Sa oled siin

Ratas: kliimaneutraalsus avab transpordisektori jaoks uusi võimalusi

15. november 2019 - 11:23

Peaminister Jüri Ratas pidas täna avakõne elektromobiilsuse konverentsil TargetZero, kus rõhutas, et transpordisektorit ootavad kliimaneutraalsuse eesmärgi saavutamise teel ees suured muutused, aga ka suured võimalused.

"Transport on energeetika ja tööstuse kõrval Eestis üks peamiseid sektoreid, millel on potentsiaali kasvuhoonegaaside heidet vähendada," ütles Ratas. Ta rõhutas, et praeguse arengu jätkudes Eesti transpordisektori emissioonide kasv jätkub. See tähendab, et muutused on vältimatud, kuid iga muutusega kaasnevad teatavasti suured võimalused.

Peaminister rääkis et transpordisektoris saab kasvuhoonegaase vähendada näiteks arendades ühistransporti ja kergliiklust, aga ka elektritransporti panustades. Ratas kinnitas, et senised arutelud on samas viinud ühisele mõistmisele, et kogu transporti vaid elektrile üle viia pole mõistlik ega ka võimalik. „Meie kasutusse peaksid jääma erinevad alternatiivid, lisaks elektrile näiteks biokütused ja vesinik,“ ütles peaminister.

Ratas sõnas, et elektromobiilsuse seisukohalt on kõigi ees veel palju küsimusi ja valikuid. Näiteks vajavad vastust küsimused, kuidas toodame elektrit, milline on meie elektrisõidukite valik, kuidas arendame laadimistaristut, kuidas planeerime avalikku ruumi? Peaminister tõi ka esile, et kliimamuutuste peatamisel on lisaks avalikule sektorile ja regulatsioonidele suur roll erasektoril ja inimeste hoiakutel. „Oleme näinud viimaste aastate jooksul suuri muudatusi meie inimeste mõtlemises ja eelistustes. Ka neil arengutel on suur mõju transpordisektori tulevikule,“ sõnas ta.

Fotod: https://www.flickr.com/photos/stenbockimaja/albums/72157711788538721