Sa oled siin

Ratas jätkab ülemkogul ametikaaslastega arutelu ELi tippametikohtade täitmiseks

30. juuni 2019 - 12:54

Stenbocki maja, 30. juuni 2019 – Peaminister Jüri Ratas sõidab täna Brüsselisse, kus ta jätkab õhtul erakorralisel Euroopa Ülemkogu kohtumisel oma ametikaaslastega arutelu ELi tippametikohtade täitmiseks.


Peaminister Jüri Ratase sõnul peab Euroopa Liit saama järgmisteks aastateks head juhid, kes mõistavad Euroopa ees seisvaid sõlmküsimusi ning kellel on oskused nende lahendamiseks. „Uued tippametnikud peavad aitama meil üheskoos tegelda oluliste küsimustega, nagu näiteks ühtse turu arendamine, kliimamuutused, digipööre ja Euroopa Liidu üleilmse rolli tugevdamine, et tagada meie inimeste heaolu ning kindlustada neile paremat tulevikku,“ sõnas Ratas ning pidas tähtsaks tippjuhtide leidmisel arvestada väikeste ja suurte liikmesriikide ning erinevate piirkondade esindatust ja ka soolist tasakaalu. „Samuti peavad need inimesed mõistma hästi, kui oluline on julgeolek ja stabiilsus Euroopas ning meie naabruses,“ lausus peaminister.


Enne ülemkogu arutelu vahetavad Euroopa Liidu riikide juhid arvamusi Euroopa Parlamendi presidendi Antonio Tajaniga.


Ülemkogul on ELi kõrgete ametikohtade täitmisel oluline roll. ELi riigipead ja valitsusjuhid valivad Euroopa Ülemkogu eesistuja ning nimetavad Euroopa Komisjoni presidendi kandidaadi. Samuti nimetavad nad ametisse liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja ning teevad otsuse Euroopa Keskpanga presidendi kohta. Kõik need isikud astuvad ametisse enne aasta lõppu.Lisainfo ja ajakava: https://www.consilium.europa.eu/et/meetings/european-council/2019/06/30/

Veel uudiseid samal teemal

18.10.2019|Vabariigi Valitsus

Ratas: meie eesmärk peab olema eurooplaste heaolu, ettevõtjate võimalused ja puhas keskkond

Brüssel, Belgia, 18. oktoober – Euroopa Liidu riigipead ja valitsusjuhid arutasid ülemkogu teisel päeval strateegilist töökava, järgmist pikaajalist eelarvet aastateks 2021-2027 ning kliimaküsimusi.

Foto: Euroopa Liit
17.10.2019|Vabariigi Valitsus

Ülemkogu kiitis heaks Ühendkuningriigi väljaastumislepingu ja tulevikusuhete deklaratsiooni

Brüssel, Belgia, 17. oktoober 2019 - Euroopa Liidu riigipead ja valitsusjuhid toetasid ELi ja Ühendkuningriigi vahel täna hommikul saavutatud väljaastumislepingu kokkulepet ning kiitsid heaks poliitilise deklaratsiooni tulevastest suhetest.