Sa oled siin

Ratas: Europa Cantat on liigutav viis tähistada Eesti Vabariigi 100. aastapäeva

3. august 2018 - 20:11

Stenbocki maja, 3. august 2018 – Peaminister Jüri Ratase sõnul on Eestis esmakordselt toimuv Euroopa suurim koorimuusikafestival Europa Cantat liigutav viis tähistada Eesti Vabariigi 100. aastapäeva.


Ratas ütles täna Tallinna lauluväljakule mitu tuhat lauljat kokku toonud kontserdil "Palju õnne, Eesti!", et festivali toimumine Eestis tõestab meie koorimuusika kõrget taset. Samuti näitab see tema sõnul, et meil on riigi ja rahvana kogu maailmas väga palju sõpru. "Eesti Vabariigi juubeliaasta pakub tõepoolest miljon viisi laulmiseks," lausus ta.


Ratas tänas Euroopa Kooriühingut, koorijuhte ja dirigente, heliloojaid, muusikuid ja koorilauljaid, töötajaid ja vabatahtlikke, aga ka koostööpartnereid, toetajaid ja ajakirjanikke ning kõiki teisi, kes on ainulaadse festivali toimumisse panustanud.


"Lõpusirgele jõudnud muusikafestival Europa Cantat kõlab Eestis esimest korda, aga ma väga loodan, et see ei jää viimaseks. Ootame koorimuusikamaailma kindlasti taas Eestimaale ning seda märksa varem kui meie riigi 200. sünnipäeval," ütles peaminister.


Fotod kontserdist: https://www.dropbox.com/sh/iq28pfj5sofwaff/AACy_RwRbDWCgJ6dC6Pd9diNa?dl=0
 

Veel uudiseid samal teemal

12.10.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas: on alati rõõm oma kultuuri kullafondi naabritega jagada

Tallinn, Alexela kontserdimaja, 12. oktoober 2018 – Peaminister Jüri Ratas avas täna Tallinnas Venemaa kaasaegse teatrikunsti kullafondi tutvustava teatrifestivali „Kuldne Mask“ 14. Eesti hooaja. “Mulle teeb rõõmu, et meie kultuurilised sidemed püsivad tihedad. Teatrisõprade vahel pole piire ega keelebarjääri – hea ja preemiatega pärjatud lavastus leiab alati vaataja,“ lausus Ratas ning tänas kõiki festivali korraldajaid ja teisi asjaosalisi.

02.10.2018|Vabariigi Valitsus

EV100 valitsuskomisjon: juubeliaasta on jõudnud Eesti inimesteni

Stenbocki maja, 2. oktoober 2018 – Täna kogunenud Eesti Vabariik 100 valitsuskomisjon tõdes, et juubeliaasta on edukalt jõudnud Eestimaa inimesteni. EV100 programmis on juba üle 2700 sündmuse ning uuringu järgi on 86% küsitletutest sünnipäevasündmuste senise korraldusega rahul.