Sa oled siin

Ratas: elu Ida-Virumaal peab edenema, et meelitada ja kinni hoida tipptalente

12. jaanuar 2018 - 16:39

 

Narva, 12. jaanuar 2018 – Peaminister Jüri Ratas külastas täna, 12. jaanuaril Narvat ja Narva-Jõesuud. „Elu ei pea Eestis olema ainult Tallinnas ja Tartus. Eriti murettekitav on see, et Ida-Virumaa elanikkond kahaneb just noorte arvelt. Ma väga loodan, et uus Ida-Virumaa programm saab veebruaris valitsuse heakskiidu ja annab oma panuse regiooni probleemide lahendamisse,“ ütles peaminister, tutvustades omavalitsuste ja äriringkondade esindajatele valitsuse Ida-Virumaa kava eelnõu.


Narvas ja Narva-Jõesuus toimunud kohtumistel arutleti Ida-Virumaa ees seisvate väljakutsete üle. Üks suurim neist on nõudlus väljaarendatud elukeskkonna ja infrastruktuuri järele, mille puudus pidurdab nii turismi arengut kui ka ettevõtete võimalusi kutsuda tööle maailmatasemel spetsialiste. Peaministri sõnul peavad riik, omavalitsus ja erasektor koos pingutama selle nimel, et elu Ida-Virumaal edeneks ning aitaks meelitada ja kinni hoida tipptalente.


Arutelus osalenud ärimehed ja kohaliku elu edendajad avaldasid lootust, et riik toetab nii Ida-Virumaa arengu jaoks võtmetähtsusega objektide ehitamist, nagu Narva-Jõesuu spordihall või sadamate taristu, kui ka erasektori püüdlusi ennast välisturgudel tutvustada ja tööjõuprobleemi lahendada. Samuti avaldasid nad heameelt, et valitsus hakkas Ida-Virumaale pakkuma nii rohkem rahalisi vahendeid kui ka uusi võimalusi.


Jüri Ratas omakorda rõhutas, et väga oluline on võimalikult tõhusalt kasutada juba olemasolevaid toetusmeetmeid. Selles osas on Ida-Virumaal veel palju arenguruumi. EASi juhatuse esimees Alo Ivask ja EASi välisinvesteeringute keskuse direktor Allan Selirand tutvustasid ettevõtjatele sihtasutuse pakutavaid toetusi ning rahandusministeeriumi regionaalpoliitika talituse juhataja Kaire Ööbik esitles Ida-Virumaa programmi eelnõu kokkuvõtet. Programmi on kavas hakata ellu viima käesoleva aasta juulist ning selle käivitamiseks on riigieelarves ettenähtud 2,8 miljonit eurot.

Narvas külastas peaminister kaht tööstusparki, Aquaphori tehast ja metallkonstruktsioonide tootmisega tegelevat ettevõtet Fortaco Estonia OÜ.

Pildid kohtumistest: https://www.dropbox.com/sh/mxen6bhloxk9h5e/AACX-4xnHSTq6VkfTjXGxgrGa?dl=0

Veel uudiseid samal teemal

12.01.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas: Jaapani peaministri visiit toetab välisinvesteeringute kasvu Eestisse

Tallinn, Stenbocki maja, 12. jaanuar 2018 – Peaminister Jüri Ratase sõnul toetab tänane peaminister Shinzō Abe ja teda saatva esindusliku äridelegatsiooni visiit Jaapani investeeringute kasvu Eestisse.

12.01.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas kohtub Jaapani peaminister Shinzō Abega

Tallinn, Stenbocki maja, 12. jaanuar 2018 – Peaminister Jüri Ratas kohtub täna Eestisse visiidile saabuva Jaapani valitsusjuhi Shinzō Abega.