Sa oled siin

Ratas kohtumisel Leedu presidendiga: mõistame vabaduse väärtust

20. august 2019 - 16:29

Stenbocki maja, 20. august 2019 - Peaminister Jüri Ratas kohtus meie iseseisvuse taastamise päeval Eestis visiidil viibiva Leedu presidendi Gitanas Nausėdaga, kellega arutati riikidevahelisi suhteid ja regionaalseid koostööprojekte.

„Täna 28 aastat tagasi taastas Eesti oma iseseisvuse ja alustasime koos heade sõpradega Leedust ja Lätist teekonda demokraatia ja Euroopaga lõimumise suunas,“ sõnas Ratas. „Nüüdseks saame koos tulevikku vaadata end maailmas tõestanud riikidena, kes mõistavad vabaduse väärtust. Mul on hea meel, et Eesti ja Leedu suhted on selle ajaga muutunud vaid tihedamaks ja soojemaks,“ ütles peaminister.

Ratas ja Nausėda rääkisid kohtumisel kahe riigi majanduskoostööst, sealhulgas suurtest regionaalsetest energia- ja taristuprojektidest, ning Euroopa Liidu teemadest.

„Tihe koostöö sõprade ja naabritega on alati olnud iseseisva Eesti edu alus. Vaid ühistele põhimõtetele kindlaks jäädes saame õiges tempos edasi liikuda Rail Balticu ja elektrivõrkude sünkroniseerimisega Kesk-Euroopaga ning seista kiiresti arenevate väikeriikidega arvestava Euroopa Liidu 2021-2027 eelarvekava eest,“ rõhutas peaminister Ratas.

Lisaks rääkisid riigijuhid Eesti tulevasest tööst ÜRO julgeolenunõukogu mittealalise liikmena ja Leedu kogemusest julgeolekunõukogus aastatel 2014-2015. Veel arutasid Ratas ja Nausėda kaitsekoostöö küsimusi, sealhulgas Läänemere piirkonna julgeolekut ning NATO ja liitlaste tegevust regioonis.

Gitanas Nausėda on Leedu president 12. juulist 2019, Eestis on ta visiidil esimest korda.

Fotod kohtumiselt: https://www.flickr.com/photos/stenbockimaja/albums/72157710440970761

Veel uudiseid samal teemal

20.11.2019|Vabariigi Valitsus

Ratas Hollandis: jagame samu väärtusi nii ELis kui NATOs

Haag, 20. november 2019 - Peaminister Jüri Ratas rääkis täna Hollandi peaministri Mark Ruttega kahepoolsest koostööst ning ühistest huvidest Euroopa Liidus ja NATOs.

20.11.2019|Vabariigi Valitsus

Jüri Ratas kohtub Hollandi peaministriga

Haag, 20. november 2019 - Peaminister Jüri Ratas on täna visiidil Hollandis ning kohtub oma ametikaaslase Mark Ruttega, kellega räägib Euroopa Liidu uuest eelarvest ja kliimaeesmärkide täitmisest.