Sa oled siin

Ratas: Eestil on maailma keskkonnaotsuste kujundamisel oluline roll

5. september 2018 - 9:46

Stenbocki maja, 5. september 2018 - “Rääkides pidevalt majanduse kasvust ja arengust, ei tohi me ära unustada, et riikide areng ei saa toimuda keskkonna arvelt. Meie kõigi ülesanne on keskkonda kaitsta ning anda mitmekesine loodus ja maailm edasi ka meie järeltulevatele põlvedele,” ütles peaminister Jüri Ratas täna ÜRO keskkonnakonverentsi avamisel Kultuurikatlas.

Eesti võõrustab koostöös ÜRO Keskkonnaprogrammiga nii kõrgetasemelist konverentsi esmakordselt.

Ratas tõi oma sõnavõtus välja, et lisaks keskkonnahoiule ning säästlikule majandamisele on Eesti teistele riikidele teejuhiks ka oma innovaatiliste lahendustega. Eesti on kohanenud ülemaailmsete suundumustega ning integreerinud need edukalt oma e-teenustesse. “Näiteks on Eestis digitaalselt kättesaadav mitmesugune keskkonnaalane teave. Lisaks saavad ettevõtted taotleda erinevaid keskkonnavaldkonda puudutavaid lube elektroonselt,” ütles Ratas ning lisas, et kogutud info aitab meil omakorda hinnata keskkonnaalaseid suundumusi ja teha valdkonna planeerimisel analüüsitud ning teadmistepõhiseid otsuseid.

Innovaatilised keskkonda parandavad lahendused on ka järgmisel aastal toimuva ÜRO keskkonnaassamblee peateemaks.

Veel rõhutas Ratas Eesti jätkuvat suundumust teadus- ja arendustegevuse ning innovatsiooni arendamisel. “Seda toetab meie ülikoolide, uurimisasutuste ning ettevõtete vaheline edukas koostöö ning tõdemus, et Eesti on innovatsiooniindeksi kasvukiiruse poolest Euroopa Liidus üks esimesi,” lõpetas Ratas.

ÜRO keskkonnafoorumil antakse ülevaade maailma keskkonnaolukorrast. Valdkonna tipp-spetsialistid koos ettevõtjate ning huvirühmadega tutvustavad maailma keskkonnaprioriteete ning liikmesriigid annavad edasi oma parimaid praktikaid keskkonna hoidmisel. Eesti tutvustab osalejatele oma innovatiivseid lahendusi keskkonnaseisundi parandamisel ning valdkondliku info kogumisel.
 

Veel uudiseid samal teemal

15.09.2018|Vabariigi Valitsus

Ratas Maailmakoristusel: puhas keskkond on meie kohustus järeltulevate põlvede ees

Stenbocki maja, 15. september - Puhas elukeskkond ei saa olla teene järeltulevatele põlvedele, vaid see on meie kohustus, mille peame oma lastele ja lastelastele tagama, ütles peaminister Jüri Ratas täna esimesel Maailmakoristuspäeval osaledes.

12.12.2017|Vabariigi Valitsus

Ratas: ettenägelik investeerimine puhastesse tehnoloogiatesse aitab ära hoida järsud muutused ühiskonnas

Prantsusmaa, Pariis, 12. detsember 2017 -  Peaminister Jüri Ratas osales täna Pariisi kliimatippkohtumisel One Planet Summit, mis keskendus kliimamuutuste ohjamise ja muutustega kohanemise rahastamisele ning heitmekaubanduse tõhustamisele.