Sa oled siin

Ratas: idapartnerlus toetab julgeoleku, stabiilsuse ja heaolu kasvu Euroopa naabruses

18. juuni 2020 - 18:13

Stenbocki maja, 18. juuni 2020 – Peaminister Jüri Ratas rõhutas Euroopa Liidu ja idapartnerluse riikide juhtide videokohtumisel idapartnerluse tähtsust, mis toetab Euroopa naabruse julgeoleku, stabiilsuse ning heaolu kasvu.


„Neil keerulistel aegadel oleme näinud, et tõhusaks võitluseks pandeemia vastu vajame Euroopa koostööd. Mul on hea meel, et oleme suutnud aidata idapartnereid võitluses COVID-19-ga. Siiski saab veel rohkem teha. Näiteks peaksime pandeemia mõju leevendamiseks kaaluma digitaalsete lahenduste väljatöötamist,“ sõnas Ratas.


Peaminister tõi esile, et vastupanuvõime kriisidele on oluline nii väliste kui sisemiste ohtude puhul. „See suurendaks laiemalt kogu piirkonna turvalisust. Ilma turvalisuseta ei saa olla stabiilsust ja heaolu,“ lausus Ratas.


Peaminister rõhutas oma sõnavõtus veel võitlust desinformatsiooni vastu. „Pandeemia ajal oleme näinud, et see muutub veelgi olulisemaks,“ sõnas peaminister. Samuti ei tohi Ratase sõnul unustada külmutatud konflikte, näiteks Gruusia alade jätkuvat okupeerimist ning agressiooni Ukraina vastu.


Idapartnerite toetamiseks on peaminister Ratase sõnul mitmeid võimalusi, eeskätt koostöö majanduse ja IT vallas. „Meie vastastikune kaubandus kasvab üsna kiiresti, kuid partnerite lõimumisel Euroopa siseturuga, sealhulgas digitaalse ühtse turuga, on meil veel pikk tee minna,“ lausus Ratas ning julgustas idapartnereid jätkama reformikursil.


Idapartneritele individuaalne lähenemine pakuks Ratase sõnul edukamalt reforme ellu viivatele riikidele rohkem koostöövõimalusi, kuid kaasata tuleks kõiki partnereid.


Peaminister Ratase sõnul on idapartnerid teinud edusamme, et viia ellu Eesti ELi Nõukogu eesistumise ajal 2020. aastaks seatud 20 eesmärki. Need eesmärgid jagunevad valdkondade vahel, milleks on majandusareng ja turuvõimalused, institutsioonide ja hea valitsemistava tugevdamine, ühendatavus, energiatõhusus, keskkond ja kliimamuutused ning liikuvus ja inimestevahelised kontaktid.


„Nendel tulemustel on positiivne mõju idapartnerluse riikide inimeste igapäevaelule. Nüüd peame edasi liikuma ja leppima kokku konkreetsetes tegevustes tulevateks aastateks,“ sõnas Ratas ning kinnitas Eesti valmisolekut idapartnerluse riikide inimeste elujärje parandamisse panustada.


Idapartnerluse riigid on Armeenia, Aserbaidžaan, Gruusia, Moldova, Ukraina ja Valgevene.Fotod: https://flic.kr/s/aHsmNVvf6s

Veel uudiseid samal teemal

15.07.2020|Vabariigi Valitsus

Ratas: uuendusmeelsus aitab Eestil säästvas arengus esirinnas olla

Stenbocki maja, 15. juuli 2020 – Peaminister Jüri Ratas andis ÜRO kõrgetasemelisel poliitilisel foorumil ülevaate säästva arengu tegevuskava elluviimisest Eestis. Ülevaate kohaselt on Eesti viimase nelja aastaga parandanud olukorda mitmes valdkonnas ning on ülemaailmse säästva arengu indeksi tabelis kokkuvõttes 10. kohal.

10.06.2020|Vabariigi Valitsus

Balti peaministrid arutasid komisjoni transpordivolinikuga Rail Balticu tulevikku

Stenbocki maja, Tallinn, 10. juuni 2020 – Balti peaministrid Jüri Ratas, Krišjānis Kariņš ja Saulius Skvernelis arutasid tänasel videokohtumisel koostööd Rail Balticu ja energeetika valdkonnas. Kohtumisel osales ka transpordivolinik Adina Vălean, kes jagas Balti riikidega Euroopa Komisjoni visiooni Rail Balticu olulisusest ja tulevikust.