Sa oled siin

Ratas: Eesti tuleb viivitamatult eemaldada Ukraina maksuparadiiside nimekirjast

25. jaanuar 2018 - 20:58

Šveits, Davos, 25. jaanuar 2018 – Peaminister Jüri Ratas ütles täna telefonivestluses Ukraina peaminister Volodõmõr Groismanile ja Davosis kohtumisel Ukraina rahandusminister Oleksandr Danõljukile, et Eesti tuleb viivitamatult eemaldada nii-öelda maksuparadiiside nimekirjast.


Peaminister Ratase avaldus:


„Eesti liigitamine Ukrainas nii-öelda maksuparadiisiks on kahetsusväärne eksitus, mis tuleb koheselt lahendada. Praegune olukord tähendab, et Ukrainas tegutsevatel Eesti ettevõtetel on tekkinud põhjendamatud rahalised lisakohustused ning nad kannavad seetõttu iga päev kahju. See on vastuvõetamatu olukord ning Eesti riigil tuleb oma ettevõtjate eest seista.


Saime olukorrast teada aasta alguses ning Eesti esindajad on olnud Ukraina võimudega küsimuse lahendamiseks ühenduses. Eesti ja Ukraina on kokku leppinud, et vahetavad omavahel maksu- ja finantsteavet. Seetõttu tulnuks Ukrainal Eesti maksusüsteemi puudutavate küsimuste korral meiega ühendust võtta ja arusaamatused selgeks rääkida.


Ükski teine riik maailmas ei näe Eestit maksuparadiisina. Eesti on Euroopa Liidu ja Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) liige ning meie maksupoliitika vastab kõigile rahvusvahelistele nõudmistele ja standarditele, samuti Ukraina seadustele.


Ukraina peaminister ja rahandusminister kinnitasid, et tegelevad küsimusega. Rahandusminister lubas olukorra lahendada. Loodan, et võimalikult kiiresti.“


Fotod kohtumiselt Ukraina rahandusministriga: https://www.dropbox.com/sh/as25baw1mssh7l9/AACls118O4veWV-qN_LWW7z2a?dl=0

Veel uudiseid samal teemal

20.11.2019|Vabariigi Valitsus

Ratas Hollandis: jagame samu väärtusi nii ELis kui NATOs

Haag, 20. november 2019 - Peaminister Jüri Ratas rääkis täna Hollandi peaministri Mark Ruttega kahepoolsest koostööst ning ühistest huvidest Euroopa Liidus ja NATOs.

20.11.2019|Vabariigi Valitsus

Jüri Ratas kohtub Hollandi peaministriga

Haag, 20. november 2019 - Peaminister Jüri Ratas on täna visiidil Hollandis ning kohtub oma ametikaaslase Mark Ruttega, kellega räägib Euroopa Liidu uuest eelarvest ja kliimaeesmärkide täitmisest.