Sa oled siin

Ratas: Eestil on maailma keskkonnaotsuste kujundamisel oluline roll

5. september 2018 - 9:46

Stenbocki maja, 5. september 2018 - “Rääkides pidevalt majanduse kasvust ja arengust, ei tohi me ära unustada, et riikide areng ei saa toimuda keskkonna arvelt. Meie kõigi ülesanne on keskkonda kaitsta ning anda mitmekesine loodus ja maailm edasi ka meie järeltulevatele põlvedele,” ütles peaminister Jüri Ratas täna ÜRO keskkonnakonverentsi avamisel Kultuurikatlas.

Eesti võõrustab koostöös ÜRO Keskkonnaprogrammiga nii kõrgetasemelist konverentsi esmakordselt.

Ratas tõi oma sõnavõtus välja, et lisaks keskkonnahoiule ning säästlikule majandamisele on Eesti teistele riikidele teejuhiks ka oma innovaatiliste lahendustega. Eesti on kohanenud ülemaailmsete suundumustega ning integreerinud need edukalt oma e-teenustesse. “Näiteks on Eestis digitaalselt kättesaadav mitmesugune keskkonnaalane teave. Lisaks saavad ettevõtted taotleda erinevaid keskkonnavaldkonda puudutavaid lube elektroonselt,” ütles Ratas ning lisas, et kogutud info aitab meil omakorda hinnata keskkonnaalaseid suundumusi ja teha valdkonna planeerimisel analüüsitud ning teadmistepõhiseid otsuseid.

Innovaatilised keskkonda parandavad lahendused on ka järgmisel aastal toimuva ÜRO keskkonnaassamblee peateemaks.

Veel rõhutas Ratas Eesti jätkuvat suundumust teadus- ja arendustegevuse ning innovatsiooni arendamisel. “Seda toetab meie ülikoolide, uurimisasutuste ning ettevõtete vaheline edukas koostöö ning tõdemus, et Eesti on innovatsiooniindeksi kasvukiiruse poolest Euroopa Liidus üks esimesi,” lõpetas Ratas.

ÜRO keskkonnafoorumil antakse ülevaade maailma keskkonnaolukorrast. Valdkonna tipp-spetsialistid koos ettevõtjate ning huvirühmadega tutvustavad maailma keskkonnaprioriteete ning liikmesriigid annavad edasi oma parimaid praktikaid keskkonna hoidmisel. Eesti tutvustab osalejatele oma innovatiivseid lahendusi keskkonnaseisundi parandamisel ning valdkondliku info kogumisel.
 

Veel uudiseid samal teemal

13.06.2019|Vabariigi Valitsus

Peaminister sai volituse elektrivõrkude sünkroniseerimise teekaardi allkirjastamiseks

Stenbocki maja, 13. juuni 2019 - Valitsus andis neljapäeval peaminister Jüri Ratasele volituse allkirjastada juunis toimuval Euroopa Liidu ülemkogul Baltimaade ja Poola valitsusjuhtide ning Euroopa Komisjoni presidendi vahel elektrisüsteemide sünkroniseerimise teekaart.

30.05.2019|Vabariigi Valitsus

Valitsus kiitis heaks oma järgmise nelja aasta tegevusprogrammi

Stenbocki maja, 30. mai 2019 – Valitsus kinnitas täna oma nelja aasta tegevusprogrammi, mis lähtub valitsuse viiest prioriteedist: peresõbralik Eesti, sidus ühiskond, teadmistepõhine majandus, tõhus valitsemine ning vaba ja kaitstud riik. Tegevusprogramm aluseks on koalitsioonileping ning seal on 486 ülesannet.