Sa oled siin

Ratas: Eesti tuleb viivitamatult eemaldada Ukraina maksuparadiiside nimekirjast

25. jaanuar 2018 - 20:58

Šveits, Davos, 25. jaanuar 2018 – Peaminister Jüri Ratas ütles täna telefonivestluses Ukraina peaminister Volodõmõr Groismanile ja Davosis kohtumisel Ukraina rahandusminister Oleksandr Danõljukile, et Eesti tuleb viivitamatult eemaldada nii-öelda maksuparadiiside nimekirjast.


Peaminister Ratase avaldus:


„Eesti liigitamine Ukrainas nii-öelda maksuparadiisiks on kahetsusväärne eksitus, mis tuleb koheselt lahendada. Praegune olukord tähendab, et Ukrainas tegutsevatel Eesti ettevõtetel on tekkinud põhjendamatud rahalised lisakohustused ning nad kannavad seetõttu iga päev kahju. See on vastuvõetamatu olukord ning Eesti riigil tuleb oma ettevõtjate eest seista.


Saime olukorrast teada aasta alguses ning Eesti esindajad on olnud Ukraina võimudega küsimuse lahendamiseks ühenduses. Eesti ja Ukraina on kokku leppinud, et vahetavad omavahel maksu- ja finantsteavet. Seetõttu tulnuks Ukrainal Eesti maksusüsteemi puudutavate küsimuste korral meiega ühendust võtta ja arusaamatused selgeks rääkida.


Ükski teine riik maailmas ei näe Eestit maksuparadiisina. Eesti on Euroopa Liidu ja Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) liige ning meie maksupoliitika vastab kõigile rahvusvahelistele nõudmistele ja standarditele, samuti Ukraina seadustele.


Ukraina peaminister ja rahandusminister kinnitasid, et tegelevad küsimusega. Rahandusminister lubas olukorra lahendada. Loodan, et võimalikult kiiresti.“


Fotod kohtumiselt Ukraina rahandusministriga: https://www.dropbox.com/sh/as25baw1mssh7l9/AACls118O4veWV-qN_LWW7z2a?dl=0

Veel uudiseid samal teemal

15.07.2020|Vabariigi Valitsus

Ratas: uuendusmeelsus aitab Eestil säästvas arengus esirinnas olla

Stenbocki maja, 15. juuli 2020 – Peaminister Jüri Ratas andis ÜRO kõrgetasemelisel poliitilisel foorumil ülevaate säästva arengu tegevuskava elluviimisest Eestis. Ülevaate kohaselt on Eesti viimase nelja aastaga parandanud olukorda mitmes valdkonnas ning on ülemaailmse säästva arengu indeksi tabelis kokkuvõttes 10. kohal.

18.06.2020|Vabariigi Valitsus

Ratas: idapartnerlus toetab julgeoleku, stabiilsuse ja heaolu kasvu Euroopa naabruses

Stenbocki maja, 18. juuni 2020 – Peaminister Jüri Ratas rõhutas Euroopa Liidu ja idapartnerluse riikide juhtide videokohtumisel idapartnerluse tähtsust, mis toetab Euroopa naabruse julgeoleku, stabiilsuse ning heaolu kasvu.