Sa oled siin

Ratas ELi tulevikust: Meie inimeste jaoks on kõige tähtsam julgeolek ja majandus

9. mai 2019 - 19:04
Foto: EL Nõukogu

Sibiu, Rumeenia, 9. mai 2019 – Peaminister Jüri Ratas arutas Euroopa Liidu riigipeade ja valitsusjuhtide kohtumisel Euroopa tulevikku. Ratas rõhutas vajadust muuta Euroopat kriisidele vastupidavamaks, parendada meie inimeste ja ettevõtete majanduslikke võimalusi ning tegeleda keskkonnasõbralikuma elukeskkonna loomisega.


Euroopa julgeolekust kõneldes rõhutas Ratas, et probleeme tuleb käsitleda laiapindselt. „Meie ees seistvate väljakutsete hulka kuuluvad muu hulgas väärinfo levitamise kampaaniad, küberohud, rahapesu ja ka energia- ning majandusjulgeolekuga seotud riskid. Tehnoloogia ja elutähtsa taristuga seotud ohud tuleb vähendada miinimumini,“ lausus peaminister. Euroopa kaitsekoostöö osas tõstis Ratas esile tugeva transatlantilise sideme olulisust ning koostööd NATOga.


Euroopa heaolust rääkides pidas Ratas tähtsaks tõhusat ja järjest arenevat siseturgu. „Meie ettevõtjatel peab olema Euroopa turul lihtne ja mugav tegutseda. Energiaturg ja transpordisüsteem on majanduskasvu peamised mõjutajad. Soovin, et tulevane strateegiline tegevuskava keskenduks toimivatele ja integreeritud ühendustele riikide vahel,” tõi peaminister esile. „Peame pöörama rohkem tähelepanu teenuste ja andmemajanduse arendamisele, sest need on suurima kasvupotentsiaaliga valdkonnad. Seepärast on vaja edendada ka andmete vaba liikumist,“ märkis Ratas.


Ratase sõnul mõjutab Euroopa majandust ja julgeolekut otseselt ka meie naabruses toimuv. „Seetõttu peame toetama idapartnereid ja tugevdama nendega koostööd,“ lausus Ratas.


Samuti märkis peaminister, et järgmistel aastatel tuleb liikuda edasi euroala ja Schengeni laienemisega, kui vastavad liikmesriigid on selleks ettenähtud nõuded täitnud.


Keskkonnaküsimustest ja kliimamuutustest rääkides tõi Ratas esile vajadust tegutseda arukalt ning toetada seeläbi majandust, uuenduslikkust ning ühiskonna arengut. „Samuti võib see positiivselt mõjutada meie julgeolekut, energiasõltumatust ja kaubanduse tasakaalu,“ lausus Ratas.


ELi riigipead ja valitsusjuhid võtsid kohtumisel vastu deklaratsiooni, milles kinnitavad tahet Euroopa tuleviku nimel ühtselt tegutseda.Sibiu deklaratsioon: https://www.consilium.europa.eu/et/press/press-releases/2019/05/09/the-s...


Mitteametlik Ülemkogu, 09.05.2019

Veel uudiseid samal teemal

26.03.2020|Vabariigi Valitsus

Ratas: Euroopa seisab oma inimeste tervise ja majandusliku kindlustatuse eest

Stenbocki maja, 26. märts 2020 – Peaminister Jüri Ratas rõhutas täna õhtul telekonverentsil Euroopa Liidu riigipeade ja valitsusjuhtidega, et riikide koostöö aitab kaitsta Euroopa kodanike tervist ning majanduslikku heaolu ja seeläbi ka nende töökohti.

17.03.2020|Vabariigi Valitsus

Ratas: üksmeel aitab Euroopal koroonaviirusest jagu saada

Stenbocki maja, 17. märts 2020 – Peaminister Jüri Ratas rõhutas täna õhtul telekonverentsil Euroopa Liidu liikmesriikide juhtide ja ELi institutsioonide esindajatega kõneldes, et üksmeel ja koostöö aitavad liikmesriikidel koroonaviirusest jagu saada.