Sa oled siin

Ratas kohtumisel Saksa kaitseministriga: meie riigid on pühendunud liitlased ELis ja NATOs

11. oktoober 2019 - 10:02

Stenbocki maja, 11. oktoober 2019 - Peaminister Jüri Ratas kinnitas kohtumisel Saksa kaitseministri Annegret Kramp-Karrenbaueriga, et Eesti ja Saksamaa on samameelsed riigid ning rõhutas Saksamaa suurt panust meie regiooni turvalisuse tagamisel.

„Eestit ja Saksamaad seovad tugevad ajaloolised sidemed ning väga tihe koostöö tänapäeval. Oleme mõlemad pühendunud liitlased nii NATOs kui ka Euroopa Liidus ja peame tähtsaks mõlema organisatsiooni tulevikku,“ ütles peaminister Jüri Ratas. „Partneritena soovime mõlemad, et meie tuleviku Euroopa oleks turvaline ja siin oleks hea elada.“

Ratas lisas, et Eesti hindab väga Saksamaa tööd Baltimaade julgeoleku tagamisel. „Saksamaa osaleb liitlaste suurendatud kohaloleku raames NATO lahingugrupis Leedus, on üks suurimaid panustajaid Balti õhuturbesse ning NATO küberkaitsekoostöö keskuse asutajaliige. Teeme koostööd ka ühistel välismissioonidel, mis aitavad tagada julgeolekut üle maailma. Naasin äsja Afganistanist, kus Eesti kaitseväelased tegutsevad koos Saksa üksustega. Meie riigid osalevad ka Mali operatsioonidel,“ ütles peaminister. „Tulevikule mõeldes on meil väga palju sarnaseid huvisid küberkaitse alal ning see on valdkond, kus saaksime veelgi rohkem koos tegutseda.“

Ratas ja Kramp-Karrenbauer rääkisid veel kahe riigi majanduskoostööst, kus suurim arengupotentsiaal on idufirmade koostööl ja innovatsioonil. „Oleme kindlasti huvitatud Saksamaa kogemusest kõrgtehnoloogia valdkonnas ja innovaatilises teadus- arendustegevuses,“ kinnitas peaminister.

Veel puudutasid Ratas ja Kramp-Karrenbauer Eesti tulevast rolli ÜRO julgeolekunõukogu mittealalise liikmena, kliimaküsimusi ning Saksamaa eesistumist Euroopa Liidu Nõukogus tuleva aasta teises pooles.

Fotod kohtumiselt:Saksamaa kaitseminister Annegret Kramp-Karrenbauer, 11.10.2019

Veel uudiseid samal teemal

09.11.2019|Vabariigi Valitsus

Piltuudis: peaminister Jüri Ratas asetas pärja John McCaini hauale

Annapolis, USA, 9. november 2019 - Peaminister Jüri Ratas külastas Marylandi osariiki Ameerika Ühendriikides ja asetas pärja John McCaini hauale.

09.11.2019|Vabariigi Valitsus

Ratas: USA-s hoiti külma sõja ajal elus lootust vabadusest

Washington D.C, 9. november 2019 - Peaminister Jüri Ratas pidas täna avakõne Ühendatud Balti Ameerika Komitee aastakonverentsil ja rõhutas selles komitee ajaloolist tähtsust Baltimaade ühtsuse hoidmisel ja huvide eest seismisel Ameerika Ühendriikides.