kr/s/aHsmKWZWSS

Veel uudiseid samal teemal

19.09.2020|Vabariigi Valitsus

Ratas rõhutas riigi ja kohalike omavalitsuste partnerluse tähtsust

Stenbocki maja, 19. september 2020 – Peaminister Jüri Ratas rõhutas täna Eesti Linnade ja Valdade Liidu 100. aastapäeval headele partneritele omase koostöö olulisust riigi ja kohalike omavalitsuste suhetes.

09.09.2020|Vabariigi Valitsus

Fotouudis: valitsus alustas Sagadis eelarvearuteludega

Sagadi, Lääne-Virumaa, 9. september 2020 – Alates tänasest kogunevad valitsus ja koalitsioonierakondade fraktsioonide esindajad kahepäevasele seminarile Sagadisse, et jätkata arutelusid järgmise aasta riigieelarve ning riigi eelarvestrateegia (RES) aastateks 2021–2024 koostamise üle.