Sa oled siin

Ratas kohtub Läti, Leedu ja Poola peaministriga

3. juuni 2018 - 10:10

Stenbocki maja, Tallinn, 3. juuni 2018 – Peaminister Jüri Ratas kohtub Läänemere Strateegia 9. aastafoorumi eel Poola, Läti ja Leedu ametikaaslastega, et arutada ühiseid suurprojekte ning Euroopa Komisjoni ettepanekuid Euroopa Liidu 2021-2027 eelarveks.


Täna pärastlõunal kohtub Ratas Poola peaminister Mateusz Morawieckiga, kellega kõneleb 11.-12. juulil toimuvast NATO tippkohtumisest, atlandiülestest suhetest, Euroopa Liidu eelarvest ja Balti riikide elektrisüsteemide ühildamisest läbi Poola Euroopaga.


Kui Stenbocki majja on jõudnud ka Läti peaminister Māris Kučinskis ja Leedu peaminister Saulius Skvernelis, sõidavad valitsusjuhid üheskoos edasi Tabasallu, kus istutavad Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva auks tammepuud.


Õhtul tutvuvad peaministrid Arvo Pärdi keskuse valmimisega Laulasmaal. Keskuse uus hoone valmib selle aasta sügisel.


Homme, 4. juuni hommikul kohtub Ratas Stenbocki majas eraldi Leedu peaministriga, kellega arutab peale elektrisüsteemide ühildamise ka Rail Balticu projekti edenemist ning olukorda Ukrainas, sest juuli alguses toimub Vilniuses Balti riikide ja Ukraina peaministrite kohtumine.


Kell 10.00, Läänemere Strateegia 9. aastafoorumi eel toimub Balti peaministrite ja Poola välisministri kohtumine Kultuurikatlas. Arutlusel on kolm teemat: NATO ja julgeolek, Balti riikide elektrisüsteemide ühildamine Euroopaga ning Rail Baltic.


Pärast kohtumist annavad Balti peaministrid ja Poola välisminister ühise pressikonverentsi, mida on võimalik jälgida ka otseülekande vahendusel valitsuse kodulehel: http://meediaveeb.valitsus.ee/ml/

Veel uudiseid samal teemal

21.06.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas Gruusia presidendile: toetame NATO avatud uste poliitika jätkumist

Stenbocki maja, Tallinn, 21. juuni 2018 – Peaminister Jüri Ratas kinnitas täna Gruusia president Giorgi Margvelašvilile, et Eesti toetab NATO avatud uste poliitikat ning Gruusiat teel NATO-sse.


Pavel Filip ja Jüri Ratas
18.06.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas Moldovas: Eesti käivitab koos Moldovaga peagi 10 uut arengukoostöö projekti

Chișinău, Moldova, 18. juuni 2018 – Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Chișinăus Moldova riigijuhtidega ning tutvus Eesti arengukoostöö tulemustega. Praegu on Eestil Moldovaga töös 18 ühisprojekti ning peagi lisandub neile veel 10.