Sa oled siin

Ratas ja Trudeau sillutasid Eesti-Kanada digikoostööd

28. mai 2018 - 20:37

Ottawa, Kanada, 28. mai 2018 – Peaminister Jüri Ratas kinnitas täna Kanada valitsusjuht Justin Trudeau’le, et Eesti ja Kanada astuvad digiühiskondade arendamisel ühte jalga. Samas avaldas Ratas lootust, et Eesti ja Kanada digikoostöölepe tõstab uuele tasemele tehisintellekti arendamise.


“Nii Eesti kui Kanada on inimeste ja ettevõtjate elu lihtsustavate digiteenuste arendamisel maailmas esirinnas. Eesti tugevus on meie digitaalne riik ja e-teenused, Kanadal hetkel kõige murrangulisema tehnoloogia ehk tehisintellekti uurimine,” selgitas Ratas.


Peaministrid Ratas ja Trudeau tõdesid pärast kohtumist tehtud ühisavalduses, et neid tugevusi ühendades paraneb nii Eesti kui Kanada inimeste elujärg ning uue hoo saab sisse teadus- ja arendustöö. See omakorda toetab kaasavat majanduskasvu, loob töökohti ning sildasid ühiskonnas.


Järgmise koostöösammu astumiseks kutsus Ratas Trudeau’d esimese Kanada peaministrina Eestit külastama - võimalusel juba sel sügisel, mil toimub teine Tallinna digitippkohtumine. Ratas on ühtlasi esimene Kanadasse ametliku visiidi teinud Eesti peaminister.


Pikemalt peatusid peaministrid ka kaitsekoostööl. „Hindan kõrgelt Kanada panust Balti riikide, kogu NATO julgeoleku tagamisel. Loodan, et Kanada sõjaline kohaolek Euroopas jätkub ka edaspidi,“ ütles Ratas.


Peaministri kinnitusel on atlandiülene koostöö Kanadaga väga oluline ka kaubanduses. „Väliskaubanduspiirangute vähenemine, selged reeglid ja kindlustunne, mida Euroopa Liidu ja Kanada vabakaubandusleping tagab, on heade majandussidemete vundament,“ ütles Ratas.


Täna ennelõunal kohtus Ratas Kanada kaitseminister Harjit Sajjaniga, parlamendi spiiker Geoff Reganiga ja senati spiiker George Furey’ga. Pärastlõunal ootavad ees kohtumised välisminister Chrystia Freelandi ja riigihaldusminister Scott Brisoniga ning kindralkuberner Julie Payette’ga.


Täna õhtul suundub Ratas Kanadast edasi visiidile Islandile.


Fotod: https://www.dropbox.com/sh/1dlzv8z8r7zyoxm/AADbgKBNQfgZ845CWnwv8arta?dl=0

Teised teated Kanada visiidist:

Veel uudiseid samal teemal

07.03.2019|Vabariigi Valitsus

Jüri Ratas kohtus Soome peaministri Juha Sipiläga

Stenbocki maja, 7. märts 2019 - Peaminister Jüri Ratas kohtus täna oma Soome ametikaaslase Juha Sipiläga. Kohtumisel räägiti Euroopa Liidu tulevikuteemadest ja Soome peagi algavast Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisest ning kahepoolsetest suhetest.