Sa oled siin

Ratas: Europa Cantat on liigutav viis tähistada Eesti Vabariigi 100. aastapäeva

3. august 2018 - 20:11

Stenbocki maja, 3. august 2018 – Peaminister Jüri Ratase sõnul on Eestis esmakordselt toimuv Euroopa suurim koorimuusikafestival Europa Cantat liigutav viis tähistada Eesti Vabariigi 100. aastapäeva.


Ratas ütles täna Tallinna lauluväljakule mitu tuhat lauljat kokku toonud kontserdil "Palju õnne, Eesti!", et festivali toimumine Eestis tõestab meie koorimuusika kõrget taset. Samuti näitab see tema sõnul, et meil on riigi ja rahvana kogu maailmas väga palju sõpru. "Eesti Vabariigi juubeliaasta pakub tõepoolest miljon viisi laulmiseks," lausus ta.


Ratas tänas Euroopa Kooriühingut, koorijuhte ja dirigente, heliloojaid, muusikuid ja koorilauljaid, töötajaid ja vabatahtlikke, aga ka koostööpartnereid, toetajaid ja ajakirjanikke ning kõiki teisi, kes on ainulaadse festivali toimumisse panustanud.


"Lõpusirgele jõudnud muusikafestival Europa Cantat kõlab Eestis esimest korda, aga ma väga loodan, et see ei jää viimaseks. Ootame koorimuusikamaailma kindlasti taas Eestimaale ning seda märksa varem kui meie riigi 200. sünnipäeval," ütles peaminister.


Fotod kontserdist: https://www.dropbox.com/sh/iq28pfj5sofwaff/AACy_RwRbDWCgJ6dC6Pd9diNa?dl=0
 

Veel uudiseid samal teemal

01.12.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas: Vaba Lava Narva avamine kannab suurt tähendust kultuurile, integratsioonile ja regionaalpoliitikale

Vaba Lava, Narva, 1. detsember 2018 – Peaminister Jüri Ratas osales täna Vaba Lava Narva teatrikeskuse avamisel. Oma kõnes avaldas Ratas lootust, et uus teatrikeskus muutub kiiresti kultuurisillaks, mis veel ühel olulisel moel ühendab Narva linna ülejäänud Eesti ja maailmaga.

12.11.2018|Vabariigi Valitsus

Piltuudis: Jüri Ratas avas ajutisele valitsusele pühendatud mälestustahvli Roosikrantsi tänaval

Stenbocki maja, 12. november 2018. a – Täna avas peaminister Jüri Ratas mälestustahvli Roosikrantsi tn 10A hoonel, mille 3. korrusel pidas Eesti Vabariigi Ajutine Valitsus oma istungeid ajavahemikul 12. – 14. november 1918.