Sa oled siin

Ratas: koostöö lähedase sõbra Soomega on muutuvas maailmas järjest olulisem

14. juuni 2019 - 16:21

Stenbocki maja, 14. juuni 2019 - Peaminister Jüri Ratas arutas tänasel kohtumisel Soome peaministri Antti Rinnega riikidevahelist koostööd, olulisi projekte Läänemere piirkonnas ja juulis algavat Soome eesistumist Euroopa Liidu Nõukogus.

„Eesti ja Soome lähedus sai täna taas kinnitust. Mul on hea meel, et oleme kõigis olulistes küsimustes Soomega ühel meelel, sest vaid üheskoos saame vastu astuda ülemaailmsetele väljakutsetele nagu kliimamuutused ja kestliku majandusarengu tagamine. Muutuvas maailmas muutub meie koostöö veelgi olulisemaks. Selleks, et liiguksime heanaaberlikult edasi, on tähtis, et Põhja- ja Baltimaad kõneleksid jätkuvalt ühisel häälel nendes rahvusvahelistes küsimustes, kus jagame selgelt samu seisukohti ja et meie riikide sõnal oleks rohkem kandepinda,“ ütles Ratas.

Peaminister rõhutas digikoostöö tähtsust. „Eesti ja Soome kahepoolne koostöö on üha tihedam, kui saame edasi liikuda näiteks parema andmevahetuse vallas. Eesti ja Soome vahetavad omavahel juba digiretsepte, kuid võimalusi on veel maksuandmete, äri- ja rahvastikuregistri ning sotsiaalteenuste valdkondades. Põhja- ja Baltimaade regioonist võiks saada maailma kõige paremini digitaalselt ühendatud piirkond.“

Ratas ja Rinne arutasid veel Soome liitumist Rail Balticuga ning Eesti, Läti ja Soome ühtse gaasituru loomist. Tulevikuteemana räägiti ka Tallinn-Helsingi tunneli plaanidest. Samuti rääkisid peaministrid Läänemere keskkonna olukorrast, mis on Soome uue valitsuse üks prioriteete.

Juulis alustab Soome Euroopa Liidu Nõukogu eesistumist ning on oma prioriteediks seadnud ühtse siseturu arendamise, reeglitepärase maailmakorra tugevdamise ja kliimaküsimused, mis on Eestile samuti olulised. Euroopa Liidu uue perioodi strateegilises tegevuskavas on siseturg ning majanduskasv, mis jõuaks kõigi inimesteni, samuti tähtsal kohal.

Soome peaminister Antti Rinne tegi Eestisse oma ametiaja esimese välisvisiidi.

Fotod: https://www.flickr.com/photos/stenbockimaja/albums/72157709079277733

Veel uudiseid samal teemal

22.05.2020|Vabariigi Valitsus

Ratas: COVID-19 kriis on küberturvalisuse tähtsust tõstnud

Stenbocki maja, 22. mai 2020 - Peaminister Jüri Ratas rõhutas tänases kõnes Eesti ÜRO Julgeolekunõukogu eesistumise raames toimuval mitteametlikul kohtumisel, et globaalne pandeemia on näidanud, kui oluline on turvaline küberruum.

Peaminister Jüri Ratas ja NATO peasekretär Jens Stoltenberg NATO tippkohtumisel 2018. aasta juulis
13.05.2020|Vabariigi Valitsus

Ratas arutas NATO peasekretäriga julgeolekuteemasid

Stenbocki maja, 13. mai 2020 – Peaminister Jüri Ratas pidas täna videokõne NATO peasekretäri Jens Stoltenbergiga, et arutada liitlaste ja nende kaitsevägede rolli koroonaviiruse vastases võitluses.