Sa oled siin

Ratas: koostöö lähedase sõbra Soomega on muutuvas maailmas järjest olulisem

14. juuni 2019 - 16:21

Stenbocki maja, 14. juuni 2019 - Peaminister Jüri Ratas arutas tänasel kohtumisel Soome peaministri Antti Rinnega riikidevahelist koostööd, olulisi projekte Läänemere piirkonnas ja juulis algavat Soome eesistumist Euroopa Liidu Nõukogus.

„Eesti ja Soome lähedus sai täna taas kinnitust. Mul on hea meel, et oleme kõigis olulistes küsimustes Soomega ühel meelel, sest vaid üheskoos saame vastu astuda ülemaailmsetele väljakutsetele nagu kliimamuutused ja kestliku majandusarengu tagamine. Muutuvas maailmas muutub meie koostöö veelgi olulisemaks. Selleks, et liiguksime heanaaberlikult edasi, on tähtis, et Põhja- ja Baltimaad kõneleksid jätkuvalt ühisel häälel nendes rahvusvahelistes küsimustes, kus jagame selgelt samu seisukohti ja et meie riikide sõnal oleks rohkem kandepinda,“ ütles Ratas.

Peaminister rõhutas digikoostöö tähtsust. „Eesti ja Soome kahepoolne koostöö on üha tihedam, kui saame edasi liikuda näiteks parema andmevahetuse vallas. Eesti ja Soome vahetavad omavahel juba digiretsepte, kuid võimalusi on veel maksuandmete, äri- ja rahvastikuregistri ning sotsiaalteenuste valdkondades. Põhja- ja Baltimaade regioonist võiks saada maailma kõige paremini digitaalselt ühendatud piirkond.“

Ratas ja Rinne arutasid veel Soome liitumist Rail Balticuga ning Eesti, Läti ja Soome ühtse gaasituru loomist. Tulevikuteemana räägiti ka Tallinn-Helsingi tunneli plaanidest. Samuti rääkisid peaministrid Läänemere keskkonna olukorrast, mis on Soome uue valitsuse üks prioriteete.

Juulis alustab Soome Euroopa Liidu Nõukogu eesistumist ning on oma prioriteediks seadnud ühtse siseturu arendamise, reeglitepärase maailmakorra tugevdamise ja kliimaküsimused, mis on Eestile samuti olulised. Euroopa Liidu uue perioodi strateegilises tegevuskavas on siseturg ning majanduskasv, mis jõuaks kõigi inimesteni, samuti tähtsal kohal.

Soome peaminister Antti Rinne tegi Eestisse oma ametiaja esimese välisvisiidi.

Fotod: https://www.flickr.com/photos/stenbockimaja/albums/72157709079277733

Veel uudiseid samal teemal

22.09.2020|Vabariigi Valitsus

Jüri Ratas: piiriülene koostöö Soome ja Rootsiga on väga tähtis

Stenbocki maja, Tallinn, 22. september 2020 – Peaminister Jüri Ratas ja välisminister Urmas Reinsalu kohtusid täna Soome ja Rootsi peaministri Sanna Marini ja Stefan Löfveniga.


„Meil on väga hea meel, et piiriülene tööränne Eesti ja Soome vahel kestab edasi, sest sellel on oluline mõju paljude perede ja ka meie kahe riigi majanduslikule heaolule,” ütles peaminister Jüri Ratas pärast kohtumist Sanna Mariniga Helsingis. 

22.09.2020|Vabariigi Valitsus

Jüri Ratas kohtub täna Soome ja Rootsi peaministritega

Stenbocki maja, Tallinn, 22.