Sa oled siin

Ratas: Eestit ja Jaapanit liidab usk innovatsiooni

11. veebruar 2020 - 15:57

Tokyo, Jaapan, 11. veebruar 2020 – Peaminister Jüri Ratas rõhutas Eesti Vabariigi 102. aastapäevale pühendatud vastuvõtul, et koostöö ja sõprussuhted Jaapaniga muutuvad kaugest vahemaast hoolimata aina lähedasemaks ja praktilisemaks. „Usun, et järgmised sada aastat sõprust on meile veelgi edukamad,“ sõnas peaminister.


   
Ratase sõnul liidab kaht riiki tugev usk innovatsiooni ning hariduse väärtustamine. „PISA testide tulemuste järgi on Eesti ja Jaapani lapsed oma võimetelt ja oskustelt maailma tipus. Selle aluseks on meie riikide tugevad haridussüsteemid, kuid ka ühine veendumus, et kaasaegne haridus käsikäes digipöördega aitab tõhusamalt õppida ja õpetada,“ sõnas Ratas.

E-riigist kõneledes tõi peaminister esile Eesti pikaajalise kogemuse digitaalsete teenuste arendamisel. „Eesti on digiühiskonda ehitanud ja e-teenuseid arendanud 20 aastat. Mitmed mind visiidil saatvad ettevõtted on need teadmised ja kogemused toodeteks-teenusteks viimistlenud, mida nüüd teiste riikidega jagada. Eesti unikaalsust kinnitab tõsiasi, et meie e-lahenduste vastu tuntakse huvi Soomest Singapurini ning Ameerika Ühendriikidest Dubaini,“ sõnas ta. „Loodetavasti saame nende mõne päeva jooksul sõlmida uusi kontakte ka Jaapani avaliku ja erasektoriga ning toetada nõnda Eesti IT ja rohe-energia ettevõtete eksporti.“

Peaministri hinnangul teevad eestlased ja jaapanlased tihedat kultuurikoostööd ning jagavad lisaks digimeelsusele ka ühiseid spordikangelasi. „Varasemalt oleme kaasa elanud Kaido Höövelsoni ehk Baruto võitudele, möödunud aastal rõõmustasime ühiselt aga Toyota roolis istunud Ott Tänaku ja Martin Järveoja maailmameistritiitlite üle. Klassikalise muusika austajad hindavad kõrgelt Neeme, Paavo ja Kristjan Järvi ning Anu Tali talenti, kes on Jaapani juhtivaid orkestreid juhatanud. Ka Arvo Pärt ning Eesti animafilmid kõnetavad jaapanlasi,“ tõi Ratas esile.

Vastuvõtul osalesid Jaapani kaitseminister Taro Kono, Jaapani parlamendi Eesti sõprusrühma esimees Takuya Hirai-sensei, ettevõtjad ja poliitikud ning kohalik eestlaskond.

Veel uudiseid samal teemal

19.02.2020|Vabariigi Valitsus

Peaminister Ratas kohtub Helsingis Soome presidendi ja eestlaskonnaga

Stenbocki maja, 19. veebruar 2020 - Peaminister Jüri Ratas on täna visiidil Helsingis, kus kohtub Soome presidendi Sauli Niinistö ja rahandusministri Katri Kulmuniga. Samuti kohtub Ratas Eestile oluliste Soome ettevõtjatega ning peab Eesti Vabariigi aastapäeva vastuvõtul kõne Eesti kogukonna esindajatele.

18.02.2020|Vabariigi Valitsus

Peaminister Jüri Ratas arutas Tšehhi ametikaaslasega kaitsekoostööd ja ELi küsimusi

Stenbocki maja, 18. veebruar 2020 – Jüri Ratas kohtus täna Tšehhi peaministri Andrej Babišiga, et arutada Tšehhi ja Eesti koostööd kaitsepoliitikas ja ELi järgmise eelarvekava läbirääkimisi. Lisaks puudutasid peaministrid koostööd digi- ja küberkaitse valdkonnas.