Sa oled siin

Ratas: Europa Cantat on liigutav viis tähistada Eesti Vabariigi 100. aastapäeva

3. august 2018 - 20:11

Stenbocki maja, 3. august 2018 – Peaminister Jüri Ratase sõnul on Eestis esmakordselt toimuv Euroopa suurim koorimuusikafestival Europa Cantat liigutav viis tähistada Eesti Vabariigi 100. aastapäeva.


Ratas ütles täna Tallinna lauluväljakule mitu tuhat lauljat kokku toonud kontserdil "Palju õnne, Eesti!", et festivali toimumine Eestis tõestab meie koorimuusika kõrget taset. Samuti näitab see tema sõnul, et meil on riigi ja rahvana kogu maailmas väga palju sõpru. "Eesti Vabariigi juubeliaasta pakub tõepoolest miljon viisi laulmiseks," lausus ta.


Ratas tänas Euroopa Kooriühingut, koorijuhte ja dirigente, heliloojaid, muusikuid ja koorilauljaid, töötajaid ja vabatahtlikke, aga ka koostööpartnereid, toetajaid ja ajakirjanikke ning kõiki teisi, kes on ainulaadse festivali toimumisse panustanud.


"Lõpusirgele jõudnud muusikafestival Europa Cantat kõlab Eestis esimest korda, aga ma väga loodan, et see ei jää viimaseks. Ootame koorimuusikamaailma kindlasti taas Eestimaale ning seda märksa varem kui meie riigi 200. sünnipäeval," ütles peaminister.


Fotod kontserdist: https://www.dropbox.com/sh/iq28pfj5sofwaff/AACy_RwRbDWCgJ6dC6Pd9diNa?dl=0
 

Veel uudiseid samal teemal

15.05.2018|Vabariigi Valitsus

Peaminister Ratas: Tallinn peab olema kõigi omavalitsuste väärikas eestkõneleja

Tallinn, Toompea, 15. mai 2018 – Peaminister Jüri Ratase koputamine Lühikese jala väravale kell 9.00 hommikul oli stardipauguks tänastele Tallinna päeva üritustele. Valitsusjuhti võttis värava juures vastu Tallinna linnapea Taavi Aas, kellega koos liiguti Neitsitorni juurde kahurisaluuti tegema ning edasi Raekotta jagama linna vapi- ja teenetemärke ning kultuuripreemiaid.

20.02.2018|Vabariigi Valitsus

Peaminister andis üle riiklikud preemiad

Haapsalu, 20. veebruar 2018 – Peaminister Jüri Ratas andis täna koos haridus- ja teadusminister Mailis Repsi ja kultuuriminister Indrek Saarega Läänemaa Ühisgümnaasiumis üle 2017. aasta riigi teaduspreemiad, F. J. Wiedemanni keeleauhinna ning spordi- ja kultuuripreemiad.