Sa oled siin

Ratas kohtub Läti, Leedu ja Poola peaministriga

3. juuni 2018 - 10:10

Stenbocki maja, Tallinn, 3. juuni 2018 – Peaminister Jüri Ratas kohtub Läänemere Strateegia 9. aastafoorumi eel Poola, Läti ja Leedu ametikaaslastega, et arutada ühiseid suurprojekte ning Euroopa Komisjoni ettepanekuid Euroopa Liidu 2021-2027 eelarveks.


Täna pärastlõunal kohtub Ratas Poola peaminister Mateusz Morawieckiga, kellega kõneleb 11.-12. juulil toimuvast NATO tippkohtumisest, atlandiülestest suhetest, Euroopa Liidu eelarvest ja Balti riikide elektrisüsteemide ühildamisest läbi Poola Euroopaga.


Kui Stenbocki majja on jõudnud ka Läti peaminister Māris Kučinskis ja Leedu peaminister Saulius Skvernelis, sõidavad valitsusjuhid üheskoos edasi Tabasallu, kus istutavad Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva auks tammepuud.


Õhtul tutvuvad peaministrid Arvo Pärdi keskuse valmimisega Laulasmaal. Keskuse uus hoone valmib selle aasta sügisel.


Homme, 4. juuni hommikul kohtub Ratas Stenbocki majas eraldi Leedu peaministriga, kellega arutab peale elektrisüsteemide ühildamise ka Rail Balticu projekti edenemist ning olukorda Ukrainas, sest juuli alguses toimub Vilniuses Balti riikide ja Ukraina peaministrite kohtumine.


Kell 10.00, Läänemere Strateegia 9. aastafoorumi eel toimub Balti peaministrite ja Poola välisministri kohtumine Kultuurikatlas. Arutlusel on kolm teemat: NATO ja julgeolek, Balti riikide elektrisüsteemide ühildamine Euroopaga ning Rail Baltic.


Pärast kohtumist annavad Balti peaministrid ja Poola välisminister ühise pressikonverentsi, mida on võimalik jälgida ka otseülekande vahendusel valitsuse kodulehel: http://meediaveeb.valitsus.ee/ml/

Veel uudiseid samal teemal

22.01.2019|Vabariigi Valitsus

Peaminister Ratas osaleb Maailma Majandusfoorumil Davosis

Tallinn, Stenbocki maja, 22. jaanuar 2019 – Peaminister Jüri Ratas suundub täna õhtul Šveitsi, kus ta osaleb homsest kuni reedeni Davosis toimuval Maailma Majandusfoorumil.
 

Maailma Majandusfoorum keskendub üleilmastumist puudutavatele küsimustele, mis on tekkinud neljanda tööstusrevolutsiooniga. Foorum toob Davosi kokku riigipead, akadeemikud, rahvusvaheliste suurettevõtete juhid ja kolmanda sektori eeskõnelejad. Olukorras, kus majanduskasv on aeglustumas, riikidevaheline konkurents tihe, tehnoloogia areng ülikiire ja ettearvamatu ning ökoloogilised mured nõuavad enam tähelepanu, arutavad maailma liidrid võimalusi, kuidas paremini edendada riikide ja regioonide vahelist koostööd.

08.01.2019|Vabariigi Valitsus

Valitsuskomisjon: EV100 välisprogramm on kultuuriekspordi edendamise edulugu

Stenbocki maja, 8. jaanuar 2019 - Täna kogunenud Eesti Vabariik 100 valitsuskomisjon tõdes, et lõppenud EV100 välisprogramm oli kõigi aegade võimsaim Eestit tutvustav ja keskselt rahastatud kultuuriekspordi edendamise projekt.