Sa oled siin

Ratas kabe MMi avamisel: mõttespordil on oluline roll vaimse võimekuse arendamisel

1. oktoober 2017 - 12:29

Tallinn, 1. oktoober 2017 – Peaminister Jüri Ratas ütles täna rahvusvaheliste kabe maailmameistrivõistluste avamisel, et iga kord, kui Eestis selgitatakse välja maailma parimaid, on erakordne.


Eestile ei ole see esimene kord korraldada rahvusvahelisi kabevõistlusi. Varasemalt on Eestis mängitud noorte maailmameistrivõistluste üks vanusegrupp ja kahel korral ka Euroopa meistrivõistlusi. Seekord on rahvusvahelise kabe valitseja väljaselgitamiseks Tallinnasse kogunenud sadakond maailma parimat kabesportlast 50-st erinevast riigist. Eesti lipu all astuvad võistlustulle üheksa kabetajat.


„Tiitlivõistluste korraldamine on meile riigina suur au ning minu eriline tänu kuulub selle eest Eesti Kabeliidule. Loomulikult on selle taga suur töö ja toimekas korraldusmeeskond, aga ma olen veendunud, et vaev ja Rahvusvahelise Kabeliidu usaldus saavad vääriliselt tasutud,“ lausus Ratas.


Peaminister väljendas lootust, et Tallinnasse kogunenud mõttesportlased kogevad Eesti külalislahkust ja tähelepanelikkust ning lahkuvad rahulolevalt. „Ma olen veendunud, et just heade emotsioonidega siit lahkuvad külalised on Eesti kabekogukonna parim kink Eesti Vabariigi 100. aastapäeva tähistamiseks.“


Lisaks kohtus peaminister Ratas ka Maailma Kabeföderatsiooni presidendi Harry Otteni ja peasekretär Frank Teeri, Euroopa Kabekonföderatsiooni presidendi Janek Mäggi ning Eesti Kabeliidu presidendi Tarmo Tulvaga, kellega kõneldi maailma kabe hetkeseisust, sh. väljakutsetest ja lahendusteedest. Et Eesti on Euroopa mõistes kabemaailmas tuntud riik, igal aastal on Tallinnas korraldatud üks või kaks tiitliturniiri ning siin asub Euroopa Kabekonföderatsiooni peakorter, avaldas Ratas kohtumisel lootust, et liidu järgmine president võiks olla just eestlane.


Fotod ürituselt: https://www.dropbox.com/sh/w962j3uqhe85hpr/AADeMEaBEhZ3S6U6q7UcY45Pa?dl=0

Veel uudiseid samal teemal

31.01.2019|Vabariigi Valitsus

Riik toetab Eestis autoralli maailmameistrivõistluste ametliku testralli korraldamist

Stenbocki maja, 31. jaanuar 2019 - Valitsus toetas tänasel kabinetinõupidamisel kultuuriminister Indrek Saare ettepanekut eraldada 980 000 eurot Eestis autoralli maailmameistrivõistluste sarja ametliku WRC testralli korraldamiseks.

06.02.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas ja Saar külastasid Kääriku spordibaasi

Kääriku, Otepää vald, 6. veebruar 2018 – Peaminister Jüri Ratas ning kultuuriminister Indrek Saar külastasid täna Otepää lähedal asuvat Kääriku spordikeskust, kus tutvusid spordibaasi hetkeseisu ning tulevikuplaanidega nii ehitiste kui sisu osas.