Sa oled siin

Ratas kohtub Hamburgis Eestis Saksa kapitalil tegutsevate ettevõtete juhtidega

16. jaanuar 2018 - 15:12

Saksamaa, Hamburg, 16.01.2018 – Peaminister Jüri Ratas kohtub täna õhtul Hamburgis Eestis Saksa kapitalil tegutsevate ettevõtete juhtidega ja ettevõtjatega, kes kaaluvad Eestisse laienemist. Peaminister arutab ettevõtjatega, kuidas edendada Eesti ja Saksamaa majanduskoostööd ning toetada Eestisse investeerimist ja töökohtade loomist.
 

Kohtumisel osalevad teiste seas Heinzel grupi, Kühne + Nageli, Arvato, Axinomi, Leonhard Weissi ja Sörnsen Holzleisten, Airbusi, Lufthansa ja Axel Springeri esindajad. Kokku osaleb kohtumisel 47 ettevõtet.


Tegemist on iga-aastase Eesti Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse korraldatava üritusega, mis sel aastal toimub esimest korda Saksamaal. Sündmusele lisab pidulikkust Eesti Vabariigi 100. aastapäeva ning EASi Saksamaa Hamburgi esinduse 15. tegevusaasta tähistamine.  


Lisaks kohtub peaminister Hamburgi linnapea Olaf Scholziga. Hamburg on sel aastal kultuuriürituste sarja „Saksa kevad Eestis“ partner ning linnapea Scholz tuleb aprilli keskel seda Eestisse avama. Hamburgi linnapead saadab visiidil Eestis ka äridelegatsioon.