Sa oled siin

Ratas ja Sikkut arutasid TÜ liikumislaboriga laste kehalise aktiivsuse parandamist

7. jaanuar 2019 - 13:09

Stenbocki maja, 7. jaanuar 2019 – Peaminister Jüri Ratas ning tervise- ja tööminister Riina Sikkut arutasid täna Stenbocki majas Tartu Ülikooli liikumislabori esindajatega Eesti laste vähest liikumisaktiivsust, sealhulgas liikumist propageeriva programmi „Liikuma Kutsuv Kool“ tulevikku ja laiendamist.


Ratase sõnul peab piisav liikumine ning kehaline aktiivsus kuuluma kõigi laste ja noorte igapäevaellu. „Meie laste liikumisel ja mängimisel ka väljaspool sporti on nende kehaliste ja vaimsete võimete arendamisel ning terviseriskide vähendamisel asendamatu roll. Kahjuks annavad liikumisaktiivsust hindavad uuringud üheselt märku, et Eesti laste praegune aktiivsus ei ole kiita. Vähene liikumine ning liialt pikk erinevate ekraanide ees veedetud aeg annavad põhjust muretsemiseks ning sunnivad meid otsima võimalusi selle muutmiseks,“ ütles ta.


Peaministri hinnangul on koolid väga õige koht, kus kehalist aktiivsust propageerida. „Meie lapsed ja noored veedavad koolis väga suure osa oma ajast ning just seal on võimalik jõuda ka kõige vähem liikuvate lasteni. Programm „Liikuma Kutsuv Kool“ annab oma tegevusega liikumisele koolipäeva jooksul hoopis uue tähenduse. Aktiivsemad aine- ja vahetunnid suurendavad laste liikumisrõõmu, toetavad õppimist ning ennetavad liigse väsimuse tekkimist. Ma julgustan kõiki haridusasutusi „Liikuma Kutsuva Kooli“ metoodika ja tegevuse kohta huvi tundma,“ lausus Ratas.


Tervise ja tööminister Riina Sikkuti sõnul on Eesti laste vähene liikumine murettekitav. „Uuringud näitavad, et soovitatavaid liikumisnorme täidab Eestis vähem kui veerand õpilastest. Ja sellel on pikaajaline negatiivne mõju rahvastiku tervisele,“ sõnas Sikkut.


„Liikumislabori algatus on tunnustamist väärt. Ja on rõõm, et paljud koolid saavad aru, et lastele tuleb luua võimalusi liikuda kogu koolipäeva jooksul - see on tähtis nii laste tervise kui ka õpitulemuste ja koolirõõmu hoidmise jaoks,“ ütles ta ja lisas, et Sotsiaalministeerium jätkab „Liikuma kutsuva kooli“ programmi toetamist.


„Olen seda meelt, et elukeskkond – olgu see koolitunnis, vahetunnis, aga ka linnaruumis laiemalt, peab toetama meie tervislikke valikuid. Et oleks valikuvabadust liikuda kooli ka jalgsi või tõukerattaga ja et õppetöös on loomulik osa liikumisel,“ lausus Sikkut.


„Liikuma Kutsuv Kool“ on teaduspõhine sekkumisprogramm, millega otsitakse alates 2016. aastast Tartu Ülikooli liikumislabori eestvedamisel koos koolidega toimivaid lahendusi, kuidas muuta koolipäevad kehaliselt aktiivsemaks ning tuua rohkem liikumisrõõmu iga õpilaseni. Tänaseks on programmiga liitunud 40 kooli ja tegevus mõjutab igapäevaselt 18 000 last.Fotod kohtumiselt: https://www.dropbox.com/sh/jeqv8hnxysh8xmh/AACeYhLN699YE64TvUii0g-6a?dl=0

Veel uudiseid samal teemal

05.05.2020|Vabariigi Valitsus

TAN andis heakskiidu neljale COVID-19-ga seotud uuringule

Stenbocki maja, 5. mai 2020 – Teadus- ja Arendusnõukogu (TAN) kiitis heaks neli COVID-19-ga seotud teadusuuringu teemat ning arutas plaanitava innovatsiooniagentuuri ja rakendusuuringute programmi tegevuse põhimõtteid.

02.05.2020|Vabariigi Valitsus

ERITEADE: Eriolukorra juht on leevendanud piiranguid osale Raatuse 22 ühiselamu elanikele

Stenbocki maja, Tallinn, 2. mai 2020 – Eriolukorra juht Jüri Ratas allkirjastas täna korralduse, mis pehmendab liikumispiiranguid Tartu Raatuse 22 ühiselamu elanikele.