Sa oled siin

Ratas: Eesti toetab Gruusiat teel Euroopa Liitu ja NATOsse

17. mai 2019 - 14:16

Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Gruusia presidendi Salome Zourabichviliga, kellele kinnitas Eesti jätkuvat toetust Gruusia liitumisele Euroopa Liidu ja NATOga.

"Eesti ja Gruusia on sõbrad ja partnerid, kellel on tihedad majandus- ja kultuurisuhted ning koostöö üha laienemas näiteks hariduses ja ettevõtluses," ütles peaminister Ratas kohtumisel Zourabichviliga.  "Eesti toetab igati Gruusia liikumist Euroopa Liidu ja NATO suunas. Sellele aitavad kaasa juba alustatud õigus- ja kaitsevaldkonna reformid, mille jätkumine on väga oluline."

Ratas ja Zourabichvili kõnelesid ka julgeolekust ning humanitaarolukorrast okupeeritud Gruusia aladel Abhaasias ja Lõuna-Osseetias. Ratas kinnitas, et Eesti toetab jätkuvalt ja jäägitult Gruusia territoriaalset terviklikkust ja suveräänsust.

Gruusia valitsus on Euroopa Liiduga liitumiseks võtnud vastu eraldi integratsiooni tegevuskava ja osaleb aktiivselt ELi Idapartnerluse koostöös.  Gruusia on Euroopa Liidule oluline idapartnerluse sihtriik ja Eestile kõige tähtsam arengukoostöö partner. Viimase 12 aasta jooksul on Eesti panustanud arengukoostöös Gruusiasse ligi üheksa miljonit eurot.

Eestil ja Gruusial on praegu käimas 16 ühisprojekti hariduse, valitsemise, ettevõtluse, põllumajanduse ning naiste ja laste õiguste kaitse valdkondades.

Fotod kohtumisest: (Raul Mee): https://www.flickr.com/photos/stenbockimaja/albums/72157680445775628

Veel uudiseid samal teemal

18.06.2019|Vabariigi Valitsus

Ratas: Eesti ja Horvaatia koostöös on palju võimalusi

Stenbocki maja, 18. juuni - Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Horvaatia presidendi Kolinda Grabar-Kitarovićiga, et arutada koostööd Euroopa Liidus ja NATOs, kolme mere algatust ja kahepoolseid suhteid.
 

14.06.2019|Vabariigi Valitsus

Ratas: koostöö lähedase sõbra Soomega on muutuvas maailmas järjest olulisem

Stenbocki maja, 14. juuni 2019 - Peaminister Jüri Ratas arutas tänasel kohtumisel Soome peaministri Antti Rinnega riikidevahelist koostööd, olulisi projekte Läänemere piirkonnas ja juulis algavat Soome eesistumist Euroopa Liidu Nõukogus.