Sa oled siin

Ratas kohtub Läti, Leedu ja Poola peaministriga

3. juuni 2018 - 10:10

Stenbocki maja, Tallinn, 3. juuni 2018 – Peaminister Jüri Ratas kohtub Läänemere Strateegia 9. aastafoorumi eel Poola, Läti ja Leedu ametikaaslastega, et arutada ühiseid suurprojekte ning Euroopa Komisjoni ettepanekuid Euroopa Liidu 2021-2027 eelarveks.


Täna pärastlõunal kohtub Ratas Poola peaminister Mateusz Morawieckiga, kellega kõneleb 11.-12. juulil toimuvast NATO tippkohtumisest, atlandiülestest suhetest, Euroopa Liidu eelarvest ja Balti riikide elektrisüsteemide ühildamisest läbi Poola Euroopaga.


Kui Stenbocki majja on jõudnud ka Läti peaminister Māris Kučinskis ja Leedu peaminister Saulius Skvernelis, sõidavad valitsusjuhid üheskoos edasi Tabasallu, kus istutavad Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva auks tammepuud.


Õhtul tutvuvad peaministrid Arvo Pärdi keskuse valmimisega Laulasmaal. Keskuse uus hoone valmib selle aasta sügisel.


Homme, 4. juuni hommikul kohtub Ratas Stenbocki majas eraldi Leedu peaministriga, kellega arutab peale elektrisüsteemide ühildamise ka Rail Balticu projekti edenemist ning olukorda Ukrainas, sest juuli alguses toimub Vilniuses Balti riikide ja Ukraina peaministrite kohtumine.


Kell 10.00, Läänemere Strateegia 9. aastafoorumi eel toimub Balti peaministrite ja Poola välisministri kohtumine Kultuurikatlas. Arutlusel on kolm teemat: NATO ja julgeolek, Balti riikide elektrisüsteemide ühildamine Euroopaga ning Rail Baltic.


Pärast kohtumist annavad Balti peaministrid ja Poola välisminister ühise pressikonverentsi, mida on võimalik jälgida ka otseülekande vahendusel valitsuse kodulehel: http://meediaveeb.valitsus.ee/ml/

Veel uudiseid samal teemal

11.08.2018|Vabariigi Valitsus

Fotod: Ratas ja Sipilä osalesid Eesti juubeliaastale pühendatud jalgrattasõidul Helsingis

Helsingi, Soome, 12. august 2018 – Peaminister Jüri Ratas ja Soome valitsusjuht Juha Sipilä avasid täna Helsingis Eesti Vabariigi juubeliaastale pühendatud jalgrattasõidu.

11.08.2018|Vabariigi Valitsus

Peaminister Ratas ja tema ametikaaslane Juha Sipilä osalevad homme Helsingis Eesti-Soome jalgrattasõidul

Stenbocki maja, 11. august 2018 – Homme, 12. augustil osalevad peaminister Jüri Ratas ja Soome peaminister Juha Sipilä Helsingis toimuval Eesti-Soome jalgrattasõidul, et väärtustada Eesti ja Soome sõprussidemeid ning tähistada Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva.