Sa oled siin

Ratas: Kolme mere algatus avab Eesti jaoks uusi võimalusi

31. oktoober 2019 - 7:23

Washington DC, 31. oktoober 2019 – Peaminister Jüri Ratas kinnitas eile USA kaubandusministri Wilbur Rossi ja Senati välissuhete komisjoni esimehe James Rischiga toimunud kohtumistel, et Ameerika Ühendriigid on ja jäävad Eesti jaoks asendamatuks liitlaseks ja partneriks, kellega on tugev side ja hea koostöö. Kolme mere algatus on suurepärane võimalus seda koostööd laiendada, uusi võimalusi avada ja rohkem riike kaasata. Veel kohtus peaminister aserahandusministri Justin Muzinichiga.


„Eesti ja USA on samu väärtusi jagavad riigid, kes mõistavad maailma ees seisvaid väljakutseid sarnaselt,“ märkis peaminister kohtumisel kaubandusminister Wilbur Rossiga. Rääkides uutest võimalustest transatlantilise suhte tugevdamisel, tõi Ratas esile Kolme mere algatuse, mis on Aadria merd, Läänemerd ja Musta merd ümbritsevate riikide koostööformaat edendamaks majanduskoostööd.


„Euroopa Liidu 12 liikmesriiki ning Ameerika Ühendriike ühendava initsiatiivi eesmärk on ambitsioonikas. Olen veendunud, et uute energia-, transpordi- ja digiühenduste rajamine Euroopa põhja-lõuna suunalisel teljel süstib uut energiat Kesk- ja Ida-Euroopa riikide majandustesse ning aitab seeläbi kaasa Euroopa Liidu konkurentsivõime tõstmisele,“ kinnitas Ratas.


Peaminister tervitas Ameerika Ühendriikide aktiivset huvi algatuse ja sellest tulenevate võimaluste vastu. „Eesti on otsustanud järgmise Kolme mere tippkohtumise enda peale võtta. Meie eesmärk on suurendada osalevate riikide ja partnerite huvi ning saavutada aruteludel konkreetseid tulemusi,“ kinnitas ta.


Peaminister ja kaubandusminister kõnelesid ka Atlandi-ülestest kaubandussuhetest ja Eesti ettevõtete võimalustest USA turul.


Lisaks arutati kohtumisel Senati välissuhete komisjoni juhi James Rischiga Venemaaga seotud küsimusi ja julgeolekupoliitikat. Rääkides julgeoleku- ja kaitsealasest koostööst tõi Ratas esile kahe riigi tihedad liitlassuhted. „USA pühendumus Eesti ja teiste Balti riikide julgeolekusse ja kaitsevõime arendamisse on olnud hindamatu väärtusega. Kinnitan, et Eesti võtab iseseisva kaitsevõime tugevdamist väga tõsiselt ning me jätkame vähemalt kahe protsendi SKP-st panustamist riigikaitsesse.“


Kohtumisel aserahandusministri Justin Muzinichiga rääkis Ratas Eesti tegevusest rahapesuvastases võitluses. „Oleme pühendunud sellele, et meie finantssektor oleks tugev ja majanduskeskkond turvaline,“ kinnitas peaminister. Lisaks räägiti kohtumisel finantssektori tulevikust ning võimalike uudsete riskide ennetamisest.Fotod: https://www.flickr.com/photos/stenbockimaja/albums/72157711534277901

Veel uudiseid samal teemal

17.01.2020|Vabariigi Valitsus

Peaminister kohtub Stockholmis Rootsi ametikaaslasega

Stenbocki maja, 17. jaanuar 2020 - Peaminister Jüri Ratas sõidab täna visiidile Rootsi, kus kohtub oma ametikaaslase Stefan Löfveniga. Lisaks on kavas lõunasöök ettevõtjatega, kohtumised pankadega ning kohaliku Eesti kogukonnaga.

15.01.2020|Vabariigi Valitsus

Ratas: Eesti kaitseväelased teevad au kogu riigile

Stenbocki maja, 15. jaanuar 2020 – Peaminister Jüri Ratas tervitas Stenbocki majja kogunenud kaitseväelasi, kes teenisid rahvusvahelistel sõjalistel operatsioonidel 2018. ja 2019. aastal.