Sa oled siin

Ratas ja Saar külastasid Kääriku spordibaasi

6. veebruar 2018 - 15:30

Kääriku, Otepää vald, 6. veebruar 2018 – Peaminister Jüri Ratas ning kultuuriminister Indrek Saar külastasid täna Otepää lähedal asuvat Kääriku spordikeskust, kus tutvusid spordibaasi hetkeseisu ning tulevikuplaanidega nii ehitiste kui sisu osas.


Möödunud sügisel otsustas valitsus eraldada Käärikule kaasaegse spordikompleksi väljaehitamiseks ligi 12 miljonit eurot, tänavuse aasta eelarves on selleks ettenähtud 3,75 miljonit. „Kääriku keskus on Eesti spordi jaoks suure sümboolse tähendusega ning seal on aastate jooksul kasvanud ja treeninud loendamatu arv maailmatasemel kehakultuurlasi. Seepärast peame panustama, et saaksime sama tõdeda näiteks ka Eesti Vabariigi 150. juubeliaastal,“ sõnas Ratas.
„Riigile oluliste spordikeskuste arendamine on võrdselt tähtis nii meie tulemus- kui ka harrastusspordile. Mul on hea meel, et jõudsime valitsuses sügisel pikalt plaanitud Kääriku baasi arendamise osas kokkuleppele ning peagi kerkib sinna kaasaegne ja laiade kasutusvõimalustega olümpiatasemel spordikeskus,“ selgitas peaminister.


Kultuuriminister Indrek Saare sõnul on treeningkeskuse arendus mitmes aspektis unikaalne. „Eestis on varasemalt puudunud spordilaagrite läbiviimiseks vajalik ühtne kompleks. Kääriku baasi teise ja kolmanda etapi väljaehitamine loob terviklahenduse, mis pakub erinevatele spordialadele parimaid kodumaiseid treeningtingimusi koos kõigi juurdekuuluvate teenuste osutamisega,“ kinnitas Saar. Minister lisas, et aastaringne ja võimalikult mitmekülgne kasutamine loob aga head eeldused tipptasemel rahvusvaheliste spordi- ja muude ürituste korraldamiseks. „Kahtlemata aitab kõrgekvaliteedilise sporditurismitoote pakkumine suurendada ka Eesti kui reisisihi tuntust,“ lisas ta.


Kääriku spordikeskuse väljaarendamine sisaldab spordihotelli laiendust, võistkonnamajade ehitust, spordihoone rekonstrueerimist koos meditsiiniblokiga, konverentsi- ja toitlustushoone rekonstrueerimist, pallimängude halli ehitust, kunstmuruga jalgpalliväljaku ehitamist, kergejõustiku ja jalgpallistaadioni rajamist, heitealade väljaku rajamist, ujumisalade rekonstrueerimist, rekreatsioonialade (välilava, karavanide parkla, saunade, telkimisala jm.) väljaehitamist. Spordikompleksi haldab SA Tehvandi Spordikeskus.


Fotod kohtumistest: https://www.dropbox.com/sh/v6jbzifsheasvl0/AACavBLI5YnqhCDOJBYxrMQMa?dl=0

Veel uudiseid samal teemal

03.03.2020|Vabariigi Valitsus

Fotouudis: peaminister tunnustas noorte olümpial osalenud sportlasi ja treenereid

Stenbocki maja, 3. märts 2020 – Peaminister Jüri Ratas võõrustas täna Stenbocki majas noorte taliolümpial osalenud Eesti sportlasi ja nende treenereid ning andis edukalt esinenud olümpiasangaritele üle tänukirjad.

02.03.2020|Vabariigi Valitsus

PRESSIKUTSE: peaminister tunnustab noorte taliolümpiamängude sportlasi ja treenereid

Stenbocki maja, 3. märts 2020 – Head ajakirjanikud, olete oodatud täna, 3. märtsil kell 15.30 Stenbocki maja riigivanemate saalis toimuvale pidulikule vastuvõtule, kus tunnustatakse noorsportlasi ja treenereid, kes osalesid Lausanne’is III noorte taliolümpiamängudel.