Sa oled siin

Ratas ja Trudeau sillutasid Eesti-Kanada digikoostööd

28. mai 2018 - 20:37

Ottawa, Kanada, 28. mai 2018 – Peaminister Jüri Ratas kinnitas täna Kanada valitsusjuht Justin Trudeau’le, et Eesti ja Kanada astuvad digiühiskondade arendamisel ühte jalga. Samas avaldas Ratas lootust, et Eesti ja Kanada digikoostöölepe tõstab uuele tasemele tehisintellekti arendamise.


“Nii Eesti kui Kanada on inimeste ja ettevõtjate elu lihtsustavate digiteenuste arendamisel maailmas esirinnas. Eesti tugevus on meie digitaalne riik ja e-teenused, Kanadal hetkel kõige murrangulisema tehnoloogia ehk tehisintellekti uurimine,” selgitas Ratas.


Peaministrid Ratas ja Trudeau tõdesid pärast kohtumist tehtud ühisavalduses, et neid tugevusi ühendades paraneb nii Eesti kui Kanada inimeste elujärg ning uue hoo saab sisse teadus- ja arendustöö. See omakorda toetab kaasavat majanduskasvu, loob töökohti ning sildasid ühiskonnas.


Järgmise koostöösammu astumiseks kutsus Ratas Trudeau’d esimese Kanada peaministrina Eestit külastama - võimalusel juba sel sügisel, mil toimub teine Tallinna digitippkohtumine. Ratas on ühtlasi esimene Kanadasse ametliku visiidi teinud Eesti peaminister.


Pikemalt peatusid peaministrid ka kaitsekoostööl. „Hindan kõrgelt Kanada panust Balti riikide, kogu NATO julgeoleku tagamisel. Loodan, et Kanada sõjaline kohaolek Euroopas jätkub ka edaspidi,“ ütles Ratas.


Peaministri kinnitusel on atlandiülene koostöö Kanadaga väga oluline ka kaubanduses. „Väliskaubanduspiirangute vähenemine, selged reeglid ja kindlustunne, mida Euroopa Liidu ja Kanada vabakaubandusleping tagab, on heade majandussidemete vundament,“ ütles Ratas.


Täna ennelõunal kohtus Ratas Kanada kaitseminister Harjit Sajjaniga, parlamendi spiiker Geoff Reganiga ja senati spiiker George Furey’ga. Pärastlõunal ootavad ees kohtumised välisminister Chrystia Freelandi ja riigihaldusminister Scott Brisoniga ning kindralkuberner Julie Payette’ga.


Täna õhtul suundub Ratas Kanadast edasi visiidile Islandile.


Fotod: https://www.dropbox.com/sh/1dlzv8z8r7zyoxm/AADbgKBNQfgZ845CWnwv8arta?dl=0

Teised teated Kanada visiidist:

Veel uudiseid samal teemal

11.08.2018|Vabariigi Valitsus

Fotod: Ratas ja Sipilä osalesid Eesti juubeliaastale pühendatud jalgrattasõidul Helsingis

Helsingi, Soome, 12. august 2018 – Peaminister Jüri Ratas ja Soome valitsusjuht Juha Sipilä avasid täna Helsingis Eesti Vabariigi juubeliaastale pühendatud jalgrattasõidu.

11.08.2018|Vabariigi Valitsus

Peaminister Ratas ja tema ametikaaslane Juha Sipilä osalevad homme Helsingis Eesti-Soome jalgrattasõidul

Stenbocki maja, 11. august 2018 – Homme, 12. augustil osalevad peaminister Jüri Ratas ja Soome peaminister Juha Sipilä Helsingis toimuval Eesti-Soome jalgrattasõidul, et väärtustada Eesti ja Soome sõprussidemeid ning tähistada Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva.