Sa oled siin

Ratas Kaitseliidu taasloomise aastapäeva puhul: igaüks peab leidma oma rolli riigikaitses

15. veebruar 2020 - 15:44

Järvakandi, 15. veebruar 2020 – Täna toimus Järvakandis Kaitseliidu taasloomisele pühendatud konverents ja pärgade asetamise tseremoonia, kus esinedes rõhutas peaminister Jüri Ratas, et ka nüüd kolm aastakümmet hiljem peavad kaitseliitlased mõtlema suurelt.
 

„Just siin Järvkandis algas 125 naise ja mehe poolt vastu võetud otsusest meie valmiduse ja riigikaitse eesmärgipärane ülesehitamine. Siit algas meie kaitsetahte sihipärane vormimine, mis väljendub nüüd nii ühiskonna tugevas toetuses Kaitseliidule ja Kaitseväele kui paljude kodanike valmisolekus võtta vabatahtlikult aega meie kõigi julgeoleku ning turvalisuse hoidmiseks,“ lausus Ratas.
 

Peaministri sõnul on praeguse Kaitseliidu 26 000 liiget muljetavaldav arv. „Sellest lähtuvalt julgustan ka tänaseid kaitseliitlasi seadma kaugeleulatuva vaatega eesmärke, mis aitaksid seni saavutatut veelgi tugevdada ning edasi arendada,“ lisas peaminister.
 

„Soovin siiralt, et kaitseliitlaste tegevus innustaks meid ennast, meie lähedasi, töö- ja koolikaaslasi, sõpru, naabreid ning kõiki teisi leidma oma rolli riigikaitses. Olgu jutt siis riigikaitse sõjalisest ja mittesõjalisest poolest või ühiskondlikust tegevusest väljaspool riigikaitset,“ sõnas Ratas. „Ainult ühise panustamise kaudu saame viia edasi meie iseolemist, mille lootuses ja mille ettevalmistamiseks 30 aastat tagasi siin Järvakandis koguneti“.

 

Fotod: Kristjan Prii/Kaitseliit https://flic.kr/s/aHsmLpLGGm

 

 

Veel uudiseid samal teemal

19.06.2020|Vabariigi Valitsus

Fotouudis: peaminister külastas Harju maleva ja Kaitseliidu küberkaitse üksust

Stenbocki maja, 19. juuni 2020 – Peaminister Jüri Ratas külastas täna kaitseliidu Harju malevat, kus ta tunnustas kaitseliitlaste ja naiskodukaitse panust koroonakriisi lahendamisel, sai ülevaate võidupüha tähistamisest sel aastal ning kaitseliitlaste tegevustest ja koostööst. 

Peaminister Jüri Ratas ja NATO peasekretär Jens Stoltenberg NATO tippkohtumisel 2018. aasta juulis
13.05.2020|Vabariigi Valitsus

Ratas arutas NATO peasekretäriga julgeolekuteemasid

Stenbocki maja, 13. mai 2020 – Peaminister Jüri Ratas pidas täna videokõne NATO peasekretäri Jens Stoltenbergiga, et arutada liitlaste ja nende kaitsevägede rolli koroonaviiruse vastases võitluses.