Sa oled siin

Ratas kõrgematel riigikaitsekursustel: siseriiklik turvatunne ja rahvusvaheline julgeolek toetuvad teineteisele

14. oktoober 2018 - 18:56

Roosta, 14. oktoober 2018 – Peaminister Jüri Ratas ütles täna Roostal XXXIX kõrgemaid riigikaitsekursusi avades, et julgeoleku ja turvalisuse tagamiseks tuleb tähtsustada nii siseriiklikku kui rahvusvahelist tegevust.

 

„Eestit peab täna turvaliseks riigiks 94% elanikest, mis on kinnitus paljude inimeste, aga kindlasti ka siseturvalisuse eest vastutavate asutuste aastatepikkusest pingutusest,“ sõnas peaminister. Ratas rõhutas, et eestimaalaste turvatunde hoidmiseks tuleb tagada politsei- ja päästeametnikele väärikas palk. 2019. aasta riigieelarve eelnõus on Politsei- ja Piirivalveameti palgatõusuks ette nähtud 12,9 miljonit eurot ja Päästeameti palgafondi kasvuks 7,9 miljonit eurot.

 

Rahvusvaheliselt on oluline aktiivne panustamine nii NATO, Euroopa Liidu, ÜRO kui bilateraalsetes raamides. „Globaalsete ohtudega toimetulemiseks ja oma heade liitlaste Suurbritannia ning Prantsusmaa otseseks toetamiseks suurendasime suvel oma panust nii Malis kui Afganistanis,“ ütles Ratas. Saheli piirkonda panustades aitame kaasa piirkonnas stabiilsuse ja julgeoleku tagamisele, et terrorism ei saaks vohada ning teistesse piirkondadesse laieneda, lisas peaminister.

 

Kõrgemaid riigikaitsekursusi korraldatakse alates 1999. aasta novembrist. Kursuste eesmärk on anda ülevaade Eesti julgeoleku-, välis- ja kaitsepoliitikast ning riigikaitse laiapõhjalisest käsitusest, et suurendada koostööd ja ühiskondlikku sidusust riigikaitses. Sellest võtavad osa arvamusliidrid, poliitikud, ettevõtjad, riigiametnikud, kaitseväelased, ajakirjanikud jt. 

 

Fotod: https://www.dropbox.com/s/0e7wnccfbghd4z4/IMG_20181014_160720663%20%281%... (JPG)

 

Veel uudiseid samal teemal

23.04.2019|Vabariigi Valitsus

Ratas veteranipäeval: me ei unusta Eesti turvalisuse eest langenuid

Paldiski, 23. aprill 2019 – Peaminister Jüri Ratas ütles täna hukkunud kaitseväelaste mälestamise tseremoonial, et me ei unusta iial neid vapraid sõdureid, kes on langenud Eesti ja liitlaste turvalisuse nimel.


29.03.2019|Vabariigi Valitsus

Eesti juubel NATOs: 15 aastat tagasi muutus meie julgeolekupoliitiline staatus täielikult

Täna täitub 15 aastat Eesti liitumisest NATO-ga, mis on andnud Eestile ajaloos enneolematu julgeolekugarantii tänu tihedale kaitsekoostööle 28 liitlasega.