Sa oled siin

Ratas kohtub Läti, Leedu ja Poola peaministriga

3. juuni 2018 - 10:10

Stenbocki maja, Tallinn, 3. juuni 2018 – Peaminister Jüri Ratas kohtub Läänemere Strateegia 9. aastafoorumi eel Poola, Läti ja Leedu ametikaaslastega, et arutada ühiseid suurprojekte ning Euroopa Komisjoni ettepanekuid Euroopa Liidu 2021-2027 eelarveks.


Täna pärastlõunal kohtub Ratas Poola peaminister Mateusz Morawieckiga, kellega kõneleb 11.-12. juulil toimuvast NATO tippkohtumisest, atlandiülestest suhetest, Euroopa Liidu eelarvest ja Balti riikide elektrisüsteemide ühildamisest läbi Poola Euroopaga.


Kui Stenbocki majja on jõudnud ka Läti peaminister Māris Kučinskis ja Leedu peaminister Saulius Skvernelis, sõidavad valitsusjuhid üheskoos edasi Tabasallu, kus istutavad Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva auks tammepuud.


Õhtul tutvuvad peaministrid Arvo Pärdi keskuse valmimisega Laulasmaal. Keskuse uus hoone valmib selle aasta sügisel.


Homme, 4. juuni hommikul kohtub Ratas Stenbocki majas eraldi Leedu peaministriga, kellega arutab peale elektrisüsteemide ühildamise ka Rail Balticu projekti edenemist ning olukorda Ukrainas, sest juuli alguses toimub Vilniuses Balti riikide ja Ukraina peaministrite kohtumine.


Kell 10.00, Läänemere Strateegia 9. aastafoorumi eel toimub Balti peaministrite ja Poola välisministri kohtumine Kultuurikatlas. Arutlusel on kolm teemat: NATO ja julgeolek, Balti riikide elektrisüsteemide ühildamine Euroopaga ning Rail Baltic.


Pärast kohtumist annavad Balti peaministrid ja Poola välisminister ühise pressikonverentsi, mida on võimalik jälgida ka otseülekande vahendusel valitsuse kodulehel: http://meediaveeb.valitsus.ee/ml/

Veel uudiseid samal teemal

18.10.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas arutas Bill Gatesiga Aafrika arengu toetamist

Brüssel, Belgia, 18. oktoober 2018 – Peaminister Jüri Ratas arutas täna hommikul Microsofti asutaja ja filantroop Bill Gatesiga, kuidas teadus- ja arendustegevuse kaudu toetada Aafrikat. Lisaks andis Ratas Gatesile üle e-residendi digitaalse isikutunnistuse.

07.10.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas Eesti sõduritele Malis: kodust kaugel välisoperatsioonidel osaledes kaitsete te tegelikult igapäevaselt Eestit

Stenbocki maja, Tallinn, 7. oktoober 2018 – Peaminister Jüri Ratas ja kaitseväe juhataja kindral Riho Terras tunnustasid eile Põhja-Malis Gaos Prantsusmaa terroritõrje operatsiooni Barkhane juures teenivate Eesti kaitseväelaste professionaalset tööd.