Sa oled siin

Ratas Gruusia presidendile: toetame NATO avatud uste poliitika jätkumist

21. juuni 2018 - 14:35

Stenbocki maja, Tallinn, 21. juuni 2018 – Peaminister Jüri Ratas kinnitas täna Gruusia president Giorgi Margvelašvilile, et Eesti toetab NATO avatud uste poliitikat ning Gruusiat teel NATO-sse.


„Eesti soovib juulis toimuval NATO tippkohtumisel üle kinnitada 2008. aastal Bukarestis antud lubaduse, et allianssi uksed on Gruusiale ja teistele liikmeks pürgijatele avatud, kui nad on täitnud kõik vajalikud tingimused,“ ütles Ratas.


Gruusia on üks NATO lähimaid partnereid, kes panustab ulatuslikult allianssi operatsioonidesse ja missioonidesse. Praegu on Gruusia 872 inimese suuruse kontingendiga Afganistanis.


Gruusia kui Euroopa Liidu idapartner on Eesti välispoliitika ja arengukoostöö prioriteetriik. Aastast 2015 on Eesti toetanud Gruusiat igal aastal 950 000 euroga inimeste elujärge ja riigivalitsemist parandavate reformide elluviimisel.


Ratas märkis, et Gruusia pingutused teel Euroopa Liitu kannavad vilja. „Veidi enam kui aasta tagasi jõustus Euroopa Liidu ja Gruusia viisavabadus ning kaks aastat tagasi ulatuslik vabakaubandusleping. See on selge märk sellest, et reformide kursil püsimisel on konkreetsed tulemused,“ sõnas peaminister.


Ratas lisas, et Eesti toetab ka Gruusia territoriaalset terviklikkust ja suveräänsust ning mõistab hukka iga sammu, mis selle vastu astutakse.


Gruusia president Giorgi Margvelašvili külastab Eestit president Kersti Kaljulaidi kutsel, et tähistada Eesti Vabariigi 100. aastapäeva. Lisaks Margvelašvilile on pidustustele kutsutud Islandi president Guðni Thorlacius Jóhannesson, Leedu president Dalia Grybauskaitė, Läti president Raimonds Vējonis, Poola president Andrzej Duda ja Soome president Sauli Niinistö.


Riigipead külastavad Eesti Rahva Muuseumi, Tartu Ülikooli ja Ahhaa teaduskeskust ning osalevad homme, 22. juunil üliõpilasfestivali Gaudeamus avatseremoonial Tartus.


Fotod (Jürgen Randma / valitsuse kommunikatsioonibüroo): https://www.dropbox.com/sh/fv8yu7vt206bgcl/AAAqQ8TPlAMPXKol1JCA0h_Ia?dl=0

Veel uudiseid samal teemal

15.11.2018|Vabariigi Valitsus

Valitsus ei jõudnud ÜRO ränderaamistiku küsimuses konsensusele

Stenbocki maja, 15. november 2018 - Valitsus ei jõudnud täna kabinetinõupidamisel ÜRO globaalse ränderaamistiku toetamise küsimuses konsensusele. Seega ei antud ränderaamistikuga ühinemisele valitsuse toetust.