Sa oled siin

Ratas kohtumisel Saksamaa ministriga: Eestil on hea meel, kui meie digikogemusest on teistele kasu

7. jaanuar 2020 - 12:02

Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Saksamaa justiits- ja tarbijakaitseministri Christine Lambrechtiga, et rääkida Eesti e-riigi toimimisest, andmekaitsest ja Euroopa Liidu digipoliitika arengust.

„Eestil on alati hea meel jagada oma e-riigi üles ehitamise kogemust. Meie jaoks on digiriigi vundament mugavad teenused, mida inimesed usaldavad. See on ühelt poolt saavutus, kuid teisalt ka suur vastutus, sest peame oma registreid ja nendega seotud teenuseid pidevalt arendama, et nad oleksid kõigile kättesaadavad ja usaldusväärsed, aga ka uuenduslikud ning jätkusuutlikud.“

Ratas kinnitas valmisolekut jagada Saksamaaga kogemusi elektrooniliste andmebaaside turvalisuse, digiteenuste õigusliku reguleerimise ning inimeste võimaluste kohta oma andmeid kontrollida.

Veel rääkis Ratas Saksamaa ministriga Euroopa Liidu digipoliitikast. „Üks olulisemaid tulevikuküsimusi ELi jaoks on koostöö küberturvalisuse alal ning tehisintellekti arendamine ja reguleerimine. Digiarengul on endiselt palju potentsiaali parandada ka piiriülest koostööd teenuste ja andmete piiriülese liikumise kaudu,“ ütles peaminister.

Lisaks rääkisid Ratas ja Lambrecht Saksamaa tulevasest eesistumisest Euroopa Liidu nõukogus ning kahepoolsetest suhetest.

Fotod kohtumiselt: Saksamaa justiitsminister Christine Lambrecht, 07.01.2020

Veel uudiseid samal teemal

23.03.2020|Vabariigi Valitsus

Vestlusrobot aitab leida vastuseid kriisiolukorda puudutavatele küsimustele

Tallinn, Stenbocki maja, 23. märts 2020 – Mitme valitsusasutuse veebilehel töötab tänasest automaatne vestlusrobot Suve, mis vastab levinumatele küsimustele seoses eriolukorra ja koroonaviirusega. Eesti- ja ingliskeelsetele küsimustele vastates kasutab vestlusrobot valitsusasutuste ametlikest allikatest pärinevat informatsiooni.

19.02.2020|Vabariigi Valitsus

Peaminister Ratas kohtub Helsingis Soome presidendi ja eestlaskonnaga

Stenbocki maja, 19. veebruar 2020 - Peaminister Jüri Ratas on täna visiidil Helsingis, kus kohtub Soome presidendi Sauli Niinistö ja rahandusministri Katri Kulmuniga. Samuti kohtub Ratas Eestile oluliste Soome ettevõtjatega ning peab Eesti Vabariigi aastapäeva vastuvõtul kõne Eesti kogukonna esindajatele.