Sa oled siin

Ratas: hoidkem ja väärtustagem Eesti erakordset ning ainulaadset looduskeskkonda

18. august 2018 - 13:47

Meist kõigist sõltub, millise kodumaa ja keskkonna pärivad meie järeltulijad, ütles peaminister Jüri Ratas oma avasõnavõtus täna Vargamäel Tammsaare majamuuseumis Eesti looduse päeva väljakuulutamisel ning lisas, et meil kõigil tuleb hoida ja väärtustada Eesti erakordset ning ainulaadset looduskeskkonda.

Eesti looduse päev on sündmus EV100 suvisest peonädalast, mis ühendab endas ligemale pooltsadat võimalust külastada looduskeskusi, muuseume, ühinguid ja seltse ning Eesti loodust paremini tundma õppida, seda väärtustada ja hoida. Sellel päeval toimuvad parimate giidide juhendamisel üle Eesti kümned matkad, töötoad ja loodusvaatlused.

„Soovin väga, et täna saadud positiivne emotsioon ja huvi looduse vastu saadaks meie inimesi terve aasta. Sest loodus meie ümber on võrratu ning avastamist väärt aastaringselt,“ ütles Ratas ning toonitas, et meist kõigist sõltub, millise kodumaa ja keskkonna pärivad meie järeltulijad.

„Loodan südamest, et saja aasta pärast, kui me tähistame järgmist Eesti suurt juubelit ja Eesti looduse päeva, saavad inimesed ka siis Eestimaa kaunist loodusest rõõmu tunda,“ lõpetas oma sõnavõtu peaminister Jüri Ratas.

Täna kuulutab peaminister välja ka Eesti parima metsamajandaja. Sündmus toimub Eesti looduse päeva raames ning algab kell 15 Haapsalu külje all Uuemõisa metsapargis.

Konkurss Eesti parimate metsamajandajate väljaselgitamiseks toimub tänavu 25. korda ning seda korraldab Eesti Erametsaliit koostöös Erametsakeskusega.


Fotod (Aron Urb/EV100): https://www.flickr.com/photos/ev100/albums/72157700337919315