Sa oled siin

Ratas: Europa Cantat on liigutav viis tähistada Eesti Vabariigi 100. aastapäeva

3. august 2018 - 20:11

Stenbocki maja, 3. august 2018 – Peaminister Jüri Ratase sõnul on Eestis esmakordselt toimuv Euroopa suurim koorimuusikafestival Europa Cantat liigutav viis tähistada Eesti Vabariigi 100. aastapäeva.


Ratas ütles täna Tallinna lauluväljakule mitu tuhat lauljat kokku toonud kontserdil "Palju õnne, Eesti!", et festivali toimumine Eestis tõestab meie koorimuusika kõrget taset. Samuti näitab see tema sõnul, et meil on riigi ja rahvana kogu maailmas väga palju sõpru. "Eesti Vabariigi juubeliaasta pakub tõepoolest miljon viisi laulmiseks," lausus ta.


Ratas tänas Euroopa Kooriühingut, koorijuhte ja dirigente, heliloojaid, muusikuid ja koorilauljaid, töötajaid ja vabatahtlikke, aga ka koostööpartnereid, toetajaid ja ajakirjanikke ning kõiki teisi, kes on ainulaadse festivali toimumisse panustanud.


"Lõpusirgele jõudnud muusikafestival Europa Cantat kõlab Eestis esimest korda, aga ma väga loodan, et see ei jää viimaseks. Ootame koorimuusikamaailma kindlasti taas Eestimaale ning seda märksa varem kui meie riigi 200. sünnipäeval," ütles peaminister.


Fotod kontserdist: https://www.dropbox.com/sh/iq28pfj5sofwaff/AACy_RwRbDWCgJ6dC6Pd9diNa?dl=0
 

Veel uudiseid samal teemal

24.02.2019|Vabariigi Valitsus

Jüri Ratas riigipreemiate üleandmisel: Eesti vaimse rikkuse määravad meie keele, kultuuri, teaduse, spordi ja hariduse elujõud

Teaduste Akadeemia, Tallinn, 24. veebruar 2019 -  Peaminister Jüri Ratas, haridus- ja teadusminister Mailis Reps ning kultuuriminister Indrek Saar andsid täna Teaduste Akadeemia saalis üle riigi teaduspreemiad, F. J. Wiedemanni keeleauhinna ning spordi- ja kultuuripreemiad.

24.02.2019|Vabariigi Valitsus

Jüri Ratase kõne kultuuri- ja hariduspreemiate üleandmisel 24.02.2019

Lugupeetud Teaduste Akadeemia president!
Austatud ministrid, rektorid! 
Auväärilised laureaadid!
Head teadlased, loomeinimesed, sportlased!
Kõik külalised!