Sa oled siin

Ratas konverentsil „Äriplaan“: meil peab olema rohkem usku Eesti majandusse

28. september 2017 - 9:14

Tallinn, Nordea Kontserdimaja, 28. september 2017 – Peaminister Jüri Ratas alustas oma ettekannet 18. Äriplaani konverentsil tänusõnadega Eesti ettevõtjatele: „Ettevõtja olla tähendab igapäevaselt riskide võtmist, ebakindlusega silmitsi seismist ning jäägitut tööle pühendumist. Samas on ettevõtjatel meie ühiskonnas oluline roll, vastutades paljude inimeste käekäigu eest ning ühiskond peab õppima meie ettevõtjaid ja ettevõtlikkust enam väärtustama.“


Oma esinemises peatus peaminister pikemalt majanduskasvu teemal, rõhutades seisukohta, et meil peab olema Eesti majandusse rohkem usku. „Vaadates hinnanguid, siis on need sama hüplikud kui majanduskasv ise. Madala kasvu puhul kirume endid ning kiirema kasvu korral kujutame ette peatselt saabuvat langust. Samas võib pidev rahulolematus ise majanduskasvu alustalasid õõnestada,“ osutas Ratas.


Peaministri sõnul on Eesti majandus vaatamata üle ootuste kiirele kasvule jäänud maha tootlikkuse tõusule seatud sihtmärkidest: „Meil on olemas võimekus tagada püsivalt kiire majanduskasv ja küsimus on pigem selles, kuidas seda rakendada. Pikaajaline majanduskasv ei ole peidus valitsussektori eelarves, vaid ennekõike erasektori tarkades otsustes. Peame mõtlema pikaajalises võtmes, kuidas Eesti sissetulekutase jõuaks kannule heaoluriikidele.“


„Kõrvutades meid enamiku Euroopa Liidu riikidega näeme, et meie sissetulekute ebavõrdsus on suur. Ebavõrdsust ei ole Eesti majandusmudeli kontekstis kahjuks seni kuigivõrd lahti mõtestatud. Sissetulekute ebavõrdsuse kõrval tuleks vaadata ka varalist ja võimaluste ebavõrdsust. Olen veendunud, et kaasav majanduskasv seob meie ühiskonna paremaks tervikuks. Tähtis on tasakaalustatud areng, kus ühiskonna eri osad põimuvad mitte ei kaugene üksteisest,“ rääkis peaminister Ratas.


Üheks oluliseks sissetulekute ebavõrdsuse vähendamise eelduseks on optimaalne tööturu areng, nentis Ratas. Ta viitas Rahvusvahelisele Valuutafondile, mille uuring näitab, et just madalama sissetulekuga inimeste heaolu kasv aitab kõige rohkem kaasa ka majanduskasvule. „Me peame püüdlema võrdsete võimaluste suunas, et kõigil oleks võimalus elus hästi läbi lüüa, sõltumata sotsiaalmajanduslikust, keelelisest või kultuurilisest taustast, sõltumata maakonnast, kus inimene on sündinud,“ sõnas peaminister.


Ratas kustus üles konverentsi osalejaid vaatama ka suuremat pilti ning teadvustama Eesti kohta Euroopa Liidu ja oma regiooni majanduses, sest just avatus on meie riigi edu vedur. „Me juba ühendasime elektrituru Põhjamaadega, peagi ühendame ka gaasituru. Varsti valmib Eesti-Soome tunneli tasuvusuuring. Uued tehnoloogiad teevad võimalikuks selle, mis mõni aeg tagasi tundus võimatuna. Regionaalne integratsioon avab meile uued uksed spetsialiseerumiseks. Miks ei võiks Eesti ja Soome tutvustada end maailmale koos ühise investeerimispiirkonnana?“ küsis Ratas.

Fotod ürituselt: https://www.dropbox.com/sh/l7e99fyo1zxjcgh/AAA13H60e_mSwGbxkc1UeAeGa?dl=0

Veel uudiseid samal teemal

15.03.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas kohtumisel IMF-i esindajatega: Eesti majandusnäitajad on tugevad, kuid rahvastikuprobleemid jäävad suurimaks väljakutseks

Stenbocki maja, 15. märts 2018 – Demograafiline olukord on ja jääb Eesti suurimaks väljakutseks, mida peab adresseerima nii riigireformide, tervikliku perepoliitika kui ka majanduse digitaliseerimise ja automatiseerimise kaudu, ütles peaminister Jüri Ratas eilsel kohtumisel Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) esindajatega.

13.03.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas: robotiseerumine aitab Eesti tööstusel teha järgmise arenguhüppe

Tallinn, Stenbocki maja, 13. märts 2018 – Peaminister Jüri Ratas külastas täna elektritarvikute tootja Ensto Enseki Tallinna üksust, kus kohtus ettevõtte esindajatega ning tunnustas neid tootmise robotiseerimisse tehtud investeeringute eest.