Sa oled siin

Ratas kabe MMi avamisel: mõttespordil on oluline roll vaimse võimekuse arendamisel

1. oktoober 2017 - 12:29

Tallinn, 1. oktoober 2017 – Peaminister Jüri Ratas ütles täna rahvusvaheliste kabe maailmameistrivõistluste avamisel, et iga kord, kui Eestis selgitatakse välja maailma parimaid, on erakordne.


Eestile ei ole see esimene kord korraldada rahvusvahelisi kabevõistlusi. Varasemalt on Eestis mängitud noorte maailmameistrivõistluste üks vanusegrupp ja kahel korral ka Euroopa meistrivõistlusi. Seekord on rahvusvahelise kabe valitseja väljaselgitamiseks Tallinnasse kogunenud sadakond maailma parimat kabesportlast 50-st erinevast riigist. Eesti lipu all astuvad võistlustulle üheksa kabetajat.


„Tiitlivõistluste korraldamine on meile riigina suur au ning minu eriline tänu kuulub selle eest Eesti Kabeliidule. Loomulikult on selle taga suur töö ja toimekas korraldusmeeskond, aga ma olen veendunud, et vaev ja Rahvusvahelise Kabeliidu usaldus saavad vääriliselt tasutud,“ lausus Ratas.


Peaminister väljendas lootust, et Tallinnasse kogunenud mõttesportlased kogevad Eesti külalislahkust ja tähelepanelikkust ning lahkuvad rahulolevalt. „Ma olen veendunud, et just heade emotsioonidega siit lahkuvad külalised on Eesti kabekogukonna parim kink Eesti Vabariigi 100. aastapäeva tähistamiseks.“


Lisaks kohtus peaminister Ratas ka Maailma Kabeföderatsiooni presidendi Harry Otteni ja peasekretär Frank Teeri, Euroopa Kabekonföderatsiooni presidendi Janek Mäggi ning Eesti Kabeliidu presidendi Tarmo Tulvaga, kellega kõneldi maailma kabe hetkeseisust, sh. väljakutsetest ja lahendusteedest. Et Eesti on Euroopa mõistes kabemaailmas tuntud riik, igal aastal on Tallinnas korraldatud üks või kaks tiitliturniiri ning siin asub Euroopa Kabekonföderatsiooni peakorter, avaldas Ratas kohtumisel lootust, et liidu järgmine president võiks olla just eestlane.


Fotod ürituselt: https://www.dropbox.com/sh/w962j3uqhe85hpr/AADeMEaBEhZ3S6U6q7UcY45Pa?dl=0

Veel uudiseid samal teemal

02.07.2020|Vabariigi Valitsus

Eesti ja WRC promootor leppisid kokku autoralli maailmameistrivõistluste ametliku etapi korraldamises

Stenbocki maja, 2. juuli 2020 – Peaminister Jüri Ratas, kultuuriminister Tõnis Lukas, rahandusminister Martin Helme, Rally Estonia direktor Urmo Aava ning autoralli MM-sarja promootor Oliver Ciesla allkirjastasid täna vastastikuse mõistmise memorandumi ja korralduslepingu, mille kohaselt toimub 4.-6. septembril Lõuna-Eestis autoralli maailmameistrivõistluste ametlik etapp.

01.07.2020|Vabariigi Valitsus

Pressikutse: peaministri, kultuuriministri, rahandusministri ning Rally Estonia pressikonverents

Stenbocki maja, 1. juuli 2020 – Head ajakirjanikud, olete oodatud homme, 2. juulil kell 13.00 Stenbocki maja riigivanemate saalis toimuvale pressikonverentsile.