Sa oled siin

Ratas: Eesti toetab Albaaniaga ELi liitumisläbirääkimiste avamist

1. oktoober 2019 - 19:39

Stenbocki maja, 1. oktoober 2019 – Peaminister Jüri Ratas rõhutas täna Eestis esimest korda visiidil viibiva Albaania riigipea Ilir Metaga kohtudes toetust Euroopa Liidu laienemisele ning läbirääkimiste avamisele Albaaniaga.  


Eesti toetab Ratase sõnul avatud uste poliitikat ning Lääne-Balkani lähendamist EL-ile. “Albaania on teinud tublilt reforme ja edusamme Euroopa Liitu pürgimisel. Selle tööga tuleb ka edaspidi jätkata,” lausus peaminister. “Eesti toetab Albaaniaga Euroopa Liidu liitumisläbirääkimiste avamist,“ sõnas Ratas.


Peaminister ja president kõnelesid veel kaitsekoostööst. Albaania kaitseväelased teenivad Lätis baseeruvate NATO eFP liitlasvägede seas. „Hindame kõrgelt Albaania panust meie piirkonna julgeoleku tagamisse. Liitlasvägede kohalolek näitab solidaarsust ja otsustavust,“ sõnas peaminister.


Ratas ja Meta arutasid veel koostööd ÜROs ning vastastikkuste kandidatuuride toetamist rahvusvahelistes organisatsioonides. Peaminister tänas Albaaniat toetuse eest Eesti kandideerimisel ÜRO julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks. Albaania kandideerib ÜRO julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks aastatel 2022-2023.


Kohtumisel räägiti ka IT-alasest koostööst. President Meta tundis huvi Eesti e-riigi ja küberjulgeoleku alaste kogemuste vastu. „Meie eksperdid on koos Albaaniaga teinud juba mitmeid projekte ning oleme valmis jätkama kogemuste jagamist. Samuti on Eesti IT-ettevõtted huvitatud oma tegevuse laiendamisest Albaania turule,“ sõnas peaminister.


Eesti ja Albaania suhetes on peaminister Ratase sõnul veel küllaga arenguruumi. „Kindlasti on kasutamata võimalusi majanduskoostöö ja kaubandussuhete tihendamiseks,“ sõnas Ratas. „Lisaks võiksid meie riigid teha tihedamat koostööd haridusvaldkonnas,“ lausus peaminister.Fotod: https://www.flickr.com/photos/stenbockimaja/albums/72157711149401878

Veel uudiseid samal teemal

18.06.2020|Vabariigi Valitsus

Ratas: idapartnerlus toetab julgeoleku, stabiilsuse ja heaolu kasvu Euroopa naabruses

Stenbocki maja, 18. juuni 2020 – Peaminister Jüri Ratas rõhutas Euroopa Liidu ja idapartnerluse riikide juhtide videokohtumisel idapartnerluse tähtsust, mis toetab Euroopa naabruse julgeoleku, stabiilsuse ning heaolu kasvu.

10.06.2020|Vabariigi Valitsus

Balti peaministrid arutasid komisjoni transpordivolinikuga Rail Balticu tulevikku

Stenbocki maja, Tallinn, 10. juuni 2020 – Balti peaministrid Jüri Ratas, Krišjānis Kariņš ja Saulius Skvernelis arutasid tänasel videokohtumisel koostööd Rail Balticu ja energeetika valdkonnas. Kohtumisel osales ka transpordivolinik Adina Vălean, kes jagas Balti riikidega Euroopa Komisjoni visiooni Rail Balticu olulisusest ja tulevikust.