Sa oled siin

Ratas jätkab ülemkogul ametikaaslastega arutelu ELi tippametikohtade täitmiseks

30. juuni 2019 - 12:54

Stenbocki maja, 30. juuni 2019 – Peaminister Jüri Ratas sõidab täna Brüsselisse, kus ta jätkab õhtul erakorralisel Euroopa Ülemkogu kohtumisel oma ametikaaslastega arutelu ELi tippametikohtade täitmiseks.


Peaminister Jüri Ratase sõnul peab Euroopa Liit saama järgmisteks aastateks head juhid, kes mõistavad Euroopa ees seisvaid sõlmküsimusi ning kellel on oskused nende lahendamiseks. „Uued tippametnikud peavad aitama meil üheskoos tegelda oluliste küsimustega, nagu näiteks ühtse turu arendamine, kliimamuutused, digipööre ja Euroopa Liidu üleilmse rolli tugevdamine, et tagada meie inimeste heaolu ning kindlustada neile paremat tulevikku,“ sõnas Ratas ning pidas tähtsaks tippjuhtide leidmisel arvestada väikeste ja suurte liikmesriikide ning erinevate piirkondade esindatust ja ka soolist tasakaalu. „Samuti peavad need inimesed mõistma hästi, kui oluline on julgeolek ja stabiilsus Euroopas ning meie naabruses,“ lausus peaminister.


Enne ülemkogu arutelu vahetavad Euroopa Liidu riikide juhid arvamusi Euroopa Parlamendi presidendi Antonio Tajaniga.


Ülemkogul on ELi kõrgete ametikohtade täitmisel oluline roll. ELi riigipead ja valitsusjuhid valivad Euroopa Ülemkogu eesistuja ning nimetavad Euroopa Komisjoni presidendi kandidaadi. Samuti nimetavad nad ametisse liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja ning teevad otsuse Euroopa Keskpanga presidendi kohta. Kõik need isikud astuvad ametisse enne aasta lõppu.Lisainfo ja ajakava: https://www.consilium.europa.eu/et/meetings/european-council/2019/06/30/

Veel uudiseid samal teemal

13.12.2019|Vabariigi Valitsus

Ülemkogu arutas järgmisi samme suhetes Ühendkuningriigiga ning toimus euroala tippkohtumine

Brüssel, 13. detsember 2019 – Euroopa Liidu 27 liikmesriigi riigijuhid arutasid täna Ühendkuningriigi EList väljaastumisega seonduvat ja tegid ettevalmistusi läbirääkimisteks tulevaste suhete üle pärast ühendusest lahkumist.

13.12.2019|Vabariigi Valitsus

Ratas: liikmesriigid mõistavad ELi kliimaneutraalsuse eesmärgi olulisust ja vajadust see koos saavutada

Brüssel, 13. detsember 2019 – Euroopa Liidu riigi- ja valitsusjuhid arutasid eilsel ülemkogu kohtumisel kliimaneutraalsuse eesmärgi saavutamist ELis aastaks 2050 ning väljendasid valmisolekut sellele pühenduda. See tähendaks, et ELis ei paisata õhku rohkem kasvuhoonegaase kui seotakse.